Šarūno Jasikevičiaus metimai skriejo pro šalį, o "Panathinaikos" patyrė nesėkmę

2012-02-23
Atėnų "Panathinaikos" patyrė  antrąją nesėkmę Eurolygos Top16 etape. Šarūno Jasikevičiaus ekipa savo aikštėje 58-67 nusileido Milano "EA7 Emporio Armani" komandai, tačiau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Lietuviui šios rungtynės buvo nesėkmingos visi jo metimai skriejo pro šalį. Sekančias rungtynes Eurolygoje "Panathinaikos" žais kitą savaitę prieš Kazanės "Unics" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Ionnio Bourousio dvitaškiu (0-2), po dviejų minučių Alessandro Gentile pridėjo du taškus (0-4). Pirmuosius taškus "Panathinaikos" komandai pelnė Kostas Kaimakoglou pataikęs iš vidutinio nuotolio (2-4). Sužaidus 4 minutes Omaras Cookas pataikė iš toli padidindamas Milano ekipos persvarą iki 5 taškų (2-7). Įpusėjus kėliniui Mike'as Batiste pelnė du taškus, o vėliau amerikietis dėjimu iš viršaus sumažino graikų deficitą iki minimumo (6-7). Po Kosto Tsartsario dėjimo priekyje pirmą kartą buvo Eurolygos čempionai (8-7), tačiau varžovai atsakė Antonio Fotsio dvitaškiu (8-9). Po Željko Obradovičiaus minutės pertraukėlės aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Po lietuvio perdavimo Dimitris Diamantidis pataikė tritaškį ir dar kartą išvedė "Panathinaikos" į priekį, tačiau A.Gentile dėjimu išlygino rezultatą (11-11). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę O.Cookas pataikė dar vieną tritaškį (11-14). Paskutinę kėlinio minutę A.Gentile pridėjo dar du taškus, o "Panathinaikos" deficitas po pirmojo kėlinio buvo 5 taškai 11-16.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo A.Gentile. tačiau "Panathinaikos" atsakė Stratos Perperoglou dvitaškiu su varžovo pražanga (14-18). Sužaidus minutę Nicolo Melli pataikė iš toli (14-21), o K.Tsartsaris buvo tikslus mesdamas iš vidutinio nuotolio (16-21). Po Masono Roccos dvitaškio Milano ekipa įgijo 7 taškų persvarą (16-23), o po N.Melli tritaškio ji tapo dviženklė (16-26). Davidas Loganas dvitaškiu sumažino deficitą iki 8 taškų (18-26). Įpusėjus kėliniui Dimitris Diamantidis pataikė tritaškį (21-26), tačiau tuo pačiu atsakė ir Ernestas Bremeris (21-29). Likus žaisti 4 minutes M.Batiste pelnė du taškus iš po krepšio, o vėliau D.Loganas nuskubėjęs į greitą ataką pelnė taškus (25-29). Likus žaisti 3 minutes D.Loganas sumažino graikų deficitą iki 2 taškų (27-29), o po M.Batistes dvitaškio su varžovo pražanga rezultatas tapo lygus (29-29). "EA7 Emporio Armani" komandą į priekį išvedė I.Bourousis, o po E.Bremerio tritaškio jų pranašumas padidėjo iki 4 taškų (30-34). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo dviem D.Diamantidžio baudos metimais (32-34), o paskutinis M.Batistes taiklus metimas buvo atliktas po finalinės sirenos. Atėnų klubas po pirmosios rungtynių pusės atsilikinėjo 2 taškų skirtumu 32-34.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Maliko Hairstono taiklia bauda (32-35), "Panathinaikos" atsakė Nicko Calatheso dvitaškiu, tačiau tuoj pat Antonis Fotsis sudrebino graikų lanką (34-37). Sužaidus 2 minutes D.Diamantidis pataikė dvitaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (36-37). Po A.Gentiles baudos metimų ir A.Fotsio tritaškio Milano ekipa susigrąžino 6 taškų persvarą (36-42). Įpusėjus kėliniui I.Bourousis padidino persvarą iki 8 taškų (38-46), o O.Cookas baudos metimais atstatė Milanui 10 taškų pranašumą (38-48). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes A.Fotsis pataikė dar vieną tritaškį (39-51).  Likus žaisti 3 minutes į aikštę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, tačiau pirmasis jo metimas skriejo pro šalį. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes Ianas Vougioukas pelnė du taškus su varžovo pražanga, vėliau graikas įdėjo iš viršaus su L.Radosevičiaus pražanga ir sumažino "Panathinaikos" deficitą iki 7 taškų (44-51). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius prametė abu baudos metimus, tačiau D.Diamantidis atakavo be klaidų. Po trijų kėlinių Milano ekipa pirmavo rezultatu 53-46.

Paskutinis kėlinys prasidėjo N.Melli dėjimu (46-55), o I.Vougioukas pataikė tik vieną baudą (47-55). Po I.Bourousio dvitaškio "EA7 Emporio Armani" susigrąžino dviženklę persvarą (47-57). Sužaidus 2 minutes K.Kaimakoglou pataisė netaiklų Š.Jasikevičiaus mestą tritaškį (49-57). Sužaidus 4 minutes K.kaimakoglou pelnė dar du taškus (51-59), o įpusėjus kėliniui N.Melli įsmeigė tritaškį (51-62). Likus žaisti 4 minutes E.Bremeris paleido dar vieną tritaškį (51-65). I.Vougioukas viena taiklia bauda sumažino deficitą iki 13 taškų (52-67), tačiau N.Melli atsakė dėjimu iš viršaus (52-67). Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes Romainas Sato pelnė du taškus (54-67). M.Batiste sušvelnino atsilikimą iki 11 taškų (56-67). Paskutinę kėlinio minutę R.Sato pataikė du baudos metimus (58-67), tačiau pergalės "Panathinaikos" ekipai iškovoti nepavyko 58-67.

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 0/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 kamuolius, 4 kartus suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą ir surinko -7 naudingumo balus.

Atėnų "Panathinaikos": Dimitris Diamantidis 12, Mike'as Batiste 11,  Ianas Vougiuokas ir Davidas Loganas 7, Kostas Tsartsaris ir Kostas Kaimakoglou 6, Romainas Sato 4, Stratos Perperoglou 3, Nickas Calathesas 2 taškai;

Milano "EA7 Emporio Armani": Nicolo Melli 13, Antonis Fotsis ir Ioannis Bourousis 12, Ernestas Bremeris 9,  Omaras Cook'as ir Alessandras Gentile 8, Leonas Radosevičius ir Masonas Rocca 2. Malikas Hairstonas 1 taškas;