Šaras - Rugpjūčio mėnesio apžvalga |2012|

2012-09-01
Šiandien išaušo pirmoji rudens diena. Tradiciškai mėnesiui pasibaigus apžvelgiame svarbiausius įvykius.

Šių metų rugpjūtį įvyko Londono olimpinės žaidynės, kuriose mūsų šalies krepšinio rinktinė užėmė 8-ąją vietą. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo paskutinis turnyras su Lietuvos rinktine jis paskelbė apie karjeros baigą.

Mėnesio pabaigoje Š.Jasikevičius prisijungė prie Barselonos komandos treniruočių stovyklos.

Rugpjūčio 2 diena. Lietuvos vyrų rinktinė Londono olimpiados krepšinio turnyro grupės etape 74-82 nusileido Prancūzijos krepšininkams. Šarūnas Jasikevičius per beveik 21 minutę pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Rugpjūčio 4 diena. Lietuviai Londono olimpinėse žaidynėse metė rimtčiausią iššūkį JAV "Svajonių komandai". Lietuva tik paskutinėmis rungtynių minutėmis 94-99 pralaimėjo amerikiečiams. Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir permėmė po 1 kamuolį, 6 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Rugpjūčio 6 diena. Šarūnas Jasikevičius sužaidė savo 100-ąsias oficialias rungtynes už Lietuvos vyrų rinktinę, o lietuviai paskutinėse olimpiados grupės rungtynėse 76-63 nugalėjo Tunisą. Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 13 taškų (2/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir permėmė 2 kamuolius.

Rugpjūčio 8 diena. Lietuvos rinktinė baigė kovas Londono olimpinėse žaidynėse. Lietuviai ketvirtfinalyje 74-83 nusileido rusams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Šarūnas Jasikevičius per 19 minučių pelnė 3 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 6 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Rugpjūčio 9 diena. Šarūnas Jasikevičius paskelbė apie karjeros pabaigą Lietuvos rinktinėje. Įžaidėjas per savo karjerą šalies rinktinėje sužaidė 101 rungtynes, pelnė 1015 taškų ir atliko 474 rezultatyvius perdavimus. Su Lietuvos rinktine Š.Jasikevičius laimėjo 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiados bronzos medalį, 2003-aisiais tapo Europos čempionu, o 2007-aisiais iškovojo Europos pirmenybių bronzos medalį.

Rugpjūčio 27 diena. Šarūnas Jasikevičius kartu su Juanu Carlosu Navarro, Victoru Sada, Marcelinho Huertasu ir Joe Englishu prisijungė prieš Barselonos komandos treniruočių stovyklos. Spaudos konferencijoje lietuvis oficialiai buvo pristatytas kaip katalonų ekipos žaidėjas ir įteikti 13-uoju numeriu pažymėti marškinėliai. Įžaidėjas sėkmingai perėjęs medicininį patikrinimą kartu su kitais žaidėjais dalyvavo vakarinėje komandos treniruotėje.

Duomenys SARUNAS13LT

MIN - praleistas laikas aikštelėje, PTS - pelnyti taškai, 2PM-A - pataikyti ir mesti dvitaškiai, 3PM-A - pataikyti ir mesti tritaškiai, FTM-A - pataikyti ir mesti baudų metimai, REB  - atkovoti kamuoliai, AS - rezultatyvūs perdavimai, ST - perimti kamuoliai, TO - klaidos;