Europos čempionatas pradėtas sunkia lietuvių pergale

2011-09-01
Lietuvos vyrų rinktinė pergale pradėjo Europos čempionatą. Po gana atkaklios kovos mūsų rinktinė 80-69 palaužė Didžiosios Britanijos krepšininkus. Šarūnas Jasikevičius buvo vienas geriausias rinktinės žaidėjas jis  pelnė 13 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rytoj Lietuvos rinktinė susitinka su Lenkijos nacionaline rinktine.

Rungtynės prasidėjo dviem taikliais Didžiosios Britanijos rinktinės tritaškiais. Vėliau lietuviai atsakė spurtu 8-0, o įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 10-10. Kėlinys baigėsi 4 Šarūno Jasikevičiaus taškais ir Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškiu. Po pirmo kėlinio lietuviai buvo priekyje rezultatu 19-18.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu Š.Jasikevičiaus dvitaškiu, o vėliau antrąjį tritaškį pridėjo K.Lavrinovičius (24-20). Sužaidus pusė kėlinio Martynas Pocius pelnė savo šeštąjį tašką prasiveržimu į baudos aikštelę. Po Simo Jasaičio tritaškio lietuviai įgijo 8 taškų persvarą (38-30). Likus žaisti minutę Šarūnas įsmeigė tritaškį, o vėliau pridėjo du baudos metimus (49-39). Kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 10 taškų skirtumu 49-39.

Darius Songaila dvitaškiu pradėjo trečiąjį ketvirtį, vėliau varžovai atsakė dviem iš eilės dėjimais į lietuvių krepšį (51-43). Po L.Dengo dvitaškio su pražanga persvara ištirpo iki 4 taškų (51-47). Likus žaisti 4 minutes D.Songaila pelnė 4-ąjį tašką lietuvai šiame kėlinyje, o likus žaisti 2 minutes Didžioji Britanija sumažino atsilikimą iki 1 taško. J.Freelandas baigiantis kėliniui išvedė britus į priekį (54-55). Po trečiojo kėlinio 54-57 priekyje buvo Didžioji Britanija.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo K.Lavrinovičiaus ir R.Kaukėno dvitaškiais po kurių priekyje jau buvo lietuviai. Sužaidus 3 minutes Š.Jasikevičius pelnė dar 2 taškus, o vėliau S.Jasaitis pridėjo tritaškį (63-61). Po Šarūno tikslaus perdavimo M.Petravičiui varžovai buvo priversti paprašyti minutės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui Mantas Kalnietis pataikė tritaškį (70-63). Po R.Kaukėno tritaškio mūsų šalies rinktinė susigrąžino 10 taškų persvarą 73-63. Likus žaisti 2 minutes Rimantas pataikė dar vieną tritaškį (80-65). Lietuviai laimėjo rungtynes rezultatu 80-69.

Šarūnas Jasikevičius per 22 minutes pelnė 13 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškis ir 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, bei 2 kartus prasižengė.

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 16, Šarūnas Jasikevičius 13, Kšyštofas Lavrinovičius 12, Simas Jasaitis 11, Mantas Kalnietis 7, Martynas Pocius 6, Darius Songaila 5, Marijonas Petravičius ir Robertas Javtokas 4, Paulius Jankūnas 2 taškai;

Didžioji Britanija: Luolas Dengas 25, Danielis Clarkas 15, Joelas Freelandas 14, Nate'as Reinkingas 13 taškų;