[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Australia 2004.08.23 (VIDEO)

2010-11-06
2004-ųjų metų vasaros olimpinės žaidynės Atėnuose. Lietuvos vyrų rinktinė po dramatiškai sėkmingai pasibaigusių rungtynių prieš JAV rinktinė stojo į paskutinį mūšį grupės rungtynėse. Lietuvių varžovais paskutinėse B grupės rungtynėse buvo Australijos nacionalinė rinktinė. Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir po pirmų 10 minučių nė vienai rinktinei atitrūkti nepavyko. Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė australus pasiuntė į nokdauną. Lietuviai kėlinį laimėjo 32-9 ir taip padėdami tvirtus pamatus penktajai pergalei. Po didžiosios pertraukos sugrįžę australai buvo įsiutę ir parodė, kad atiduoti pergalės taip lengvai jie neleis. Trečiajame kėlinyje dominavo Australijos rinktinė ji laimėjo kėlinį 38-23 ir sumažino lietuvių persvarą iki 9 taškų. Atrodo, kad visas jėgas australai atidavė trečiajam kėliniui, o jau paskutiniam jėgų nebeliko. Lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 100-85 ir su penkiomis pergalėmis B grupėje užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalyje lietuvių laukė Kinijos rinktinė.

Šarūnas Jasikevičius aikštėje praleido 25 minutes, pelnė 11 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir tris kartus suklydo.