Barselona antroje rungtynių pusėje sutriuškino "Lietuvos rytą"

2012-11-22
Barselonos "FC Barcelona Reggal" su Šarūnu Jasikevičiumi tęsia pergalių seriją eurolygoje. Katalonai 7-ojo turo rungtynėse savo aikštėje 90-66 nugalėjo Vilniaus "Lietuvos rytą" ir išliko vienintelė komanda nepatyrusia pralaimėjimo.

Rungtynės prasidėjo Ante Tomičiaus dvitaškiu (2-0), sužaidus 2 minutes Predragas Samardžiskis atidarė "Lietuvos ryto" taškų sąskaitą (2-2). Katalonai į tai atsakė A.Tomičiaus dviem taškais su pražanga (5-2), vėliau kroatas pataikė iš vidutinio nuotolio (7-2). Sužaidus 3 minutes Simas Buterlevičius pataikė dvitaškį, o Juanas Carlosas Navarro įsmeigė tritaškį (10-4). Baigiant įpusėti kėliniui Pete'as Mickealas pataikė baudos metimus, o Nemanja  Nedovičius atsakė dviem taškais (12-8). Vėliau J.C.Navarro ir P.Samardžiskis apsikeitė tiksliomis atakomis (14-10). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius ir E.Lorbekas pasižymėjo (18-10), o į aikštelę pirmą kartą pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Po P.Mickealo baudos metimų ispanai įgijo dviženklę persvarą (20-10). Likus žaisti 3 minutes P.Mickealas pelnė du taškus po lietuvio perdavimo (23-12). Vėliau J.C.Navarro pelnė du taškus po gražaus Š.Jasikevičiaus perdavimo (25-14). Paskutinę kėlinio minutę D.Dulkys įdėjo kamuolį iš viršaus, o J.C.Navarro įmetė dvitaškį. Po pirmojo kėlinio 27-18 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Antrojo ketvirtčio pradžioje Š.Jasikevičius trečiąjį kartą suklydo, o L.Radosevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (27-20). Sužaidus 2 minutes D.Dulkys sumažino vilniečių deficitą iki 5 taškų (27-22), o L.Radosevičius iki 3 taškų (27-24). Sužaidus 4 minutes D.Ivanovas tolimu metimu sumažino deficitą iki minimumo (28-27). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas pridėjo du taškus (32-27), įpusėjus kėliniui slovėnas pataikė du baudos metimus (34-27). Po dviejų tikslių "Lietuvos ryto" atakų svečių deficitas vėl ištirpo iki 3 taškų (34-31). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes J.C.Navarro pridėjo du taškus, o M.Katelynas pataikė tritaškį (38-36). Po dar vienos tikslios M.Katelyno atakos komandas skyrė 1 taškas (39-38), po L.Radosevičiaus dėjimo su pražanga "Lietuvos rytas" pirmą kartą atsidūrė priekyje (39-41). Likus žaisti minutę M.Huertas baudų metimais išlygino rezultatą (41-41). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė vilniečiai, kurie po dviejų kėlinių pirmavo 45-42.

Trečiojo kėlinio pradžioje P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (44-45), sužaidus minutę R.Seibutis įmetė dvitaškį (44-47). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (46-47). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą (49-49). Vilniečiai į tai atsakė D.Ivanovo tritaškiu (49-52), sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pasižymėjo (51-54). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius sudrebino lietuvių krepšį galingu dėjimu (53-54). likus žaisti 4 minutes P.Mickealas išvedė katalonus į priekį (55-54). L.Radosevičius taikliu metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (56-56), tačiau P.Mickealas vėl persvėrė rezultatą ispanų naudai (58-56). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Jawai pridėjo du taškus (61-57), vėliau amerikietis dar kartą taikliai atakavo krepšį. Kėliniui baigiantis M.Huertas gražiu reidu į baudos aikštelę pelnė taškus. Po trijų kėlinių 68-60 priekyje buvo "FC Barcelona Regal".

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo P.Mickealo dvitaškiu po kurio ispanų persvara vėl tapo dviženklė (70-60). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Xavieras Rabaseda įkrovė kamuolį iš viršaus (72-60), o sužaidus 3 minutes N.Jawai sudrebino vilniečių krepšį (74-62). Sužaidus 4 minutes J.Carlosas Navarro įsmeigė tritaškį (77-62). Baigiant įpusėti kėliniui M.Katelynas pelnė du taškus su pražanga (77-64), o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (80-64). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro pridėjo dar du taškus, tuo pačiu atsakė ir  P.Samardžiskis (82-66). Likus žaisti 3 minutes Xavieras Rabaseda dviem taškais padidino šeimininkų persvarą iki 20 taškų (86-66). Galutinį tašką rungtynėse padėjo Alexas Abrinesas įkaldamas dar vieną "vinį" į vilniečių krepšį 90-66.

Šarūnas Jasikevičius per 6 minutes krepšio neatakavo, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 24, Ante Tomičius 17, Pete'as Mickealas 15, Erazemas Lorbekas 11, Marcelinho Huertas 8, Nathanas Jawai ir Xavieras Rabaseda 6, Alexas Abrinesas 2, C.J. Wallace'as 1 taškas;

Vilniaus "Lietuvos rytas": Leonas Radoševičius 14, Nemanja Nedovičius 12, Dejanas Ivanovas 11, Predragas Samardžiskis 10, Mindaugas Katelynas 7, Renaldas Seibutis 6, Deividas Dulkys 4, Simas Buterlevičius 2 taškai;