Barselona iškovojo antrąją pergalę Ispanijoje

2012-10-21
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo antrąją pergalę Ispanijos čempionate. Katalonai ketvirtojo turo rungtynėse išvykoje 65-50 nugalėjo Saragosos "CAI Zaragoza" krepšininkus. Sekančias rungtynes šalies pirmenybėse Barselona žais kitą sekmadienį namuose prieš Gran Kanarijos krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo šeimininkų dvitaškiu, o katalonai atsakė M.Huerto tritaškiu (2-3). Po J.Stefansono taškų į priekį išsiveržė "CAI Zaragoza" krepšininkai (4-3), tačiau Ante Tomičius ir Pete'as Mickealas atstatė minimalią persvarą Barselonos komandai (6-7). P.Mickealas pelnęs 5 taškus iš eilės padėjo svečiams įgyti 4 taškų pranašumą (8-12). Likus žaisti 4 minutes Joe Inglesas įsmeigė tritaškį (10-16), o likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes katalonų australas paleido dar vieną tolimą metimą (10-19). Po Nathano Jawai dėjimo "FC Barcelona Regal" persvara tapo dviženklė (10-21). Paskutinę Saragosos ataką lietuvis sustabdė bloku, o barselona po pirmojo kėlinio pirmavo (15-21).

Antrasis ketvirtis prasidėjo netaikliu Š.Jasikevičiaus dvitaškiu, o pirmuosius taškus pelnė N.Jawai po gražaus V.Sados perdavimo (15-23). Šeimininkai atsakė P.Llomparto ir H.Norelo dvitaškiais po kurių "CAI Zaragoza" deficitas ištirpo iki 4 taškų (19-23). Sužaidus 4 minutes Erazemas Lorbekas realizavo baudos metimus (19-25). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes Marko Todorovičius pelnė du taškus iš po krepšio (19-28), o šeimininkai atsakė A.Fonteto dvitaškiu su pražanga (22-28). Likus žaisti pustrečios minutės M.Todorovičius ir Van Rossomas apsikeitė taikliais tritaškiais (25-31). Kėlinys baigėsi V.Sado dviem taškais pagavus ore pakabintą J.C.Navarro kamuolį. Po dviejų kėlinių 37-27 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Trečiojo kėlinio pradžioje A.Tomičius pelnė du taškus (27-39), o su žaidus 2 minutes Juanas Carlosas Navarro pridėjo dvitaškį (27-41). Pirmuosius taškus šeimininkams sužaidus 3 minutes pelnė Josephas Jonesas (29-43). Sužaidus 4 minutes P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (31-45), o vėliau A.Tomičius sudrebino varžovų lanką dėjimu (31-47). Saragosos krepšininkai į tai atsakė 4 taškais be atsako (35-47), tačiau A.Tomičius dar kartą nubaudė varžovus dėjimu. Po trijų kėlinių 53-37 pirmavo Barselonos komanda.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo abiejų ekipų klaidomis ir netiksliais metimais. Sužaidus dvi su puse minutė N.Jawai pelnė pirmuosius taškus kėlinyje (37-55), vėliau dvitaškį pridėjo J.Inglesas (39-57). Sužaidus 4 minutes X.Rabaseda sukūrė įspūdingą epizodą įdėjęs kamuolį iš viršaus po to, kai jį pakabino virš lanko V.Sada (41-59). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė du taškus ir padidino katalonų persvarą iki 20 taškų (41-61), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Saragosos krepšininkai į tai atsakė spurtu 7-0 ir sumažino deficitą iki 13 taškų (48-61). Likus žaisti 2 minutes E.Lorbekas pridėjo dvitaškį (48-63), o Š.Jasikevičius išprovokavęs varžovo pražangą sumetė du baudos metimus (48-65). Rungtynės baigėsi katalonų pergale 65-50.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 10 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą, perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo, išprovokavo varžovo pražangą ir surinko 5 naudingumo balus.

Saragosos "CAI Zaragoza": Damjanas Rudezas 14, Henkas Norelas 8, Samas Van Rossomas 7, Josephas Jonesas 5, Jonas Stefanssonas ir Pedro Llompartas 4, Alberto Fontetas ir Chadas Toppertas 3, Michaelas Rollas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 11, Ante Tomičius 10, Joe Inglesas 9, Nathanas Jawai 8, Marcelinho Huertas 7, Erazemas Lorbekas ir Marko Todorovičius 6, Šarūnas Jasikevičius, Victoras Sada, Juanas Carlosas Navarro ir Xavieras Rabaseda 2 taškai;