Be Š.Jasikevičiaus žaidusi Barselona krito pirmose Ispanijos čempionato rungtynėse

2012-09-30
Barselonos "FC Barcelona Regal" nesėkme pradėjo 2012-2013-ųjų metų sezoną. Katalonai pirmose Ispanijos čempionato rungtynėse 71-78 nusileido Valadolido "Blancos de Rueda" krepšininkams. Šarūnas Jasikevičius trenerio sprendimu nebuvo registruotas rungtynėms.

Rungtynės prasidėjo Erazemo Lorbeko dviem taškais iš po krepšio (2-0), sužaidus minutęs Pete'as Mickealas pataikė dvitaškį (4-0). Varžovams pirmuosius taškus pelnė N.Sinanovičius (4-2). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio, o Joe Inglesas perėmęs kamuolį jį įdėjo iš viršaus (10-4). Kitos atakos metu australas pridėjo dar du taškus (12-4). Po dviejų sėkmingų Valadolido ekipos atakų jų deficitas ištirpo iki 4 taškų (12-8), tačiau įpusėjus kėliniui P.Mickealas dvitaškius su pražanga padidino katalonų persvarą iki 7 taškų (15-8). Likus žaisi 3 minutes Ante Tomičius pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė Alhaji Mohammedas (17-14). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes P.Mickealas pelnė 4 tašškus iš eilės (23-14). Po pirmojo kėlinio 23-14 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Antrojo ketvirtčio pradžioje N.Sinanovičius pelnė du taškus po netaiklaus komandos draugo metimo (23-16). Barselonos taškų sąskaitą atidarė Victoras Sada (25-18). Sužaidus 2 minutes Xavieras Rabaseda įsmeigė tritaškį ir katalonų persvara pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklė (28-18). Įpusėjus kėliniui N.Sinanovičius dar kartą taikliai atakavo krepšį, o A.Tomičius atsakė dėjimu (30-20). Likus žaisti 4 minutes Barselonos kroatas pelnė du taškus su pražanga (33-22). "Blancos de Rueda" ekipa į tai atsakė Urošo Tripkovičiaus tritaškiu (33-25). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius dar kartą pelnė dvitaškį su pražanga (38-25). Antrajame kėlinyje kroatas ir toliau buvo nesustabdoma jėga šeimininkų ekipoje po dar 4 jo taškų "FC Barcelona Regal" persvara siekė 17 taškų (42-25). Po dviejų kėlinių katalonai pirmavo 42-29.

Trečiojo kėlinio pradžia sėkmingiau susiklaustė svečiams, kurie sumažino deficitą iki 10 taškų (42-32). Pirmuosius taškus katalonams sužaidus 2 minutes pelnė A.Tomičius (44-32), vėliau dvitaškį pridėjo E.Lorbekas (46-32). Sužaidus 3 minutes Ianas O'Leary'us sumetė abu baudos metimus (46-34). Baigiant įpusėti kėliniui J.Inglesas pataikė iš toli (49-36), o varžovai atsakė dviem iš eilės N.Sinanovičiaus dvitaškiais (49-40). Po Valadolido ekipos tritaškio katalonų persvara ištirpo iki 6 taškų (49-43), o po N.Sinanovičiaus dvitaškio iki 4 taškų (49-45). Likus žaisti pustrečios minutės I.Leary'us pataikė iš toli ir "Blancos de Rueda" deficitas ištirpo iki minimumo (49-48). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Sinanovičius dvitaškiu persvėrė rezultatą (49-50), o likus žaisti minutęs svečiai įgijo 3 taškų persvarą (49-52). Kėliniui baigiantis E.Lorbekas pelnė 2 taškus, tačiau po trijų kėlinių 52-51 pirmavo "Blancos de Rueda" krepšininkai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo N.Sinanovičiaus dėjimu (51-54), šeimininkai atsakė P.Mickealo baudos metimu (53-54). Po A.Renfroe'aso ir N.Sinanovičiaus taškų Valadolido persvara tapo 6 taškai (52-58). Sužaidus daugiau nei 3 minutes M.Huertas pelnė du taškus ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (57-60), o po J.Ingleso dėjimo deficitas ištirpo iki minimumo (59-60). Baigiant įpusėti kėliniui A.Mohammedas įsmeigė tritaškį (59-63), vėliau dvitaškį pridėjo N.Sinanovičius (59-65). Po A.Mohammedo reido į katalonų baudos aikštelę "Blancos de Rueda" persvara tapo rekordinė 8 taškai (59-67). Barselonos taškų badą nutraukė N.Jawai (61-67), likus žaisti 3 minutes J.Inglesas įsmeigė tritaškį (64-67). Po E.Lorbeko baudos metimų katalonų deficitas ištirpo iki minimumo (66-67). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes A.Mohammedas realizavo baudos metimus (66-69), likus žaisti pusantros minutės D.Navarro pridėjo dvitaškį (66-71). J.Inglesas atsakė taikliu baudos metimu (67-71), o D.Navarro pridėjo dar du taškus (67-73). Likus žaisti minutę M.Huertas pelnė du taškus (69-73), tačiau svečiai atsakė taip pat dvitaškiu (69-75). Likus žaisti 32 sekundes brazilas dar kartą taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos (71-75). Katalonai bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau nie E.Lorbeko, nei J.Ingleso metimai tikslo nepasiekė. "FC Barcelona Regal" pralaimėjo rungtynes 71-78.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Joe Inglesas 18, Ante Tomičius 14, Erazemas Lorbekas ir Pete'as Mickealas 12, Marcelinho Huertas 6, Xavieras Rabaseda 5, Nathanas Jawai ir Victoras Sada 2 taškai;

Valadolido "Blancos de Rueda": Nedzadas Sinanovičius 28, Urošas Tripkovičius ir Alhaji Mohammedas 11, Ianas O'Leary'us 10, Davidas Navarro 9, Alexas Renfroe'as 8, Nacho Martinas 1 taškas;