Jasikevičius Tel Avive sužaidė geriausias šio sezono Eurolygos rungtynes

2013-02-14
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi pergale baigė pirmąjį Eurolygos Top 16 etapo ratą. Katalonai išvykoje 82-77 nugalėjo Tel Avivo "Maccabi" krepšininkus. Ispanijos čempionai po pirmojo rato su 6 pergalėmis rikiuojasi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Rungtynės prasidėjo Ricky Hickmano dvitaškiu su pražanga (2-0), sužaidus daugiau nei minutę Victoras Sada išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus 2 minutes Devinas Smithas pataikė iš toli (5-2), vėliau R.Hickmanas pridėjo dar du taškus (7-2). Sužaidus daugiau nei 3 minutes D.Smithas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau tuo pačiu atsakė ir Pete'as Mickealas (9-4). Po kelių akimirkų P.Mickealas įsmeigė tritaškį ir sumažino katalonų deficitą iki 2 taškų (9-7). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pelnė du taškus (11-9), po to J.C.Navarro pridėjo dvitaškį ir rezultatas tapo lygus (11-11). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes E.Lorbekas tritaškiu po lietuvio perdavimo pirmą kartą išvedė Barseloną į priekį (13-14). Likus žaisti 3 minutes V.Sada pelnė du taškus (15-16). Likus žaisti pusantros minutės N.Jawai pridėjo dvitaškį (16-18). Likus žaisti minutę D.Loganas pataikė iš toli (19-18), kėliniui baigiantis "Maccabi" pataikė dar vieną tritaškį, tačiau kėlinį galingu dėjimu užbaigė N.Jawai. Po pirmojo kėlinio 22-20 pirmavo Tel Avivo ekipa.

Antrojo ketvirtčio pradžioje D.Loganas įsmeigė tritaškį (25-20), katalonai atsakė Š.Jasikevičiaus dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (25-22). Po 5 iš eilės C.J.Wallace'o taškų priekyje vėl buvo "FC Barcelona Regal" (25-27). Sužaidus 3 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (25-30). Sužaidus 4 minutes S.Landesbergeris pelnė du taškus (27-30). Įpusėjus kėliniui Sh.Jamesas sudrebino katalonų krepšį galingu dėjimu, tačiau Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu (29-32). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus su pražanga (31-34). Vėliau Š.Jasikevičius išrašė bloką, perėmė kamuolį ir pataikė dvitaškį (31-37). Likus žaisti 3 minutes J.C.Navarro buvo nubaustas nesportine pražanga. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Sh.Jamesas dviem taškais sumažino "Maccabi" deficitą iki minimumo (36-37). Likus žaisti 2 minutes N.Jawai pelnė du taškus, tačiau R.Hickmanas tritaškiu išlygino rezultatą (39-39). Neilgai trukus J.C.Navarro dvitaškiu atstatė pranašumą katalonams (39-41). Po pirmosios rungtynių pusės 41-39 pirmavo Barselona.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje J.C.Navarro pelnė du taškus (39-43), vėliau "La bomba" ir V.Sada pridėjo dar po du taškus (39-47). Sužaidus daugiau nei 2 minutes J.C.Navarro pataikė tolimą metimą (39-50), kitos atakos metu įsmeigė dar vieną (42-53). Sužaidus 4 minutes R.Hickmanas pataikė tritaškį (47-55). Baigiant įpusėti kėliniui Y.Ohayonas pelnė du taškus iš po krepšio (49-55). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (49-57), D.Smithas atsakė taip pat dviem taškais (51-57). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (51-59), po minutės kroatas pelnė dar porą taškų ir "Maccabi" deficitas tapo dviženklis (51-61). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius ir suklaidinęs varžovą pelnė du lengvus taškus (51-63). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius realizavo du baudos metimus, o vėliau sudrebino Tel Avivo krepšį dėjimu. Po trijų kėlinių 67-53 pirmavo Barselona.

Sužaidus 2 minutes Sh.Jamesas pataikė du baudos metimus (55-67), po minutės Y.Ohayonas pridėjo du taškus (57-67). Po 4 minutės tylos pirmuosius katalonų taškus tritaškiu pelnė M.Huertas (57-70), tačiau tolimu šūviu atsakė ir G.Pnini (60-70). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pridėjo du taškus (60-72), po to kroatas pelnė dar du taškus (60-74). Likus žaisti 4 minutes D.Smithas pelnė du sudėtingus taškus (62-74), o Š.Jasikevičius atsakė tuo pačiu (62-76). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus, o šeimininkai atsakė tritaškiu (67-78). Likus žaisti apie 2 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (67-80). Likus žaisti pusantros minutės Sh.Jamesas sudrebino katalonų krepšį dėjimu (70-80). Paskutinę kėlinio minutę R.Hickmanas pataikė tritaškį, o vėliau po perimto kamuolį pridėjo du taškus ir sumažino deficitą iki 5 taškų (75-80). Likus žaisti 16 sekundžių R.Hickmanas dar dviem taškais sumažino deficitą iki 3 taškų (77-80). Likus žaisti 10 sekundžių A.Tomičius pataikė du baudos metimus (77-82). Per likusį laiką "Maccabi" nesukūrė stebuklo ir pergalę šventė Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per 23 minutes pelnė 14 taškų (4/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Tel Avivo "Maccabi": Ricky Hickmanas 19, Shawnas Jamesas 16, Devinas Smithas ir Yogevas Ohayonas 11, Davidas Loganas 8, Darko Planiničius 7, Guy Pnini 3, Sylvenas Landesbergeris 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 18, Šarūnas Jasikevičius ir Juanas Carlosas Navarro 14, Pete'as Mickealas ir Erazemas Lorbekas 7, Victoras Sada ir Nathanas Jawai 6, C.J.Wallace'as ir Marcelinho Huertas 5 taškai;