[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs France 2000.09.19 (VIDEO)

2010-06-23
Sidnėjaus olimpinės žaidynės. Tai antrosios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynės. Pirmąsias rungtynes mūsų krepšininkai po itin atkaklios ir nerezultatyvios kovos pralaimėjo 1999-ųjų metų Europos čempionei Italijai. Naujasis Lietuvos varžovas olimpiadoje buvo Prancūzijos rinktinė. Prieš metus būtent Prancūzijoje vykusiame Europos čempionate, Prancūzai liko ketvirti, tuo tarpu Lietuva tik vienu laipteliu žemiau - penkti. Prieš rungtynes visi tikėjosi atkaklios kovos, o ir fovoritais buvo laikyti prancūzai. Tačiau jaunieji lietuviai nuo pat rungtynių pradžios kibo į darbą ir nepaliko jokių vilčių Prancūzijos rinktinei. Po pirmos rungtynių dalies Lietuvos rinktinės pranašumas buvo net 15 taškų. Antroje rungtynių dalyje prancūzams pavyko tik aplyginti žaidimą, tačiau ir šį kėlinį jie pralaimėjo mūsų krepšininkams trim taškais. Rungtynės baigėsi rezultatu 81-63 tai pirmoji Lietuvos rinktinės pergalė šioje olimpiadoje. Kitose rungtynėse jų jau laukė "Svajonių komanda" Jungtinės Amerikos Valstijos.

Šarūnas Jasikevičius rungtynėse su Prancūzija aikštėje praleido 28 minutes, pelnė 6 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 3/4 baudos), bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.