Jasikevičius sužaidė geriausias sezono rungtynes, o katalonai sutriuškino turkus

2012-11-30
Barselonos "FC Barcelona Regal" ir toliau lieka vienintelė komanda eurolygoje dar nė karto nepralaimėjusi. Katalonai 8-ojo turo rungtynėse išvykoje 78-48 sutriuškino Stambulo "Bešiktaš" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Patricko Christopherio dėjimu iš viršaus (2-0), sužaidus daugiau nei minutę Erazemas Lorbekas išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus 2 minutes Joe Inglesas tolimu metimu pirmą kartą į priekį išvedė Barseloną (4-5). Sužaidus 3 minutes Gašperas Vidmaras vėl išvedė turkus (6-5), o sužaidus beveik 4 minutes pirmą kartą į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Po lietuvio perimto kamuolio ir rezultatyvaus perdavimo J.Inglesui, kuris pataikė tritaškį priekyje vėl buvo katalonai (6-8). Įpusėjus kėliniui J.Inglesas pataikė savo trečiąjį tritaškį, o tikslų perdavimą gavo iš lietuvio rankų (6-11). G.Vidmaro vedama "Bešiktaš" ekipa kėlinio pabaigoje sumažino deficitą iki minimumo (12-13), tačiau J.Ingleso pastangomis svečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 18-14.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (14-21), po 3 minučių lietuvis dar kartą taikliai atakavo iš toli, o "FC Barcelona Regal" persvara pirmą kartą pasiekė dviženklį skaičių (14-25). Sužaidus 4 minutes Marko Todorovičius sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu (14-29), o įpusėjus kėliniui jaunasis Mario Hezonja pridėjo du taškus (14-31). Vėliau Damiras Markota ir M.Hezonja apsikeitė taikliais metimais (16-33). Likus žaisti 3 minutes G.Vidmaras įdėjo kamuolį į Ispanijos čempionų krepšį (20-35). Kėlinį dviem taškais užbaigė C.J.Wallace'as, o Barselona po pirmosios rungtynių pusės priekyje buvo 39-24.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Curtiso Jerrellso dviem taškais, tačiau tuoj pat J.Inglesas įsmeigė tritaškį (26-42). Po minutės J.Inglesas po tikslaus Š.Jasikevičiaus perdavimo įdėjo kamuolį iš viršaus (26-44). Sužaidus daugiau nei 3 minutes G.Vidmaras ir V.Sada apsikeitė dvitaškiais (28-46), o sužaidus 4 minutes Ante Tomičius pridėjo du taškus po tikslaus lietuvio perdavimo (30-48). Po J.Ingleso taiklių baudos metimų katalonų persvara tapo 20 taškų (30-50). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius sudrebino "Bešiktaš" krepšį dėjimu (30-52). Likus žaisti 2 minutes Victoras Sada pataikė tritaškį po lietuvio perdavimo (34-57). Likus žaisti minutę P.Christopheris pridėjo du taškus, o M.Huertas atsakė tritaškiu (36-60). Kėlinio pabaigoje Alexas Abrinesas ir Baris Hersekas pasižymėjo pelnydami du taškus. Po trijų kėlinių 62-38 pirmavo katalonai.

Paskutinis rungtynių kėlinys prasidėjo Nathano Jawai dviem taškais (38-64), sužaidus daugiau nei minutė A.Abrinesas pasižymėjo taikliu dvitaškiu (39-67). Sužaidus 3 minutes P.Christopheris sudrebino ispanų krepšį dėjimu (43-67), o M.Huertas atsakė dvitaškiu. Įpusėjus kėliniui M.Todorovičius pelnė du taškus, o po M.Huerto taškų Barselona įgijo rekordinę 30 taškų persvarą (43-73). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 2 minutes N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus (45-75), o Serhatas Cetinas atsakė tritaškiu. Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pataikė abu baudos metimus, o Barselona iškovojo pergalę rezultatu 78-48.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 22 minutes pelnė 8 taškus (0/1 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, po 2 kartus prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangas bei surinko 12 naudingumo balų.

Stambulo "Bešiktaš": Gašperas Vidmaras 18, Fikretas Can Akinas 9, Patrickas Christopheris 7, Curtisas Jerrellsas 5, Damiras Markota 4, Serhatas Cetinas 3, Baris Hersekas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Joe Inglesas 22, Ante Tomičius 9, Šarūnas Jasikevičius 8, Marcelinho Huertas 7, Nathanas Jawwai ir Victoras Sada 6, Alexas Abrinesas ir Mario Hezonja 5, Marko Todorovičius ir C.J. Wallace'as 4, Erazemas Lorbekas 2 taškai;