Katalonijos ekipų dvikova Ispanijoje baigėsi Barselonos pergale

2013-02-03
Dviejų Katalonijos ekipų mūšį Ispanijoje laimėjo Barselonos krepšininkai. Šalies pirmenybių 20-ojo turo rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamas klubas svečiuose 88-76 nugalėjo Manresos "Basquet" komandą.

Šį ketvirtadienį Barselona pradeda kovas Ispanijos taurės varžybose, o ketvirtfinalyje jų laukia Madrido "Real".

Rungtynės prasidėjo A.Abrineso dvitaškiu (0-2), vėliau baudos metimą pridėjo A.Tomičius (0-3). Sužaidus beveik 3 minutes J.Asselinas pelnė pirmuosius šeimininkų taškus baudų metimais (2-3). Sužaidus 4 minutes C.J.Wallace'as ir A.Tomičius pelnė po du taškus (2-7). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pataikė dvi baudas (2-9), po minutės taiklų tritaškį įmetė C.J.Wallace'as ir Barselonos persvara tapo dviženklė (2-12). Likus žaisti 3 minutes P.Mickealas pataikė dvitaškį (4-14), o N.Jawai pridėjo du baudos metimus (4-16). Manresos krepšininkai į tai atsakė A.Hango taikliu tritaškiu (7-16). Likus žaisti 2 minutes "FC Barcelona Regal" naujokas Bradas Olesonas baudų metimais pelnė pirmuosius taškus (7-18). Netrukus N.Jawai pridėjo dar du taškus (7-20). Likus žaisti minutę B.Olesonas pataikė tritaškį (9-23). Po pirmojo kėlinio 23-11 pirmavo Barselonos krepšininkai.

Antrojo ketvirtčio pradžioje N.Jawai pelnė 4 taškus iš eilės (11-27), šeimininkai atsakė taip pat 4 taškais (15-27). Sužaidus 2 minutes pirmą kartą į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o svečiai iš Barselonos pelnė 4 taškus be atsako (15-31). Sužaidus 3 minutes E..Lorbekas įsmeigė tritaškį ir pridėjo dvitaškį (18-36). Neilgai trukus slovėnas pataikė dar vieną tolimą metimą po Š.Jasikevičiaus perdavimo ir Barselonos persvara tapo 21 taškas (19-40). Likus žaisti 4 minutes J.Rodriguezas pelnė du taškus (22-40). Po Hango dėjimo Manresos krepšys neatlaikė ir nulūžo. Po pusvalandžio pertraukos J.Rodriguezas pataikė tritaškį (25-50), o Barselona atsakė 4 iš eilės A.Tomičiaus taškais (27-44). Likus žaisti minutę P.Mickealas ir A.Tomičius pelnė po du taškus (33-48). Paskutinę kėlinio minutę A.Hanga pataikė dvitaškį, o P.Mickealas realizavo dvi baudas. Po dviejų kėlinių 50-36 pirmavo Barselona.

Trečiasis kėlinys prasidėjo T.Devrieso dviem taškais (39-50), sužaidus minutę A.Tomičius pelnė taškus iš po krepšio (39-52). Sužaidus daugiau nei minutę P.Mickealas pridėjo du taškus (39-54).  Sužaidus beveik 4 minutes O.Artega pelnė du taškus Manresos ekipai, o vėliau S.Arco įsmeigė tritaškį (46-54). Įpusėjus kėliniui M.Huertas įmetė dvitaškį, o O.Artega atsakė dviem taškais su pražanga (49-56). Po X.Rabasedos tolimo metimo Barselona vėl įgijo dviženklę persvarą (49-59). Likus žaisti 4 minutes J.Rodriguezas ir A.Tomičius apsikeitė taikliais baudų metimais (51-61). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (51-63). Vėliau sekė 4 iš eilės E.Lorbeko taškai (53-67). Kėlinio pabaigoje S.Arco pataikė du baudos metimus, o svečiai atsakė A.Tomičiaus dviem taškais. Po trijų kėlinių 68-55 pirmavo Barselona.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Manresos krepšininkai pataikė tritaškį, o E.Lorbekas atsakė baudų metimais (58-70). Sužaidus minutę J.Asselinas realizavo baudos metimus (60-70), po minutės tris baudos metimus pataikė B.Olesonas (60-73). Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (64-79), o į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui B.Olesonas pataikė dvitaškį (64-81), vėliau A.Tomičius pelnė du taškus po lietuvio tikslaus perdavimo (64-83). Šeimininkai į tai atsakė spurtu 8-0 ir sumažino deficitą iki 11 taškų (72-83). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Huertas pataikė iš toli (72-86). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius ir O.Artega apsikeitė taikliais dvitaškiais, o pergalę 88-76 iškovojo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per 10 minučių taškų nepelnė (0/1 dvitaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, išprovokavo 1 pražangą ir surinko -2 naudingumo balus.

Manresos "Basquet": Adamas Hanga 17, Joshas Asselinas 16, Oliveris Arteaga 9, Troy'us DeVriesas 8, Aleksandaras Georgievas ir Jose Salvadoras Arco 7, Javieras Rodriguezas 5, Alexas Hernandezas 4, Charlesas Ramsdellis 2, Haukuras Palssonas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 24, Erazemas Lorbekas 16, Nathanas Jawai 11, Bradas Olesonas 10, Pete'as Mickealas 8, Marcelinho Huertas 7, C.J.Wallace'as 5, Xavieras Rabaseda 3, Victoras Sada ir Alexas Abrinesas 2 taškai;