Barselona net 48 taškų skirtumu sutrypė lygos autsaiderius

2013-01-06
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda iškovojo triuškinančia pergalę prieš lygos autsaiderius. Katalonai Ispanijos pirmenybių 16-ojo turo rungtynėse savo aikštėje 98-50 nepasigailėjo San Sebastiano "Lagun Aro GBC" krepšininkų.

Rungtynės prasidėjo Barselonos "FC Barcelona Regal" komandos spurtu 9:0. Sužaidus 2 minutes pirmuosius taškus svečiams pelnė Tayloras Jermaine'as (9-2), tuo tarpu Erazemas Lorbekas taip pat atsakė dvitaškiu (11-2). Po Victoro Sados dvitaškio ir Juano Carloso Navarro tritaškio katalonai įgijo dviženklę persvarą (16-4). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė dar du taškus (18-4), o į aikštelę pirmą kartą išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Lietuvis vos pasirodęs iš karto pelnė du taškus su pražanga (21-6). Likus žaisti 4 minutes Q.Woodsas pelnė du taškus "Lagun Aro GBC" ekipai (21-8). Likus žaisti 3 minutes Pete'as Mickealas įsmeigė tritaškį (24-8), o vėliau Š.Jasikevičius pridėjo dar du taškus (26-10). Likus žaisti 2 minutes Nathanas Jawai ir Q.Woodsas apsikeitė taikliais dvitaškiais (28-13). Kėlinį dviem taškais užbaigė Marcelinho Huertas, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 30-13.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Danielis Diezo realizavo du baudos metimus (30-15), o Ispanijos čempionai atsakė J.C.Navarro tritaškiu (33-15). Sužaidus minutę tolimą metimą pridėjo ir M.Huertas (36-15). Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė dvitaškį (38-15), o J.Salgado atsakė tritaškiu (38-18). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (40-18), po minutės N.Jawai padidino katalonų persvarą (42-19). Likus žaisti 4 minutes J.Tayloras pelnė svečių ekipai du taškus (42-21), o V.Sada atsakė tolimu metimu (45-21). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius taikliai atakavo krepšį (49-23). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo J.Tayloro dviem taškais su pražanga (49-28), kėliniui baigiantis A.Abrinesas pataikė baudos metimą. Po pirmosios rungtynių pusės priekyje 50-28 buvo katalonai.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo V.Sados taikliu dvitaškiu (52-28), sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pridėjo du taškus (54-28). vėliau slovėnas pelnė du taškus su pražanga, o dvitaškį pridėjo ir J.C.Navarro po kurio Barselonos persvara tapo 31 taškas (59-28). Sužaidus 4 minutes P.Mickealas pasižymėjo taikliu metimu (61-28). Įpusėjus kėliniui Q.Woodsas pataikė 1 baudos metimą, o A.Tomičius atsakė dvitaškiu (65-29). Vėliau V.Sada pridėjo du baudos metimus (67-29). Likus žaisti 4 minutes V.Sada pelnė taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (69-30). Po A.Tomičiaus baudos metimų Barselonos persvara siekė 41 tašką (71-30). Likus žaisti 2 minutes C.J.Wallace'as ir N.Jawai taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos (75-34). Po trijų kėlinių Barselona pirmavo 76-38.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (80-38), sužaidus 2 minutes lietuvis pataikė du baudos metimus (82-40). Sužaidus 3 minutes N.Jawai pridėjo du taškus (83-40), po minutės dvitaškį pataikė M.Huertas (85-42). sužaidus 4 minutes A.Abrinesas pataikė iš toli (88-44), o įpusėjus kėliniui M.Huertas pridėjo dvitaškį (90-44). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes D.Diezas pelnė du taškus San Sebastiano ekipai (92-46). Likus žaisti 2 minutes M.Todorovičius pataikė 1 baudos metimą, o M.Huertas pridėjo dvitaškį (95-48). Rungtynės baigėsi Barselonos pergale 98-50.

Šarūnas Jasikevičius per 12 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 3/3 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 11 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Victoras Sada 13, Marcelinho Huertas, Ante Tomičius, Pete'as Mickealas ir Erazemas Lorbekas 11, Šarūnas Jasikevičius ir Juanas Carlosas Navarro 10, Nathanas Jawai 8, Alexas Abrinesas 7, Xavieras Rabaseda ir C.J.Wallace'as 2, Marko Todorovičius 1 taškas;

San Sebastiano "Lagun Aro GBC": Raulis Neto 14, Quintelis Woodsas ir Jermaine'as Tayloras 7, Davidas Doblas ir Javieras Salgado 5, Ekene Ibekwe 4, Emmanouilis Papamakarios 2 taškai;