Lietuva įsibėgėja - Lenkija nušluota

2011-09-02
Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate. Vakar Panevėžyje lietuviai 97-77 sutriuškino Lenkiją. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 8 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Lietuva kartu su Ispanija ir Turkija turi iškovojusios po 2 pergales ir žengia turnyrinės lentelės priekyje. Būtent Turkija bus šiandienos lietuvių varžove

Rungtynes taikliu metimu pradėjo Lenkijos ekipa, tačiau Rimantas Kaukėnas baudomis išlygino rezultatą. Sužaidus 4 minutes po Manto Kalniečio tritašlio lietuviai išsiveržė į priekį (9-8). Įpusėjus kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (22-16). Po pirmojo kėlinio lietuviai turėjo 5 taškų persvarą 25-20.

Antrasis kėlinys prasidėjo netaikliu Š.Jasikevičiaus tritaškiu. Vėliau Darius Songaila pelnė 10 taškus iš eilės ir lietuviai įgijo dviženklę persvarą (35-24). Po M.Kalniečio ir R.Kaukėno dvitaškių mūsų rinktinė padidino pranašumą iki 15 taškų (45-30). Po antrojo kėlinio Lietuva prieš Lenkiją pirmavo rezultatu 53-38.

Lenkai 7 taškais iš eilės pradėjo trečiąjį kėlinį, o taškų badą Lietuvoje nutraukė Martynas Pocius, o vėliau ir Š.Jasikevičius. Sužaidus 3 minutes S.Jasaitis įleido tritaškį ir vėl sugrąžino 15 taškų persvarą (45-60). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius įsmeigė antrąjį savo tritaškį (68-47). Po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 24 taškų persvara 76-52.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Tomo Delininkaičio tritaškiu. Po M.Kalniečio ir M.Pociaus taškų lietuvių persvara tapo triuškinanti (86-54). Per likusį laiką Lenkijos rinktinei pavyko tik sušvelninti atsilikimą, o pergalę rezultatu 97-77 iškovojo Lietuva.

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių pelnė 8 taškus (1/1 dvitaškis,  2/3 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir kartą prasižengė.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19, Darius Songaila 14, Rimantas Kaukėnas 11, Martynas Pocius 10, Šarūnas Jasikevičius ir Simas Jasaitis 8, Jonas Valančiūnas ir Tomas Delininkaitis 7, Kšyštofas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas 6 taškai;

Lenkija: Thomas Kelati 16, Szymonas Szewczykas ir Dardanas Berisha 10, Adamas Lapeta 8, Piotras Pamula, Lukaszas Wisniewskis ir Lukaszas Koszarekas 6, Adamas Hrycaniukas 5, Robertas Skibniewskis ir Pawelas Leonczykas 4, Piotras Szczotkas 2 taškai;