"Panathinaikos" ekipai nepavyko tiesiausiu keliu žengti į Graikijos lygos finalą

2012-04-28
Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi nepavyko tiesiausiu keliu žengti į Graikijos lygos finalą. Šalies čempionai trečiose pusfinalio serijos rungtynėse 68-73 išvykoje nusileido Rodo "Kolossos VAP" komandai, o serijos rezultatas tapo 2:1 "Panathinaikos" naudai. Šarūnas Jasikevičius pelnė 11 taškų. Ketvirtosios pusfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos ateinantį pirmadienį Rodo saloje.

Rungtynės prasidėjo Alekso Maričiaus dviem taškais su varžovo pražanga (0-3), o šeimininkai atsakė Marcuso Hatteno dvitaškiu (2-3). Vėliau Ianas Vougioukas pelnė 2 taškus po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo (2-5), kitos atakos metu jau lietuvis taikliai atakavo krepšį (2-7). Po Kosto Charisio taiklios baudos ir Angelos Tsamio dvitaškio Rodo ekipa sumažino deficitą iki minimumo (6-7), o po M.Hatteno dvitaškio "Kolossos VAP" jau buvo priekyje (8-7). Tačiau Šarūnas Jasikevičius tritaškiu metimu sugąžino persvarą "Panathinaikos" komandai (8-10), po to Romainas Sato dar pridėjo dvitaškį (8-12). Šeimininkai atsakė K.Charissio dvitaškiu su varžovo pražanga ir vėl sušvelnino atsilikimą iki 1 taško (11-12), o Graikijos čempionai atsakė A.Maričiaus dviem taškais (11-14). Po Georgios Kalaitzio tritaškio rezultatas tapo lygus (14-14), tačiau tada Nickas Calathesas pelnė 2 taškus, o Stratos Perperoglou pataikė tritaškį (14-19). Kėliniui baigiantis Giannis Georgalis pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 20-20.

Antrasis kėlinys prasidėjo G.Kalaitzio tritaškiu po kurio į priekį išsiveržė "Kolossos VAP" komanda (23-20). "Panathinaikos" atsakė N.Calatheso dvitaškiu, tačiau G.Kalaitzis vėl pelnė 2 taškus (25-22). Po Kosto Kaimakoglou tritaškio rezultatas tapo lygus (25-25). Tuomet Rodo ekipos žaidėjas Nikos Liakopoulos pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (30-25). Stevenas Smithas dvitaškiu sumažino deficitą, tačiau tuo pačiu atsakė ir Antonis Asimakopoulos (32-27). Atėnų klubo amerikietis Davidas Loganas tolimu metimų sumažino Rodo persvarą iki 2 taškų (32-30), bet N.Liakopoulos pelnė 4 taškus iš eilės ir padidino pranašumą iki 6 taškų (36-30). Vėliau dvitaškiais apsikeitė Dimitris Diamantidis ir A.Asimakopoulos (38-32). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius dvitaškiu sumažino deficitą iki 5 taškų. Po dviejų kėlinių 39-34 pirmavo Rodo "Kolossos VAP" krepšininkai.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo I.Vougiouko dvitaškiu (39-36), o po R.Sato baudos metimų "Panathinaikos" deficitas ištirpo iki minimumo (39-38). Šeimininkai į tai atsakė Scotty Hopsono dvitaškiu, bei A.Asimakopoulos tritaškiu taip vėl atitrūkdami nuo varžovų (44-38). Vėliau D.Diamantidis pataikė abu baudos metimus, o I.Vougioukas vieną (44-41). Po dar vieno D.Diamantidžio dvitaškio Atėnų ekipos deficitas vėl ištirpo iki minimumo (44-43). Po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės 2 taškus pelnė M.Hattenas, tačiau svečiai atsakė tritaškiu ir išlygino rezultatą (46-46). R.Sato dviem taškais po ilgos pertraukos išvedė "Panathinaikos" ekipą į priekį (46-48). Rodo krepšininkai kitos atakos metu išlygino rezultatą, tačiau A.Maričius vėl persvėrė (48-50). Angelos Tsamis dvitaškiu dar kartą atsatė status quo (50-50). N.Calathesas dviem taškais vėl išvedė šalies čempionus į priekį (50-52). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" buvo priekyje 52-50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Hattenas pataikė dvitaškį (52-52). Po G.Kalaitzio tritaškio priekyje vėl atsidurė Rodo "Kolossos VAP" komanda (55-52). D.Loganas dvitaškiu sumažino skirtumą iki 1 taško (55-54), o vėliau paleido tritaškį ir išvedė į priekį (56-57). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius pelnė 2 taškus, o M.Hattenas atsakė 1 taiklia bauda (57-59). P.G.Kalaitzio dvitaškio rezultatas dar kartą tapo lygus (59-59). Likus žaisti 3 minutes K.Charissis ir I.Vougioukas apsikeitė tiksliomis atakomis (61-61). K.Charissis 1 taiklia bauda persvėrė rezultatą Rodo ekipos naudai (62-61), tačiau Š.Jasikevičius sugrąžino persvarą "Panathinaikos" (62-63). Vėliau dvitaškį su varžovo pražanga pridėjo I.Vougioukas (62-66), tačiau šeimininkai taip pat atsakė tikslia ataka (64-66). Likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę G.Georgalis pataikė 1 baudos metimą sumažindamas deficitą iki minimumo (65-66), o po N.Liakopoulos dvitaškio Rodo ekipa atsidūrė priekyje (67-66). Š.Jasikevičius prametė savo metimą, o M.Hattenas likus žaisti 31 sekundę pataikė tritaškį (70-66). Vėliau D.Logano metimas skriejo pro šalį, o svečiai pridėjo dar 2 baudos metimą (72-66). Dviem baudos metimais I.Vougioukas sumažino deficitą (72-68), tačiau išsigelbėti laiko nebeliko. "Panathinaikos" nusileido "Kolossos VAP" komandai 73-68.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 23 minutes pelnė 11 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, 4 kartus prasižengė ir 3 kartus suklydo, bei surinko 3 naudingumo balus.

Rodo "Kolossos VAP": Nikos Liakopoulos 17, Georgios Kalaitzis 13, Antonis Asimakopoulos ir  Marcusas Hattenas 10, Kostas Charissis ir Angelos Tsamis 6, Giannis Georgalis 5, Scotty Hopsonas 2, Steve'as Panos 1 taškas;

Atėnų "Panathinaikos": Ianas Vougioukas 12, Šarūnas Jasikevičius ir Davidas Loganas 11, Aleksas Maričius 8, Nickas Calathesas ir Romainas Sato 6, Dimitris Diamantidis 4, Stratos Perperoglou ir Kostas Kaimakoglou 3, Stevenas Smithas 2 taškai;