[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Serbia&Montenegro 2003.09.10 QuarterFinal (VIDEO)

2010-08-08
2003-ųjų metų Europos krepšinio čempionatas Švedijoje. Lietuvos vyrų rinktinė grupės varžybose iškovojo visas tris pergales garantavusias pirmą vietą grupėje. Pirmoji vieta grupėje leido Lietuvos rinktinei į ketvirtfinalį žengti tiesiausiu keliu. Ketvirtfinalyje mūsų šalies rinktinės laukė grėsmingoji Serbija ir Juodkalnija, daugelis Lietuvos rinktinės sirgalių dar pamena tuometinės Jugoslavijos rinktinės antausius 1995 Europos čempionato finale, taip pat ir 1996-ųjų metų Atlantos olimpiados pusfinalis ar 1997-ųjų Europos čempionato ketvirtfinalis. Tačiau 2000-aisiais Lietuvos rinktinė Sidnėjaus olimpiados ketvirtfinalyje sugebėjo įveikti Jugoslavijos rinktinę. Tačiau dabar ir vėl reikėjo įrodyti savo pranašumą iš naujo. Rungtynes geriau pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri jau pirmajame kėlinyje susikrovė 11 taškų persvarą. Per antrąjį kėlinį mūsų šalies rinktinė persvarą padidino dar trimis taškais ir prieš ilgąją pertrauką rezultatas tapo 57-43. Trečiajame kėlinyje Lietuvių persvara išaugo iki 20 taškų ir atrodė, kad Serbija ir Juodkalnija bus sutriuškinta. Ketvirtajame kėlinyje Serbai parodė charakterį ir įpusėjus paskutiniam kėliniui jie sumažino skirtumą iki 4 taškų. Vėliau penktą kartą prasižengė Šarūnas Jasikevičius ir atrodė, kad Lietuvos rinktinei artėja sunkios akimirkos, tačiau daugiausia A.Macijausko ir R.Šiškausko pastangomis Lietuvos rinktinė triumfuoja rungtynės baigėsi rezultatu 98-82. Lietuvos rinktinė žengia į pusfinalį kur jau bus kovojama dėl medalių. Mūsų šalies krepšininkai su nekantrumu laukė ir kitos dienos ketvirtfinalio kovų. Pirmosios poros tarp Ispanijos ir Izraelio nugalėtojas bus lietuvių varžovas pusfinalyje. Tuo tarpu kitas ketvirtfinalis tarp Italijos ir Graikijos lėmė, tai ar patekimas į pusfinalį jau garantavo bilietą į Atėnų Olimpiada, tačiau tai lemtu tik Graikijos rinktinė pergalė.

Šarūnas Jasikevičius buvo vienas pagrindinis pergalių kalvių ketvirtfinalyje, lietuvis aikštėje praleido 31 minutę, pelnė 21 tašką (4/7 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 1/2 baudos) ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.