[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Germany 2003.09.07 (VIDEO)

2010-06-27
2003-ųjų metų Europos krepšinio čempionatas Švedijoje. Lietuvos rinktinei liko vienintelis susitikimas grupės rungtynėse. Čia jau lietuvių laukė Vokietijos nacionalinė rinktinė su Dirku Nowitzkiu priešakyje. Jau prieš šias rungtynes buvo aišku, kad abi šios ekipos žengs toliau, tačiau ne ką mažiau svarbu buvo laimėti rungtynes ir užimti pirmą vietą grupėje. Grupės nugalėtoja iš karto gauna tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį, tuo tarpu pralaimėjus reiktų žaisti papildomas rungtynes dėl patekimo į ketvirtfinalį. Rungtynės tarp Lietuvos ir Vokietijos prasidėjo nervingai ir pirmą kėlinį kova vyko taškas į tašką. Antrajame kėlinyje Lietuva pradėjo spurtu ir iš karto įgyjo solidų pranašumą. Prieš pertrauką mūsų šalies rinktinė sugebėjo įgyti 13 taškų persvarą. Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė Lietuva ir toliau didino savo pranašumo, o Dirkas Nowitzkis buvo dūsinamas Lietuvos gynybos gniaužtuose. Lietuvos rinktinė iškovojo įtikinamą pergalė rezultatu 93-71. Ši pergalė leido užimti pirmą vietą grupėje ir jau dabar pradėti ruoštis ketvirtfinalio kovai. Kaip vėliau paaiškėjo ketvirtfinalyje mūsų šalies rinktinei teko susitikti su 2002-ųjų metų Pasaulio čempionais Serbija ir Juodkalnija. Daugiausia prie šios Lietuvos rinktinės pergalės prisidėjo Saulius Štombergas kurio sąskaitoje net 28 taškai. Dirkas Nowitzkis nors ir pelnė 19 taškų, tačiau nebuvo toks pastebimas kaip kituose vokietijos susitikimuose.

Šarūnas Jasikevicius šiose rungtynėse žaidė 30 minučių, pelnė 14 taškų (3/3 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/3 baudos) ir atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.