Trileris Stambule baigėsi "Fenerbahce Ulker" komandos pergale

2011-01-27
Stambulo "Fenerbahce Ulker" komanda, kurios garbę gina ir du lietuviai Šarūnas Jasikevičius, bei Darjušas Lavrinovičius antrose Eurolygos Top16 rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje palaužė Valensijos "Power Electronics" ekipą 75-73. Po šios pergalės Stambulo ekipa tapo vienvaldė H grupės lyderė. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 4, Darjušas Lavrinovičius 2 taškus.

Stambulo "Fenerbahce Ulker" komanda rungtynes pradėjo dviem tiksliais tritaškiais metimais (6-0), tačiau Valensijos klubas į tai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir sumažino deficitą iki minimumo (5-6). Šeštąją kėlinio minutę aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Kėliniui artėjant prie pabaigos "Power Electronics" ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį (20-19), tačiau kėlinį tiksliu dvitaškiu užbaigė Stambulo komandos žaidėjas Mirsadas Turkčanas. Kėlinys baigėsi rezultatu 21-20 "Fenerbahce Ulker" komandos naudai.

Tas pats Mirsadas Turkčanas taikliu tritaškiu pradėjo antrąjį kėlinį. Trečiąją kėlinio minutę rezultatas tapo lygus (24-24). Vėliau sekė dvi tikslios Turkijos čempionų atakos (29-24) ir Valensijos treneris Svetislavas Pesičius buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti kiek daugiau, nei vieną minutę iki kėlinio pabaigos Darjušas Lavrinovičius užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau Robertas Javtokas realizavo tik vieną baudos metimą. Vėliau R.Javtokas aidint finaliniai kėlinio sirenai pataikė dvitaškį ir sumažino Stambulo ekipos pranašumą iki keturių taškų. Kėlinys baigėsi rezultatu 37-34.

Marko Tomasas trečiojo kėlinio pradžioje įsmeigė du tritaškius iš eilės ir Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandos pranašumas šoktelėjo iki dešimties taškų (43-33). Įpusėjus kėliniui Ispanijos klubas sumažino skirtumą iki dviejų taškų (45-47). Šeštąją kėlinio minutę rezultatas tapo lygus (47-47) ir Nevenas Shahija į aikštę išleido Šarūną Jasikevičių, tačiaus šis pirmos atakos metu prametė dvitaškį. Likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos Š.Jasikevičius įmetė dvitaškį iš eigos ir šeimininkai išsiveržė į priekį rezultatu 50-47. Vėliau lietuvis pridėjo dar du taškus iš po krepšio ir atliko rezultatyvų perdavimą komandos draugui. Trečiasis ketvirtis baigėsi Stambulo ekipai pirmaujant dviem taškais 54-52.

Omeras Onanas dvitaškiu su pražanga pradėjo lemiamą ketvirtį (56-52). Iki kėlinio vidurio vyko labai atkakli kova, tačiau artėjant rungtynių laikui į pabaigą iniciatyvą perėmė "Fenerbahce Ulker" komanda. Vis dėlto rungtynių pabaigoje "Power Electronics" ekipa atkūrė intrigą ir paskutinėje atakoje galėjo išplėšti pergalę, tačiau rungtynių didvyriu tapo Emiras Preldzičius paskutinės atakos metu išrašęs du blokus Rafa Martinezui. Rungtynes laimėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" 75-73.

Šarūnas Jasikevičius per 11 minučių pelnė 4 (2/4 dvitaškiai) taškus, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų suklydo.