Š.Jasikevičius prie revanšo Valjadolido ekipai pridėjo 10 taškų

2013-01-20
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi atsirevanšavo Valjadolido krepšininkams už pralaimėjimą Barselonoje pirmose Ispanijos čempionato rungtynėse. Katalonai šalies pirmenybių 18-ojo turo rungtynėse išvykoje 88-82 nugalėjo "Blancos de Rueda" komandą.

Rungtynės prasidėjo C.J.Wallace'o ir Nedzado Sinanovičiaus dvitaškiais (2-2). Sužaidus daugiau nei minutę Pete'as Mickealas persvėrė rezultatą (2-4). Sužaidus 2 minutes Romanas Montanezas baudų metimais išlygino rezultatą (4-4). Po minutės N.Sinanovičius ir P.Mickealas apsikeitė taikliais metaimais (6-6). Sužaidus 4 minutes C.J.Wallace'as pataikė dvitaškį, o baigiant įpusėti kėliniui P.Mickealas pridėjo dar du taškus (6-10). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes po O.Hunterio ir N.Martino metimo Valjadolido ekipa dar kartą išlygino rezultatą (10-10). Po J.Grimau tritaškio priekyje atsidūrė šeimininkai (13-10). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį (15-14). Likus žaisti 2 minutes O.Hunteris pelnė du taškus, tačiau taikliu dvitaškiu atsakė ir M.Huertas (17-16). Likus žaisti minutę Erazemas Lorbekas išvedė katalonus į priekį (17-18). Kėliniui baigiantis rezultatas vėl tapo lygus (20-20). Kėlinio pabaigoje J.Grimau pataikė dvitaškį, o "Blancos de Rueda" po pirmojo kėlinio pirmavo 22-21.

Antrojo ketvirtčio pradžioje R.Montanezas pelnė du taškus (24-21). Sužaidus minutę O.Hunteris įsmeigė tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą iki 6 taškų (27-21). Netrukus A.Tomičius pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir R.Montanezas (29-23). Sužaidus 2 minutes P.Ewingas pridėjo du taškus (31-23), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Sužaidus 3 minutes M.Huertas ir P.Mickealas pataikė po dvitaškį (31-27). Po minutės P.Mickealas sumažino katalonų deficitą iki 2 taškų (31-29). Baigiant įpusėti kėliniui Š.Jasikevičius taikliu tritaškiu išvedė Barseloną į priekį (31-32). Po N.Sinanovičiaus dvitaškio su pražanga priekyje vėl buvo Valjadolido krepšininkai (34-32). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius pataikė dar vieną tolimą metimą (34-35). Likus žaisti 3 minutes C.J.Wallace'as pataikė tritaškį po lietuvio tikslaus perdavimo (36-38). Neilgai trukus N.Martinas dvitaškiu atstatė "status quo" (38-38). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Martinas vėl išvedė Valjadolido ekipą į priekį (40-38). Likus žaisti minutę M.Huertas ir N.Sinanovičius apsikeitė taikliais metmais (42-40). Kėlinį taikliu tritaškiu baigė P.Ewingas, o šeimininkai po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 45-41.

Trečiasis kėlinys prasidėjo A.Renfroe dvitaškiu (47-41). Sužaidus minutę E.Lorbekas pataikė tris baudos metimus (47-44). Po minutės J.Grimau pataikė tritaškį, o E.Lorbekas pridėjo du taškus (50-46). Po R.Montanezo tritaškio Valjadolido ekipa vėl įgijo 7 taškų persvarą (53-46). Sužaidus 3 minutes A.Renfroe pelnė dar du taškus (55-46), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui R.Montanezas taikliais baudų metimais padidino "Blancos de Rueda" persvarą iki dviženklio skaičiaus (57-46). Katalonai į tai atsakė M.Huerto ir P.Mickealo dvitaškiais (57-50). Likus žaisti 3 minutes O.Hunteris atstattė dviženklę persvarą, tačiau tuoj pat X.Rabaseda ir N.Jawai pelnė taškus (62-54). Paskutinę kėlinio minutę N.Jawai pridėjo dar du taškus (64-58), o kėliniui baigantis M.Huertas įsmeigė tritaškį. Po trijų kėlinių katalonai atsilikinėjo 61-66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje X.Rabaseda sumažino Ispanijos čempionų deficitą iki 3 taškų (66-63). Vėliau taikliais metimais apsikeitė E.Sosa ir P.Mickealas (68-65). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius grįžo į aikštelė, o A.Tomičius pataikė du baudos metimus (68-67). Sužaidus daugiau nei 3 minutes E.Sosa padidino Valjadolido persvarą iki 5 taškų (72-67). Baigiant įpusėti kėliniui E.sosa pridėjo dar du taškus (74-67). Įpusėjus kėliniui po vieną baudos metimą pataikė V.Sada ir P.Mickealas (74-69). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (76-71), o po N.Jawai taškų Barselonos deficitas ištirpo iki 3 taškų (76-73). Likus žaisti 3 minutes komandas skyrė vos 1 taškas (76-75), o po dar dviejų E.Lorbeko taškų į priekį išsiveržė Ispanijos čempionai (76-77). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes V.Sada pridėjo du taškus (76-79). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas padidino "FC Barcelona Regal" persvarą iki 6 taškų. Kėlinio pabaigoje Š.Jasikevičius pataikė 2 baudos metimus (78-84). Šeimininkai po A.Renfroe dvitaškio sumažino defricitą iki 4 taškų (82-86), o likus žaisti 16 sekundžių M.Huertas prametė baudos metimus. Rungtynes katalonai laimėjo rezultatu 88-82.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 10 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 6 naudingumo balus.

Valjadolido "Blancos de Rueda": Romanas Montanezas 16, Othello Hunteris ir Alexas Renfroe 12, Nedzadas Sinanovičius ir Jordi Grimau 11, Patrickas Ewingas ir Edgaras Sosa 7, Nacho Martinas 6 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 20, Marcelinho Huertas 16, Erazemas Lorbekas 13, Šarūnas Jasikevičius ir Nathanas Jawai 10, C.J.Wallace'as 8, Xavieras Rabbasedda ir Ante Tomičius 4, Victoras Sada 3 taškai;