A.Tomičius paskutinėmis sekundėmis išgelbėjo Barseloną

2013-02-17
Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipa su Šarūnu Jasikevičiumi pretęsė katalonų pergalių seriją iki 11-os. Ispanijos čempionai šalies pirmenybių 21-ojo turo rungtynėse savo aikštėje po dramatiškos kovos 72-70 nugalėjo Fuenlabrados "Mad-Croc" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo po vieną taiklų Leonardo Mainoldi ir Ante Tomičiaus baudos metimu (1-1). Sužaidus daugiau nei minutę Robertsas Kurzas pataikė iš toli (1-4), sužaidus 2 minutes A.Tomičius pelnė pirmuosius Barselonos taškus iš žaidimo (3-4). Po minutės R.Kurzas smeigė dar vieną tritaškį (3-7), o J.Vega pridėjo dvitaškį (3-9). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pataikė tritaškį, o L.Mainoldi atsakė dviem taškais (6-11). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius ir L.Mainoldi apsikeitė taikliomis atakomis (8-13). Likus žaisti 3 minutes J.Feldeine'as ir L.Mainoldi pataikė po tritaškį ir "Mad-Croc" persvara tapo 9 taškai (10-19). Likus žaisti apie 2 minutes P.Mickealas pelnė du taškus, o į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Fuenlabrados krepšininkai atsakė dviem tritaškiais iš eilės ir pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (12-25). Kėliniui baigiantis tolimą metimą pataikė Š.Jasikevičius, tačiau varžovai atsakė tuo pačiu. Po pirmojo kėlinio 28-15 pirmavo "Mad-Croc" ekipa.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį (17-30). Sužaidus daugiau nei minutę J.Feldeine'as atsakė tolimu metimu (18-33). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pataikė dvi baudas, o A.Tomičius pridėjo vieną (20-33). Sužaidus 3 minutes X.Rabaseda dvitaškiu sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (24-33). Po minutės du taškus pelnė J.Feldeine'as (24-35), o E.Lorbekas prametė abu baudos metimus. Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pataikė dvitaškį (26-35). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas pelnė du taškus su pražanga (29-37), vėliau A.Abrinesas pridėjo dvitaškį (31-37). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas pelnė dar du taškus ir sumažino katalonų deficitą iki 4 taškų (33-37). Po pirmosios rungtynių pusės 37-33 pirmavo Fuenlabrados krepšininkai.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje K.Valteris pataikė iš toli (33-40), o Barselona atsakė A.Tomičiaus dvitaškiu (35-40). Sužaidus beveik 3 minutes J.Vega pelnė du taškus, o š aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Vėliau A.Tomičius dar kartą taikliai atakavo krepšį (37-42), po dar dviejų kroato taškų komandas skyrė 3 taškai (39-42). P.Mickealas dviem taškais sumažino katalonų deficitą iki minimumo (41-42), o vėliau amerikietis pirmą kartą išvedė "FC Barcelona Regal" komandą į priekį (43-42). Likus žaisti 3 minutes J.Feldeine'as baudos metimu išlygino rezultatą (43-43). C.J.Wallace'as taikliu tritaškiu po lietuvio tikslaus perdavimo persvėrė rezultatą "FC Barcelona Regal" komandos naudai (46-43). Likus žaisti 2 minutes A.Abrinesas pelnė 5 taškus iš eilės (51-45). Paskutinę kėlinio minutę svečiai iš Fuenlabrados atsakė tolimu metimu (51-48). Kėliniui baigiantis N.Jawai pelnė du taškus, o katalonai po trijų kėlinių pirmavo 53-48.

Lemiamas kėlinys prasidėjo L.Mainoldi tolimu metimu ir J.Feldeine'o dvitaškiu po kurių rezultatas tapo lygus (53-53). Sužaidus 2 minutes J.Colomas dvitaškiu išvedė "Mad-Croc" ekipą į priekį (53-55). Neilgai trukus S.Gladyras padvigubino svečių persvarą (53-57).  Sužaidus beveik 3 minutes A.Abrinesas įsmeigė tritaškį, tačiau R.Kurzas atsakė tuo pačiu (56-60). Po M.Huerto dvitaškio su pražanga komandas skyrė tik vienas taškas (59-60). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius išvedė Barseloną į priekį (61-60), o E.Lorbekas padidino persvarą iki 3 taškų (63-60). Baigiant įpusėti kėliniui J.Feldeine'as tritaškiu dar kartą išlygino rezultatą (63-63). Įpusėjus kėliniui M.Huertas įsmeigė tritaškį sugrąžindamas pranašumą šeimininkams (66-63). Po dar dviejų brazilo taškų katalonai įgijo 5 taškų persvarą (68-63). Likus žaisti 4 minutes J.Vega sušvelnino Fuenlabrada deficitą iki 3 taškų (68-65). likus žaisti mažiau nei 2 minutes B.Olesonas pataikė 1 baudos metimą (69-65). Likus žaisti 16 sekundžių K.Valteris baudų metimais sumažino svečių deficitą iki 2 taškų (69-67). Fuenlabrados krepšininkai prasižengė prieš Š.Jasikevičių, tačiau lietuvis pataikė tik 1 baudos metimą (70-67). Kėliniui baigiantis K.Valteris tolimu metimu išlygino rezultatą (70-70), tačiau aidint finalinei sirenai A.Tomičius dvitaškiu išplėšė pergalę Barselonai (72-70).

Šarūnas Jasikevičius per beveik 14 minučių pelnė 6 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 5 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 18, Pete'as Mickealas 11, Alexas Abrinesas 10, Marcelinho Huertas 8, Šarūnas Jasikevičius, C.J.Wallace'as ir Erazemas Lorbekas 6, Xavieras Rabaseda 4, Nathanas Jawai 2, Bradas Olsesonas 1 taškas;

Fuenlabrados "Mad-Croc": Robertas Kurzas 15, Jamesas Feldeine'as ir Leonardo Mainoldi 14, Kristapas Valteris 10, Javieras Vega ir Joaquimas Colomas 6, Mouhamedas Sene 3, Sergii Gladyras 2 taškai;