Lietuviai be Š.Jasikevičiaus nusileido Slovėnijai

2011-08-05
Lietuvos rinktinė sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, tačiau pasiruošimo ciklą pradėti pergale nepavyko. Mūsų šalies rinktinė be Šarūno Jasikevičiaus ir dar keturių žaidėjų, kurie nebuvo registruoti rungtynėms Klaipėdos "Švyturio" arenoje po dramatiškos kovos 70-72 paskutinėmis sekundėmis nusileido Slovėnijos rinktinei. Pergalę slovėnams atnešė taiklus Jaka Lakovičiaus metimas su baudas paskutinėmis kėlinio sekundėmis.

Lietuviai rungtynes pradėjo rezultatyviai pelnydami keletą iš eilės taškų ir turėjo susikrovę aštuonių taškų persvarą (12-4), tačiau kėliniui baigiantis iš turėto pranašumo liko tik trys taškai (20-17). Antrajame kėlinyje pirmą kartą į priekį buvo išsiveržę slovėnai (22-23), bet kėlinio pabaigoje lietuviai susigrąžino pranašumą (38-35). Trečiajame rungtynių kėlinyje Lietuva buvo susikrovusi solidžią dešimties taškų persvarą (47-37), bet kėliniui baigiantis J.Lakovičius tritaškiu sumažino iki 6 taškų (55-49). Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli ir dramatiška kova į priekį išsiverždavo, tiek viena, tiek kita komanda. Po Martyno Pociau baudų metimų rezultatas tapo lygus 70-70, tuomet paskutinį lemiamą žodį tarė slovėnai, kai Jaka Lakovičius pataikė labai sudėtinga dvitaškį su pražanga ir išplėšė pergalę 70-72 Slovėnijai.

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 14, Darius Songaila 10, Mantas Kalnietis 9, Rimantas Kaukėnas, Martynas Pocius ir Robertas Javtokas 7, Kšyštofas Lavrinovičius 6, Mindaugas Lukauskis ir Tomas Delininkaitis 4 ir Donatas Motiejūnas 2 taškai;

Slovėnija: Goranas Dragičius 20, Jaka Lakovičius 19, Erazemas Lorbekas 11, Matjažas Smodišas ir Urošas Slokoras 6, Saša Ožboltas 3, Zoranas Dragičius ir Edas Muričius 2 ir Mirza Begičius 1 taškas;