Lietuvos rinktinė įveikė aštuntfinalio barjerą

2010-09-07
Lietuvos rinktinė peržengė aštuntfinalio barjerą ir žengė į ketvirtfinalį. Šiandien Stambule Lietuvos rinktinė aštuntfinalio kovoje susitiko su Kinijos nacionaline rinktine. Kinai, kurie kovėsi iki galo vis dėlto neprilygo mūsų šalies rinktinei ir rezultatu 78-67 pralaimėjo. Lietuvos rinktinei, tai buvo jau šeštoji pergalė Pasaulio čempionate iš tiek pat galimų.

Rungtynes geriau pradėjo Kinijos krepšininkai, kurie nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį. Baigiantis kėliniui Lietuviai sumažino varžovų pranašumą iki penkių taškų, o kėlinį pralaimėjo rezultatu 17-22. Antrasis kėlinys vėl prasidėjo keliomis tiksliomis kinų atakomis ir skirtumas vėl šoktelėjo daugkartinių azijos čempionų naudai. Vis dėlto sužaidus pusė antrojo kėlinio daugiausia Lino Kleizos ir Manto Kalniečio pastangomis išvedė Lietuvius į priekį. Kėlinio pabaigoje puikiai į mūsų rinktinės gretas įsiliejo Martynas Gecevičius ir laimėjo antrąjį kėlinį rezultatu 26-18. Trečiajame kėlinyje kinai sugebėjo pasivyti Lietuvius, tačiau dėka Martyno Gecevičiaus ir Lino Kleizos pastangų mūsų rinktinė atsilaikė. Po taiklaus Martyno Pocio dvitaškio likus žaisti trečiajame kėlinyje tris minutes Lietuvių pranašumas išaugo iki dviženklio, o po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje trylikos taškų skirtumu. Paskutiniame kėlinyje kinai sukūrė intrigą. Lietuviai išbarstė turėtą solidžią persvarą iki penkių taškų, tačiau tada darbo ėmėsi Lietuvos rinktinės lyderis Linas Kleiza, po kurio taiklių metimų kiniečiai jau nesugebėjo atsitiesti.

Šį vakarą Lietuvos rinktinė sužinos savo varžovą ketvirtfinalyje. Juo taps Argentinos arba Brazilijos nacionalinė rinktinė. Ketvirtfinalio rungtynės įvyks Rugsėjo 9 dieną.

Lietuvos rinktinė:  Linas Kleiza 30 tšk, Martynas Gecevičius 14 tšk, Mantas Kalnietis 11 tšk, Martynas Pocius 7 tšk, Paulius Jankūnas 5 tšk, Simas Jasaitis ir Robertas Javtokas po 4 tšk, Tomas Delininkaitis 3 taškai;

Kinijos rinktinė: Liu Wei 21 tšk, Yi Jianlianis ir Wang Zhizhi po 11 tšk, Wang Shipengas 10 tšk, Sun Yue 9 tšk, Zhou Pengas 5 taškai;