Be Jasikevičiaus žaidusi Barselona krito Valensijoje

2012-11-25
Barselonos "FC Barcelona Rega" patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą Ispanijos pirmenybėse. Katalonai išvykoje po dramatiškos kovos 78-81 turėjo pripažinti Valensijos "Valencia Basket" ekipos pranašumą. Šarūnas Jasikevičius ir vėl nebuvo registruotas rungtynėms.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Pete'as Mickealas (0-2), sužaidus 2 minutes Sergėjus Liščiukas išlygino rezultatą (2-2). Po Marcelinho Huerto tritaškio priekyje vėl buvo katalonai (2-5), po minutės Ante Tomičius pridėjo du taškus (2-7). Įpusėjus kėliniui Juanas Carlosas Navarro įsmeigė tritaškį (2-7). Po M.Huerto tritaškio Ispanijos čempionų persvara pirmą kartą rungtynėse pasiekė dviženklį skaičių (2-13). Likus žaisti 3 minutes Chrisas Quinnas pataikė iš vidutinio nuotolio (4-13), tačiau C.J. Wallace'as atsakė tritaškiu (4-16). Likus žaisti 2 minutes Nathanas Jawai sudrebino Valensijos krepšį dėjimu (7-18), tuo tarpu šeimininkai smeigė tritaškį (10-18). Paskutinę kėlinio minutę C.J. Wallace'as ir Bojanas Dubljevičius apsikeitė tolimais metimais. Po pirmojo kėlinio 23-13 pirmavo Barselonos krepšininkai.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Florentas Pietrusas pelnė du taškus (15-23). Po Thomo Kelati dvitaškio su pražanga "Valencia Basket" deficitas ištirpo iki 5 taškų (18-23). Sužaidus 3 minutes Barselona užsidirbo technine pražangą, o tuo pasinaudoję Valensijos krepšininkai priartėjo iki katalonų per vieną tašką (22-23). Sužaidus 4 minutes Th.Kelati tolimu metimu išlygino rezultatą (25-25), o Rodrigo San Miguelis tritaškiu išvedė į priekį (28-25). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro dvitaškiu sumažino svečių deficitą iki minimumo (30-29). Po C.J. Wallace'o tritaškio priekyje vėl atsidūrė Barselona (30-32). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas pataikė abi baudas (30-34), vėliau brazilas pridėjo dar 4 taškus (32-38). Valensija į tai atsakė dviem tiksliomis atakomis (36-38). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo šeimininkų tritaškiu (39-38), tačiau tuoj pat J.C.Navarro atsakė taip pat tolimu metimu (39-41). Po pirmosios rungtynių pusės 43-41 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje Erazemas Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (41-45), dviem taškais atsakė ir šeimininkai. Sužaidus 2 minutes Barselonos aukštaūgis iš Slovėnijos pelnė dar du taškus (43-47), vėliau J.C.Navarro firminiu stiliumi pelnė taškus (45-49). Sužaidus 3 minutes M.Kešeljis tolimu metimu sumažino "Valencia Basket" deficitą iki minimumo (48-49). Po minutės Ch.Quinnas taikliu dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį (50-49). Įpusėjus kėliniui B.Dubljevičius padidino Valensijos persvarą iki 3 taškų (54-51). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes A.Tomičius baudų metimais sumažino katalonų atsilikimą iki minimumo (54-53). Šeimininkai į tai atsakė spurtu 5-0 ir įgijo didžiausią 6 taškų persvarą (59-53). Likus žaisti 2 minutes Valensijos krepšininkai įmetė tritaškį (62-53), o Barselona atsakė C.J. Wallace'o baudos metimais (62-55). Kėliniui baigiantis C.J. Wallace'as pelnė du taškus su pražanga. Po trijų kėlinių 66-60 pirmavo "Valencia Basket" krepšininkai.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Th. Kelati tolimu metimu, tačiau tuo pačiu atsakė ir J.C.Navarro (69-63). Vėliau abi ekipos dažniau klydo, nei atakavo krepšį. Taškų badą sužaidus 4 minutes nutraukė A.Tomičius (69-65). Po M.Huerto tritaškio katalonų deficitas ištirpo iki 1 taško (69-68). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes J.Doellmanas pridėjo du taškus (71-68), po minutės V.Sada dar kartą sumažino atsilikimą iki minimumo (71-70). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes A.Tomičius pataikė dvitaškį su pražangą, tačiau baudos metimas skriejo pro šalį (73-72). Likus žaisti pus antros minutės J.Doellmanas pelnė du taškus (75-72), o M.Huertas atsakė taikliais baudų metimais (75-74). Likus žaisti minutę Doellmanas dar kartą taikliai atakavo krepšį, o kitoje aikštės pusėje A.Tomičius įdėjo kamuolį iš viršaus (77-76). Likus žaisti 11 sekundžių Th. Kelati padidino Valensijos persvarą iki 3 taškų (79-76). Likus žaisti 8 sekundes M.Huertas realizavo du baudos metimus (79-78). Likus žaisti beveik 5,6 sekundes P.Ribas sumetė baudos metimus (81-78). J.C.Navarro turėjo dvi progas išplėšti pratęsimą, tačiau abu mesti tritaškiai tikslo nepasiekė.

Valensijos "Valencia Basket": Bojanas Dubljevičius 19, Thomas Kelati 15, Chrisas Quinnas 13, Justinas Doellmanas 11, Pau Ribas 9, Marko Kešeljis 5, Florentas Pietrusas 4, Rodrigo San Miguelis 3, Sergėjus Liščiukas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas 21, Ante Tomičius 14, Juanas Carlosas Navarro 13, C.J. Wallace'as 12, Victoras Sada, Erazemas Lorbekas, Nathanas Jawai ir Pete'as Mickealas 4, Joe Inglesas 2 taškai;