Barselona laimėjo turnyrą Sofijoje

2012-09-15
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda laimėjo draugišką turnyrą Bulgarijoje. Katalonai "Lukoil Ecto Sport" turnyro finale 85-80 nugalėjo Atėnų "Panathinaikos" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Joe Ingleso tritaškiu (3-0), o Michaelas Bramosas atsakė dvitaškiu (3-2). Po Hiltono Armstrongo 4 iš eilės taškų rezultatas tapo lygus (6-6). Nathanas Jawai 1 taikliu baudos metimu išvedė Ispanijos čempionus į priekį (7-6), bet rezultatą dvitaškiu persvėrė M.Bramosas (8-7). Neilgai trukus Erazemas Lorbekas pataikė iš toli, o įpusėjus kėliniui katalonai turėjo minimalią persvarą (13-12). Po trijų Sofoklio Schortsaničio taškų priekyje buvo "Panathinaikos" (14-17), tačiau kėlinio pabaigoje dėka N.Jawai ir Š.Jasikevičiaus taškų persvarą susigrąžino ispanai. Po pirmojo kėlinio 20-19 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Antrojo kėlinio pradžioje graikams taškus rinko Andy Pankas ir S.Schortsanitis, tuo tarpu Barselonai - Victoras Sada (27-25). Po Derwino Kitcheno taškų rezultatas tapo lygus (27-27), tačiau tada lyderio vaidmens katalonų ekipoje ėmėsi Joe Inglesas (32-29). Po Xaviero Rabasedos dvitaškio "FC Barcelona Regal" įgijo didžiausią 5 taškų persvarą (34-29). Po Ante Tomičiaus dvitaškio Barselona atitrūko 7 taškais (36-29). Kėlinio pabaigoje "Panathinaikos" komandai pavyko sumažinti deficitą ir katalonai po dviejų kėlinių pirmavo 4 taškais 40-36.

Trečiąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Jonas Mačiulis (40-38), tačiau tuo pačiu atsakė ir P.Mickaelas (42-38). Vėliau "Panathinaikos" ekipos lietuvis pridėjo dar du taškus, bet tada sekė katalonų ekipos spurtas 9-2 po kurio įgijo 9 taškų persvarą (51-42). Įpusėjus kėliniui graikai surengė dvi tikslias atakas ir deficitas sumažėjo iki 4 taškų (51-47). Antroje kėlinio pusėje Ispanijos čempionus į priekį vedė A.Tomičius pelnydamas 4 taškus iš eilės (55-51). Po M.Huerto dvitaškio ir J.Ingleso tritaškio ispanai susigrąžino 9 taškų persvarą (60-51). Kėliniui baigiantis A.Tomičius pirmą kartą padidino barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus. Po trijų kėlinių 65-52 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Graikijos vicečempionų spurtu 7-0 (65-59). Pirmusoius taškus katalonams pelnė E.Lorbekas (67-59), o vėliau dvitaškį pridėjo M.Huertasas (72-61). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Barselonos pranašumas siekė 10 taškų (76-66). S.Schortsanitis dvitaškiu sumažino "Panathinaikos" deficitą iki vienženklio skaičiaus, tačiau Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį ir Barselonos persvara tapo 11 taškų (79-68). Vėliau Jasikevičius pridėjo dvitaškį (81-70), tačiau D.Kitchenas atsakė tuo pačiu. Po E.Lorbeko tritaškio komandas skyrė 12 taškų (84-72). Kėlinio pabaigoje graikai sumažino deficitą, tačiau pergalę 85-80 šventė Barselonos krepšininkai.

Šarūnas Jasikevičius per 12 minučių pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 1 kartą prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Joe Inglesas 18, Erazemas Lorbekas 13, Pete'as Mickaelas 11, Nathanas Jawai ir Ante Tomičius 10, Šarūnas Jasikevičius ir Marcelinho Huertasas 7, Alexas Abrinesas 5, Victoras Sada ir Xavieras Rabbaseda 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Derwinas Kitchenas ir Sofoklis Schortsanitis 15, Hiltonas Armstrongas ir Jonas Mačiulis 14,  Andy Panko 9, Michaelas Bramosas 7, Kostas Tsartsaris 4 taškai;