Hiustone lietuviai nusileido Rusijos rinktinei

2012-06-28
Lietuvos vyrų rinktinė besirengianti Olimpiniai atrankai ketvirtadienį Hiustone 68-77 nusileido Rusijos nacionalinei rinktinei. Šeštadieni Lietuva sužais paskutines draugiškas rungtynes prieš Didžiosios Britanijos krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų klaidomis, o pirmuosius taškus pelnė Robertas Javtokas (2-0). Sužaidus pusantros minutės Rimantas Kaukėnas įsmeigė tritaškį (5-2), o sužaidus 4 minutes Linas Kleiza padidino pervarą iki 3 taškų (7-4). Baigiant įpusėti kėliniui L.Kleiza pridėjo dvitaškį su pražanga (10-6). Likus žaisti 4 minutes Jonas Mačiulis pataikė iš toli (13-8). Likus žaisti 2 minutes Šarūnas Jasikevičius išbėgo į aikštelę (17-11), tačiau pirmasis jo metimas tikslo nepasiekė. Po pirmojo kėlinio 19-18 priekyje buvo lietuviai.

Antrojo ketvirčio pradžioje Martynas Pocius pataikė tritaškį (22-18), o sužaidus 2 minutes Jonas Valančiūnas įdėjo kamuolį iš viršaus (24-20), o Š.Jasikevičiaus metimą blokavo Sergėjus Monia. Sužaidus 4 minutes S.Monia ir L.Kleiza apsikeitė taikliais tritaškiais (27-23). Įpusėjus kėliniui R.Javtokas pridėjo du taškus (29-25), o Š.Jasikevičių pakeitė M.Kalnietis. Likus žaisti 4 minutes po R.Javtoko taškų lietuvių persvara išaugo iki 8 taškų (33-25). Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Kėliniui baigiantis Lietuvos persvara ištirpo ir po dviejų kėlinių mūsų rinktinė priekyje buvo tik 2 taškais 37-35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Aleksėjo Shvedo dėjimu po kurio rezultatas tapo lygus (37-37). Po Sasha Kauno taškų į priekį išsiveržė rusai (39-37), tačiau L.Kleiza atsakė dvitaškiu su pražanga (39-39). Sužaidus beveik 3 minutes J.Mačiulis tritaškiu sugrąžino persvarą lietuviams (42-41). Įpusėjus kėliniui A.Shvedas pataikė tritaškį padidindamas Rusijos persvarą iki 6 taškų (42-48). Likus žaisti 3 minutes Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį (45-50), vėliau R.Kaukėnas pridėjo dvitaškį (47-52). Po trijų kėlinių lietuviai pralaiminėjo 50-56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Timofėjus Mozgovas pelnė du taškus (50-58), o po ruso dėjimo varžovai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (50-60). Sužaidus 3 minutes po Šarūno Jasikevičiaus baudos metimų lietuvių deficitas ištirpo iki 14 taškų (52-66). Sužaidus 4 minutes J.Valančiūnas dvitaškius sumažino rusų persvarą iki 10 taškų (56-66). Įpusėjus kėliniui J.Mačiulis pelnė du taškus su pražanga (59-70). Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes T.Delininkaitis įsmeigė tritaškį (62-63). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes R.Kaukėnas baudų metimais sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (64-73). Lietuviams nepavyko pasivyti varžovų ir teko 68-77 pripažinti rusų pranašumą.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 2 taškus (0/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo ir perėmė po 1 kmauolį ir kartą suklydo.

Lietuva: Jonas Valančiūnas ir Linas Kleiza 12, Jonas Mačiulis ir Rimantas Kaukėnas 11, Robertas Javtokas ir Tomas Delininkaitis 6, Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas 3, Šarūnas Jasikevičius ir Mantas Kalnietis 2 taškai;

Rusija: Sasha Kaunas 21, Adrejus Kirilenka 15, Timofėjus Mozgovas ir Sergėjus Monia 10, Aleksėjus Shvedas 7, Sergėjus Karasevas 4, Vitalijus Fridzonas ir Dimitrijus Khvostovas 3, Viktoras Khryapa ir Eugenijus Voronovas 2 taškai;