Barselona palaužė "Lukoil Academik" ir iškopė į Sofijos turnyro finalą

2012-09-14
Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda iškokovojo pirmąją pergalę prieš sezoninėse rungtynėse. Ispanijos čempionai draugiškame "Lukoil Ecto Sport" turnyre Sofijoje 71-69 nugalėjo namuose žaidusią "Lukoil Academik" ekipą. Turnyro finale katalonai susitiks su Atėnų "Panathinaikos" krepšininkais, kurie nugalėjo "Crvena Zvezda" komandą.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų netiksliomis atakomis, o pirmuosius taškus pelnė varžovų ekipa (2-0). Sužaidus daugiau nei 3 minutes pirmajame kėlinyje Ante Tomičius baudų metimais pelnė pirmuosius "FC Barcelona Regal" taškus (2-2). Likus žaisti minutę rezultatas buvo lygus 12-12. Likus žaisti 30 sekundžių "Lukoil Academik" komanda pelnė du taškus su C.J. Wallace'o pražanga (15-12), o paskutinė katalonų ataka buvo netiksli. Po dviejų kėlinių priekyje 15-12 buvo Bulgarijos čempionai.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Nathanas Jawai pelnė du taškus su pražanga sumažindamas deficitą iki minimumo (15-14). Sužaidus 2 minutes šeimininkai pelnė du taškus po Watkinso metimo (17-14). Sužaidus beveik 3 minutes Alexas Abrinesas pataikė abu baudos metimus (17-16), o po N.Jawai baudų į priekį išsiveržė Barselona (17-18). Įpusėjus antrajam kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o N.Jawai pataikė dar du baudos metimus (17-20). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius prametė dvitaškį, o likus žaisti 3 minutes lietuvis išprovokavo varžovo pražanga ir realizavo baudos metimus (22-17). Vėliau Ante Tomičius pridėjo du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (17-24), tačiau o varžovai atsakė tritaškiu. Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį (20-26). Kėliniui baigiantis bulgarai įsmeigė tritaškį, o ispanai atsakė A.Tomičiaus dvitaškiu (23-29). Po dviejų kėlinių 29-24 pirmavo Barrselonos krepšininkai.

Joe Inglesas dvitaškius atidarė katalonų taškų sąskaitą trečiajame kėlinyje (24-31), o sužaidus 2 minutes N.Jawai pridėjo dvitaškį su pražanga (24-34). Po dviejų tikslių "Lukoil Academik" atakų šeimininkų deficitas sumažėjo iki 6 taškų, tačiau N.Jawai atsakė galingu dėjimu (28-36). Baigiant įpusėti kėliniui "FC Barcelona Regal" pranašumas ištirpo iki 4 taškų (34-38). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 2 minutes komandas jau skyrė tik 1 taškas (37-38). E.Lorbekas po Š.Jasikevičiaus perdavimo padidino katalonų persvarą iki 3 taškų (37-40). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas tapo lygus (40-40), tačiau N.Jawai dviem dėjimais iš eilės vėl išvedė Ispanijos čempionus į priekį. Kėlinio pabaigoje abi ekipos apsikeitė tritaškiais, o po trijų kėlinių 47-43 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Watkinso dvitaškiu (45-47), o po bulagrų atakos pasibaigusios dėjimu rezultatas tapo lygus (47-47). Katalonai į tai atsakė 6 taškais be atsako (47-53). Sofijos ekipos krepšininkas Avramovas sužaidus 3 minutes pelnė du taškus su pražanga (50-53). Po dar dviejų tikslių "Lukoil Academik" komandos atakų į priekį išsiveržė šeimininkai (54-53). Bulgarai ir toliau nesustojo ir surenge dvi tikslias atakas įgijo 5 taškų persvarą (58-53). Ispanai į tai atsakė spurtu 7-0 ir išsiveržė į priekį (58-60). Likus žaisti 2 minutes Banevas dėjimu dar karta išlygino rezultatą (60-60). N.Jawai ir M.Huerto pastangomis "FC Barcelona Regal" likus žaisti kiek daugiau nei minutę įgijo 4 taškų persvarą (60-64). Likus žaisti 38 sekundes bulgarai įsmeigė tritaškį sumažindami deficitą iki minimumo (66-67), tačiau P.Mickaelas pataikė dvitaškį. Sofijos krepšininkai nesugebėję surengti atakos likus žaisti 2 sekundes prasižengė, o M.Huertas sumetė baudas. Aidint finaliniai sirenai šeimininkų krepšininkas Heathas pataikė tritaškį, tačiau pergalę 71-69 iškovojo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Nathanas Jawai 21, Marcelinho Huertasas 13, Erazemas Lorbekas 10, Ante Tomičius 8, C.J. Wallace'as 5, Šarūnas Jasikevičius, Joe Inglesas ir Pete'as Mickaelas 4, Alexas Abrinesas 2 taškai;

Sofijos "Lukoil Academik": Todoras Stoykovas 15, Brandonas Heathas 12, Mohammedas Abukaras 11, Pavelas Marinovas 7, Devinas Greenas ir Darrylas Watkinsas 6, Božidaras Avramovas ir Tencho Banevas 5, Veselinas Veselinovas 2 taškai;