[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Russia 2008.08.14 (VIDEO)

2010-07-01
2008-ųjų metų Pekino vasaros olimpinės žaidynės. Lietuvos rinktinė ir toliau žengia be pralaimėjimų krepšinio turnyre. Pirmose rungtynėse įveikė Argentiną, o vėliau ir Irano krepšininkus. Trečiose grupės rungtynėse musų krepšininkų jau laukė 2007-ųjų metų Europos čempionė Rusija. Tikriausiai nei vienas Lietuvos sirgalius ir turbūt žaidėjas nepamirš prieš metus įvykusio Europos pirmenybių pusfinalio rungtynių tarp šių dviejų komandų. Tą kart nemažai kritikos gavo FIBA iš Šarūno Jasikevičiaus sakydamas, dėl ko mes žaidžiame tiek rungtynių ir nepatyrę nė vieno pralaimėjimo gauname mažiau poilsio, nei ekipa kuri grupėje liko žemiau. Tad šios rungtynės Pekine taip pat kėlė didžiulį susidomėjimą ir galbūt Lietuvos rinktinės pergalė, bent šiek tiek padėtų nuryti tą pykčio kartėlį. Visos rungtynės vyko labai atkakliai, pirmąjį kėlinį laimėjo rusai vienu tašku, o po antrojo kėlinio Lietuvos rinktinė jau turėjo 2 taškų persvarą. Kiek geriau susiklostė trečiasis rungtynių kėlinys, kurio metu pavyko įgauti truputi didesnę persvarą, kurios kaip paaiškėjau vėliau pakako ir pergalei, nes ketvirtasis ketvirtis susiklostė lygiai. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 86-79. Sekančias rungtynes mūsų šalies rinktinė žais prieš Kroatiją.

Šarūnas Jasikevičius aikštėje praleido 28 minutes, pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 0/1 bauda) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.