"Žalgirio" arenos atidaryme Lietuviai palaužė Europos čempionus

2011-08-19
Pasirengimą Europos čempionatui tęsianti Lietuvos vyrų rinktinė vakar "Žalgirio" arenos Kaune atidarymo rungtynėse 88-76 įveikė Europos čempionus ispanus. Lietuviai visų rungtynių metu laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau rungtynėms baigiantis ispanai sušvelnino triuškinanti pranašumą. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 9 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Lietuviai jau rungtynių pradžioje surengė spurtą po kurio įgijo 9 taškų persvarą (13-4), bet kėliniui baigiantis ispanai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (25-19). Antrajame kėlinyje lietuviai nemažino apsukų ir po keturių iš eilės Šarūno Jasikevičiaus taškų persvara išaugo iki 17 taškų (48-31), tokią persvarą mūsų rinktinė išlaikė ir po dviejų kėlinių (50-33). Trečiajame kėlinyje lietuviai toliau demonstravo puikų žaidimą, tačiau kėlinį aptemdė Roberto Javtoko trauma po kurios vėliau aukštaūgis negrįžo į aikštelę, o kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 65-58. Ketvirtajame kėlinyje ispanai buvo priartėję iki 3 taškų (65-62), tačiau po kelių tikslių atakų ir Š.Jasikevičiaus tritaškio abejonių nebeliko kas laimės rungtynes. Lietuva 88-76 įveikė Ispaniją.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 19 minučių pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškis, 1/3 tritaškis, 4/4 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir 4 kartus suklydo.

Lietuva: Mantas Kalnietis 16, Simas Jasaitis 13, Jonas Valančiūnas 11, Šarūnas Jasikevičius 9, Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas 8, Martynas Pocius 6, Paulius Jankūnas 5, Darjušas Lavrinovičius ir Darius Songaila 4, Mindaugas Lukauskis ir Rimantas Kaukėnas po 2 taškus;

Ispanija: Pau Gasolis 18, Marcas Gasolis 17, Rudy Fernandezas 10, Juanas Carlosas Navarro 9, Ricky Rubio 8, Sergio Llullas 6, Serge‘as Ibaka 4, Jose Manuelis Calderonas ir Felipe Reyesas po 2 taškus;