Barselona palaužė Vitorijos klubą ir iškopė į Ispanijos taurės finalą

2013-02-09
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškopė į Ispanijos taurės finalą. Katalonai pusfinalio rungtynėse 80-69 palaužė namuose žaidusius Vitorijos "Caja Laboral" krepšininkus. Sekmadienį finale Barselona susigrums su "Valencia Basket" ir "Gran Canaria Herbalife" poros nugalėtoju.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Ante Tomičius (0-2), baskų taškų sąskaitą atidarė Maciejus Lampe (2-2). Sužaidus 3 minutes Thomas Heurtelis pataikė iš toli išvesdamas Vitorijos klubą į priekį (5-2). Neilgai trukus J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (5-5), sužaidus 4 minutes M.Bjelica pelnė du taškus (7-5). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro realizavo du baudos metimus iš trijų (7-7). "Caja Laboral" atsakė Fabieno Causeuro dviem baudos metimais (9-7). Likus žaisti 4 minutes Andresas Nocioni pataikė tritaškį (12-7), vėliau argentinietis sumetė baudos metimus (14-7). Likus žaisti 3 minutes F.Causeuris perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (16-7). Katalonai į tai atsakė Nathano Jawai baudos metimais (16-9) ir M.Huerto dvitaškiu (16-11). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Jawai pelnė dar du taškus iš po krepšio (16-13), tačiau baskai įsmeigė tritaškį (19-13). Kėliniui baigiantis B.Olesonas pataikė tritaškį, o Barselona po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 1 tašku 18-19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Lampes dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (21-18), o B.Olesonas pataikė dar vieną tritaškį išlygindamas rezultatą (21-21). M.Lampe dviem taškais vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (23-21). Sužaidus beveik 2 minutes F.San Emeterio pridėjo dvitaškį (25-22), o A.Tomičius pelnė taškus iš po krepšio (25-24). Sužaidus 3 minutes "Caja Laboral" ekipa pataikė tritaškį (28-24), O A.Tomičius atsakė dviem taškais (28-26). Po B.Olesono tritaškio priekyje atsidūrė Barselona (28-29). Įpusėjus kėliniui Xavieras Rabaseda įdėjo kamuolį iš viršaus (28-31), o į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes T.Pleissas pelnė du taškus (30-31). Po minutės T.Pleissas dėjimu išvedė baskus (32-31). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius baudos metimu išlygino rezultatą (32-32), tuo tarpu T.Pleissas atsakė dvitaškiu su pražanga (35-32). Likus žaisti minutę N.Bjelica pridėjo du taškus (37-32). Kėliniui baigiantis C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (37-35), o T.Pleissas sumetė baudos metimus. Po dviejų kėlinių 39-35 pirmavo "Caja Laboral".

Trečiojo kėlinio pradžioje E.Lorbekas sumažino Barselonos deficitą iki 2 taškų (39-37). Sužaidus minutę P.Mickealas tolimu metimu išvedė katalonus į priekį (39-40). Po minutės E.Lorbekas sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu (39-42). Baskai atsakė A.Nocioni dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (41-42). Sužaidus 3 minutes M.Lampe persvėrė rezultatą Vitorijos klubo naudai (43-42). Sužaidus beveik 4 minutes V.Sada pelnė du sudėtingus taškus (43-44), po minutės A.Nocioni pridėjo dvitaškį (45-44). Įpusėjus kėliniui M.Lampe pataikė baudos metimus (47-44). Barselona į tai atsakė J.C.Navarro tritaškio po kurio rezultatas vėl tapo lygus (47-47). Po A.Tomičiau taškų priekyje buvo katalonai (47-49), tačiau Th.Heurtelis tolimu metimu persvėrė rezultatą "Caja Laboral" naudai (50-49). Vėliau F.S.Emeterio įsmeigė tritaškį (53-49). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes M.Huerto dvitaškis iš vidutinio nuotolio buvo tikslus (53-51). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes V.Sada pridėjo du taškus (55-53). Paskutinę kėlinio minutę T.Pleissas įdėjo kamuolį į Barselonos krepšį (57-53). Kėlinį dviem taškais baigė J.C.Navarro, tačiau po trijų kėlinių 57-55 pirmavo "Caja Laboral".

Sužaidus minutę ketvirtajame kėlinyje E.Lorbekas baudų metimais išlygino rezultatą (57-57). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas išvedė Barseloną į priekį (57-59). Sužaidus daugiau nei 3 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (57-62), vėliau tolimą metimą pataikė X.Rabaseda (57-65). Baigiantt įpusėti kėliniui N.Jawai ir X.Rabaseda sudrebino Vitorijos krepšį dėjimais ir įgijo dviženklę persvarą (57-69). Įpusėjus kėliniui Th.Heurtelis pataikė iš toli (60-69), tačiau E.Lorbekas atsakė tuo pačiu (60-72). Likus žaisti 4 minutes M.Lampe buvo taiklus atakuodamas iš trijų taškų zonos (63-72). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes A.Nocioni pelnė du taškus (65-72). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes E.Lorbekas pataikė baudos metimus (65-73), o vėliau J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (65-76). Likus žaisti pusantros minutės Navarro realizavo du baudos metimus (65-78). Kėliniui baigiantis Th.Heurtelis pelnė du taškus (67-78), P.Mickealas atsakė baudos metimais (67-80). Pergalę ir bilietą į finalą iškovojo Barselona 80-69.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 3 minutes krepšio neatakavo, 2 kartus suklydo, 1 kartą prasižengė ir surinko -3 naudingumo balus.

Vitorijos "Caja Laboral": Maciejus Lampe 15, Andresas Nocioni, Tiboras Pleissas ir Thomas Heurtelis 11, Nemanja Bjelica 10, Fernando San Emeterio 5, Fabienas Causeuras 4, Milko Bjelica 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 20, Erazemas Lorbekas 12, Bradas Olesonas ir Ante Tomičius 9, Xavieras Rabaseda ir Nathanas Jawai 7, Pete'as Mickealas 5, Victoras Sada ir Marcelinho Huertas 4, C.J.Wallace'as 3 taškai;