Lietuviai nusileido Europos čempionams

2011-09-05
Lietuvos vyrų rinktinė Europos čempionate patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Kovoje dėl pirmos vietos lietuviai 79-91 nusileido Europos čempionams ispanams. Varžovai jau pirmajame kėlinyje sudavė stiprų smūgį mūsų rinktinei po kurio jau pasivyti priešininkų nepavyko. Šarūnas Jasikevičius rungtynėse pelnė 6 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Po  šio pralaimėjimo Lietuva savo grupėje užima antrąją vietą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo J.M.Calderono tritaškiu, o Paulius Jankūnas atsakė dvitaškiu. Po Roberto Javtoko dvitaškio lietuviai buvo priekyje (7-6). Įpusėjus kėliniui aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Po 5 iš eilės J.C.Navarro taškų ispanai įgijo 11 taškų persvarą (18-7). Kėliniui baigiantis Kęstutis Kemzūra užsidirbo techninę pražangą, o ispanai ir toliau siuntė vietą taiklų metimą po kito. Po pirmo kėlinio ispanai prieš lietuvius pirmavo 19 taškų skirtumu 12-31.

Antrojo kėlinio pradžioje F.Reyesas padidino ispanų persvarą iki daugiau nei 20 taškų (12-35). Lietuvių krepšį atrišė Jonas Valančiūnas ir Rimantas Kaukėnas (19-41). Įpusėjus kėliniui J.M.Calderonas įleido dar du tritaškius (21-49). Kėliniui baigiantis į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius. Po dviejų kėlinių Ispanija priekyje buvo rezultatu 36-62.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Rudy Fernandezo tritaškiu ir Pau Gasolio dvitaškiu (36-67). Lietuviai atsakė M.Pociaus ir M.Kalniečio tritaškiais (42-67). Įpusėjus kėliniui R.Kaukėnas pelnė 5 taškus iš eilės (50-74). Vėliau tritaškį pridėjo ir Šarūnas Jasikevičius (53-74). Po trijų kėlinių lietuviai atsilikinėjo 22 taškų skirtumu 59-81.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Simo Jasaičio dėjimu. Vėliau S.Ibaka atsakė keliomis taikliomis atakomis, bei dėjimu (64-87). Įpusėjus kėliniui Mantas Kalnietis pataikė dvitaškį, o vėliau jį pakeitė Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 2 minutes K.Lavrinovičius pataikė tritaškį, o vėliau Š.Jasikevičius pelnė dvitaškį su varžovo pražanga (76-91). Rungtynės lietuviai pralaimėjo rezultatu  79-91.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškis, 1/2 tritaškis, 1/1 bauda), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bei 3  kartus suklydo.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 13, Rimantas Kaukėnas ir Martynas Pocius 11, Paulius Jankūnas 8, Mantas Kalnietis ir Robertas Javtokas 7, Šarūnas Jasikevičius ir Simas Jasaitis 6, Darius Songaila 4, Tomas Delininkaitis ir Kšyštofas Lavrinovičius 3 taškai;

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 22, Pau Gasolis 17, Serge'as Ibaka 15, Jose Manuelis Calderonas 12, Rudy Fernandezas ir Marcas Gasolis 8, Sergio Llullas 5, Felipe Reyesas 4 taškai;