Šarūnas Jasikevičius finalo ketvertuose visada pranokdavo CSKA ekipą

2012-05-11
Šarūnas Jasikevičius prieš Maskvos CSKA komandą Eurolygoje iš viso yra žaidęs 7 kartus ir net 3 dvikovos buvo žaidžiamos Eurolygos finaliniame ketverte. Lietuvis prieš CSKA yra iškovojęs 4 pergales ir patyręs 3 pralaimėjimus, tiesa finalo ketvertuose įžaidėjas visada įveikdavo Rusijos ekipą.

Pirmoji Šarūno Jasikevičiaus akistata su Maskvos CSKA įvyko 2003-ųjų metų Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje Barselonoje. Tuomet lietuvis atstovavo Barselonos "FC Barcelona" komandai, o jo ekipa po labai dramatiškos kovos 76-71 palaužė Dariaus Songailos Maskvos CSKA komandą ir pateko į turnyro finalą. Šarūnas Jasikevičius per 28 minutes pelnė 9 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

2003/2004 metų sezone Šarūnas Jasikevičius su Tel Avivo "Maccabi" komandą prieš CSKA žaidė net 3 kartus. Pirmoji akistata įvyko reguliariajame sezone, tačiau "Maccabi" savo arenoje turėjo pripažinti maskviečių pranašumą 84-87. Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau, nei 25 minutes pelnė 6 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Atsakomosios rungtynės Maskvoje tapo tikru trileriu. Tel Avivo "Maccabi" komandos žaidėjas Anthony Parkeris paskutinę rungtynių sekundę pataikė fantastišką tritaškį ir išplėšė pergalę Izraelio čempionams 80-83. Šarūnas Jasikevičius šiose rungtynėse buvo nesustabdomas jis žaidė beveik visas rungtynes be keitimo 39 minutes, pelnė 25 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Trečioji dvikova 2003/2004 metų sezone įvyko Finalo ketverto Tel Avive pusfinalyje. Šarūno Jasikevičiaus vedama "Maccabi" savo žiūrovų akivaizdoje palaužė CSKA 93-85 ir pateko į finalą. Šarūnas Jasikevičius per beveik 32 minutes pelnė 18 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Penktoji Šarūno Jasikevičiaus dvikova prieš Maskvos CSKA komanda buvo dėl Eurolygos čempionų titulo 2009-aisiais metais. Tai buvo vienas gražiausias finalų per visą Eurolygos finalų istoriją. Po dviejų kėlinių Š.Jasikevičiaus atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" komanda turėjo 20 taškų pranašumą, tačiau antroje rungtynių pusėje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Maskvos komanda turėjo šansą paskutinėmis sekundėmis išplėšti pergalę, tačiau Ramūno Šiškausko tritaškis skriejo pro šalį, o "Panathinaikos" 73-71 laimėjo rungtynes ir tapo Eurolygos čempione. Šarūnas Jasikevičius per daugiau, nei 20 minučių pelnė 10 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Paskutinius du kartus prieš CSKA ekipą Šarūnas Jasikevičius žaidė dar šį sezoną, tiesa abi rungtynės baigėsi Maskvos komandos pergalėmis. Pirmoji dvikova Atėnuose  buvo labai atkakli ir "Panathinaikos" ekipa tik rungtynių pabaigoje išleido pergalę iš savo rankų 76-78. Atsakomoje dvikovoje Maskvoje "Panathinaikos" laikėsi du kėlinius, o antroje mačo dalyje rusai pabėgo ir iškovojo pergalę 91-75. Šaras atitinkamai pelnė 6 ir 4 taškus.