[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Greece 2007.09.16 (VIDEO)

2011-09-16
2007-ųjų metų Europos krepšinio čempionatas Ispanijoje. Po pralaimėjimo pusfinalyje Rusijai mūsų rinktinės laukė dvikova dėl bronzos medalių su Graikijos nacionaline rinktine. Šarūno Jasikevičiaus vedami lietuviai 78-69 palaužė graikus ir pasidabino bronzos medaliais. Trečioji vieta Europos čempionate taip pat garantavo teisę žaisti 2008-ųjų metų Pekino olimpinėse žaidynėse.

Kova dėl bronzos medalių vyko labai atkakliai jau nuo pirmų minučių. Po pirmojo kėlinio lietuviai priekyje buvo vos vienu tašku 20-19. Antrajame kėlinyje mūsų rinktinei pavyko susikrauti šiek tie solidesnę persvarą ir prieš išeinant į ilgąją pertrauką Graikijos deficitas buvo 7 taškai (41-34). Po didžiosios pertraukos vėl tęsėsi kova taškas į tašką, Graikijos rinktinę į priekį vedė N.Zisis, kuris iš viso pelnė 23 taškus. Prieš lemiamą kėlinį lietuviai turėjo 8 taškų pranašumą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 20 sekundžių graikai priartėjo iki 6 taškų, tačiau tada Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį ir palaidojo varžovų viltis iškovoti medalius. Lietuviai rungtynes laimėjo rezultatu 78-69.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (0/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.