Naudingai žaidęs Š.Jasikevičius padėjo katalonams įveikti Turkijos čempionus

2013-01-18
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos ekipa iškovojo trečiąją pergalę Eurolygos Top 16 etape. Katalonai išvykoje 73-59 nugalėjo Turkijos čempionus Stambulo "Bešiktaš" krepšininkus.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Ante Tomičius sužaidus daugiau nei 2 minutes (0-2). Turkų taškų sąskaitą atidarė Gašperas Vidmaras (2-2). Sužaidus 4 minutes C.J.Wallace'as pridėjo du taškus (2-4), įpusėjus kėliniui G.Vidmaras pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą (4-4). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius išvedė katalonus į priekį (4-6), vėliau J.Inglesas pataikė 2 baudos metimus (4-8). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius sudrebino varžovų krepšį dėjimu (4-10). Likus žaisti 2 minutes G.Vidmaras atsakė galingi dėjimu į ispanų krepšį (6-10), V.Sada realizavo 1 baudos metimą. Likus žaisti daugiau nei 1 minutę G.Vidmaras dar kartą įdėjo kmauolį iš viršaus (8-11). Paskutinę kėlinio minutę Pete'as Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (8-13), kėlinį dvitaškiu baigė Š.Jasikevičius. Po pirmojo kėlinio 15-10 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Antrojo kėlinio pradžioje N.Jawai ir G.Vidmaras apsikeitė taikliais metimais (12-17). Sužaidus minutę Š.Jasikevičius pelnė du taškus (12-19), dviem taškais atsakė ir D.Markota. Suaidus daugiau nei minutę Erazemmas Lorbekas pasižymėjo dviem taškais (15-21). Po G.Vidmaro dėjimo katalonų persvara ištirpo iki 2 taškų (19-21). Po D.Markotos tritaškio priekyje atsidūrė turkai (22-21), sužaidus 4 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį persverdamas rezultatą (22-24). Vėliau ir E.Lorbekas buvo tikslus mesdamas iš toli (24-27), likus žaisti 4 minutes slovėnas pridėjo du taškus (24-29). "Bešiktaš" į tai atsakė C.Jerrellso tritaškiu (27-29). Likus žaisti 2 minutes C.Jerrellsas greitos atakos metu išlygino rezultatą (29-29). Po M.Huerto tritaškio priekyje vėl buvo svečiai iš Ispanijos (29-32). Paskutinę kėlinio minutę D.Ewingas pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą (32-32). Likus žaisti 2 sekundes Cevheras Ozeras buvo nubaustas nepsortine pražanga, po pirmosios rungtynių pusės 34-32 pirmavo katalonai.

Trečiojo kėlinio pradžioje C.Jerrellsas tolimu tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį (35-34). Sužaidus daugiau nei minutę A.Tomičius pridėjo du taškus iš po krepšio (35-36), tuo pačiu atsakė C.Jerrellsas (37-36). Sužaidus 3 minutes P.Mickealas pasižymėjo po tikslaus lietuvio perdavimo (37-38). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (39-40). Įpusėjus kėliniui N.Jawai pridėjo dvitaškį (39-42), dviem taškais atsakė ir C.Jerrellsas (41-42). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes P.Mickealas pridėjo du taškus (41-44), tuo pačiu atsakė G.Vidmaras (43-44). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai įdėjo kmauolį į šeimininkų krepšį (43-46), o vėliau P.Mickealas pelnė du taškus su pražanga (43-49). "Bešiktaš" atsakė tolimu D.Markotos metimu (46-49). Likus žaisti daugiau nei minutę V.Sada realizavo du baudos metimus (46-51). Kėliniui baigiantis E.Lorbekas prametė baudos metimus, o katalonai po trijų kėlinių pirmavo 51-48.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo V.Sados greita kontra ataka (48-53), sužaidus daugiau nei minutę E.Lorbekas pelnė lengvus taškus suklaidinęs varžovą (48-55). Sužaidus 2 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (48-57). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį ir Barselonas pranašumas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklė (48-60). D.Ewingas taip pat atsakė tritaškiu (51-60). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudos metimą, o vėliau J.Inglesas įsmeigė tritaškį (51-64). likus žaisti 2 minutes C.Ozeras pataikė dvi baudas (57-64), A.Tomičius atsakė dviem taškais (57-66). Likus žaisti daugiau nei minutę C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (57-69). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas pridėjo dvitaškį, o likus žaisti 21 sekundę Š.Jasikevičius perėmė kamuolį, išprovokavo pražangą ir pataikė du baudos metimus (59-73). Rungtynes 73-59 laimėjo "FC Barcelona Regal" komanda.

Šarūnas Jasikevičius per 26 minutes pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 1 kartą prasižengė, išprovokavo 3 varžovo pražangas ir surinko 11 naudingumo balų.

Stambulo "Bešiktaš": Curtisas Jerrellsas 17, Gašperas Vidmaras 14, Damiras Markota 13, Danielis Ewingas 9, Cevheras Ozeras ir Randalas Falkeris 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 15, Erazemas Lorbekas 11, Šarūnas Jasikevičius ir Pete'as Mickealas 9, C.J.Wallace'as 8, Nathanas Jawai 6, Victoras Sada ir Joe Inglesas 5, Marcelinho Huertas 3, Alexas Abrinesas 2 taškai;