[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Greece 2004.08.19 (VIDEO)

2010-06-30
2004-ųjų metų vasaros olimpinės žaidynės Atėnuose. Lietuvos vyrų rinktinė sėkmingai pradėjo olimpinį krepšinio turnyrą pirmose rungtynėse įveikė Angolos krepšininkus 78-73, vėliau ir Puerto Riką 98-90. Trečiose grupės rungtynėse mūsų šalies krepšininkų laukė šeimininkai graikai. Graikijos rinktinė dėjo labai daug vilčių, jog būtent šioje olimpiadoje kuri vyksta jų šalyje jie iškovotų medalius. Tačiau pakeliui iki medalių graikams dar reikėjo įveikti Lietuvius, tačiau jų barjeras kaip vėliau parodė įvykiai buvo per aukštas. Lietuvos rinktinė nuo pirmų minučių parodė tokį krepšinį kuriuo buvo galima tik žavėtis ir džiaugtis, priešingai graikų sirgaliai tik griebiesi už galvų kaip beviltiškai žaidžia jų rinktinė. Jau po pirmo kėlinio komandas skyrė 18 taškų persvarą, o po antro ji buvo jau triuškinanti net 29 taškai. Atrodė, kad klaustukų kas laimės šias rungtynes jau nebėra. Trečiąjį kėlinį ir vėl laimėjo lietuviai ir tik ketvirtajame ketvirtyje graikams pavyko sumažinti išaugusi didžiulį deficitą. Šiose rungtynėse gavo pasireikšti visi Lietuvos krepšininkai, o pergalė pasiekta rezultatu 98-76. Olimpiniame krepšinio turnyre lieka tik dvi komandos nepatyrusios pralaimėjimų, tai Lietuva ir Ispanija. Jau sekančiose rungtynėse Lietuvos rinktinės laukia ko gero didžiausias ir sunkiausias išbandymas jų varžovas - Jungtinės Amerikos Valstijos.

Šarūnas Jasikevičius rungtynėse su graikais per 28 minutes pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.