Lietuviai laimėjo kovą dėl pirmos vietos grupėje

2010-09-01
Šiandien Pasaulio čempionate D-grupėje įvyko kova dėl pirmosios vietos. Dėl pirmos vietos į kovą pakilo po tris pergales iškovojusios Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės. Po gana nelengvos kovos pergalę ir pirmąją vietą grupėje užsitikrino Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies rinktinė rezultatu 69-55 įveikė prancūzus. Vis dėlto rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo. Rungtynes geriau pradėjo Prancūzijos rinktinė, kuri susikrovė 13 taškų persvarą per pirmąjį ketvirtį. Antrąjį kėlinį Lietuviai pradėjo spurtu 10-0 ir iki ilgosios pertraukos sušvelnino deficitą iki šešių taškų. Po didžiosios pertraukos Lietuviai vėl kibo į darbą ir po Lino Kleizos metimų mūsų šalies rinktinė išsiveržė į priekį. Per trečiąjį kėlinį Lietuviai susikrovė solidžią 11 taškų persvarą. Ketvirtajame kėlinyje varžovai nesugebėjo atsitiesti, o Lietuviai išsaugojo pranašumą. Šis laimėjimas mūsų šalies rinktinei garantavo pirmą vietą grupėje, nepaisant to kaip baigsis rytojaus rungtynės prieš Libaną. Tuo tarpu Prancūzijai šis pralaimėjimas garantavo antrąją vietą grupėje.

Rytoj Lietuvos rinktinė sužais paskutines grupės rungtynes prieš Libano rinktinę. Rungtynių pradžia 18:30 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos rinktinė: Jonas Mačiulis 19 tšk, Linas Kleiza 15 tšk, Mantas Kalnietis 9 tšk, Martynas Pocius 8 tšk, Renaldas Seibutis 6 tšk, Tadas Klimavičius 5 tšk, Tomas Delininkaitis 3 tšk, Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas po 2 taškus;

Prancūzijos rinktinė: Nicolas Batumas 13 tšk, Mickealas Gelebalas 10 tšk, Nando De Cola ir Borisas Diaw po 9 tšk, Ali Traore 6 tšk, Andrew Albicy 3 tšk, Ianas Mahinmis ir Alainas Koffi po 2 tšk, Yannickas Bokolo pelnė 1 tašką;