Barselona dar kartą nukarūnavo Eurolygos čempionus

2013-03-07
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi toliau skina pergales Eurolygos Top 16 etape. Katalonai 11-ojo turo rungtynėse išvykoje 90-77 antrą kartą parklupdė Eurolygos čempionus - Pirėjaus "Olympiacos" krepšininkus. Ispanijos čempionai su 9 pergalėmis ir toliau išlieka vienvaldžiais F grupės lyderiais.

Rungtynės prasidėjo J.Powello dvitaškiu (2-0), tuo pačiu atsakė ir V.Sada išlygindamas rezultatą (2-2). Sužaidus minutę A.Tomičius išvedė Barseloną į priekį (2-4). Vėliau P.Mickealas ir J.Powellas apsikeitė taikliais dvitaškiais (4-6). Sužaidus 3 minutes V.Spanoulis dvitaškiu išlygino rezultatą, o vėliau taikliais baudų metimais persvėrė (8-6). P.Mickealas taip pat realizavo baudos metimus (8-8), o įpusėjus kėliniui J.C.Navarro dvitaškiu išvedė svečius į priekį (8-10). "Olympiacos" į tai atsakė 4 taškais be atsako, tačiau po P.Mickealo taškų rungtynėse vėl sugrįžo pusiausvyra (12-12). Kėliniui baigiantis sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai, kurie po pirmojo kėlinio pirmavo 20-17.

Antrojo kėlinio pradžioje K.Sloukas padidino Pirėjaus persvarą iki 5 taškų (22-17). A.Tomičius atsakė dviem taškais iš po krepšio (22-19). Sužaidus minutę P.Antičius ir C.J.Wallace'as apsikeitė taikliais metimais (24-22). Sužaidus beveik 3 minutes aukštaūgis iš Makedonijos įdėjo kamuolį iš viršaus (26-22). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius išlygino rezultatą (26-26), o Š.Jasikevičius dvitaškiu su pražanga išvedė katalonus į priekį (26-28). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė 2 taškus po lietuvio perdavimo (28-31), tuo pačiu atsakė ir J.Powellas. Vėliau sekkė Barselonos spurtas 0-8 (30-39). Kėliniui baigiantis J.C.Navarro dvitaškiu su pražanga padidino ispanų persvarą iki dviženklio skaičiaus (34-44). Po pirmosios rungtynių pusės "FC Barcelona Regal" pirmavo 46-36.

Sužaidus 2 minutes A.Lawas pelnė du taškus iš po krepšio (38-48), vėliau Pirėjaus klubas pataikė tritaškį (40-48). Sužaidus 3 minutes Powelas pelnė du taškus su pražanga ir sumažino šeimininkų deficitą iki 5 taškų (43-48). Po minutės G.Printezis pridėjo dvitaškį (45-48), o katalonai atsakė J.C.Navarro baudos metimu (45-49). Po V.Spanoulio dvitaškio "Olympiacos" atsilikimas ištirpo iki 2 taškų (47-49). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pelnė tris taškus (47-52). G.Printezis atsakė dviem taškais su pražanga (50-52). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes N.Jawaqi pataikė dvi baudas (50-54). Po V.Spanoulio tolimo metimo priekyje atsidūrė "Olympiacos" (55-54). Likus žaisti 3 minutes J.C.Navarro baudų metimais grąžino persvarą Barselonai (55-56). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes V.Spanoulis dvitaškiu su pražanga vėl išvedė graikus (60-58). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, tačiau "Olympiacos" tuo nepasinaudojo. Po N.Jawai taiklaus baudos metimo rezultatas tapo lygus (60-60). Paskutinę kėlinio minutę P.Mickealas pelnė du taškus, o N.Jawai pridėjo baudos metimą. Po trijų kėlinių 63-62 pirmavo katalonai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje P.Mickealas pelnė du taškus (62-65), sužaidus minutę E.Lorbekas pataikė dvitaškį (62-67). Graikai atsakė P.Antičiaus tritaškiu (65-67), tritaškį smeigė ir E.Lorbekas (65-70). Sužaidus 2 minutes P.Mickealas ir V.Spanoulis apsikeitė taikliais metimais (67-72). Sužaidus 3 minutes P.Mickealas pelnė du taškus iš vidutinio nuotolio (67-74). Sužaidus 4 minutes N.Jawai baigė ataką galingu dėjimu (67-76), dviem taškkais atsakė ir K.Hinesas (69-76). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas pelnė dar du taškus, tuo tarpu S.Perperoglou įsmeigė tritaškį (71-78). Likus žaisti 4 minutes po Š.Jasikevičiaus perdavimo taškus pelnė E.Lorbekas. Vėliau A.Tomičius užbaigė ataką galingu dėjimu iš viršaus po M.Huerto perdavimo (71-82). Likus žaisti 3 minutes J.Powellas buvo nubaustas nesportine pražanga, tuo pasinaudojęs M.Huertas sumetė baudas, o Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (71-87). Likus žaisti 2 minutes N.Jawai realizavo 1 baudos metimą (72-88). Rungtynių pabaigoje E.Lorbekas įkalė dar vieną vinį į Eurolygos čempionų krepšį, o rungtynes ispanai laimėjo 90-77.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 20 minučių pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 3 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 8 naudingumo balus.

Pirėjaus "Olympiacos": Vassilis Spanoulis 23, Georgios Printezis 16, Joshas Powellas 15, Pero Antičius 7, Acie Law'as 6, Kyle'as Hinesas 4, Stratos Perperoglou, Kostas Sloukas ir Doronas Perkinsas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Erazemas Lorbekas 21, Pete'as Mickealas 20, Ante Tomičius ir Juanas Carlosas Navarro 10, Nathanas Jawai 8, Šarūnas Jasikevičius ir C.J.Wallace'as 6, Marcelinho Huertas 5, Victoras Sada ir Joe Inglesas 2 taškai;