Italijoje Jasikevičiaus ekipa iškovojo 11-ąją pergalę iš eilės Top 16 etape

2013-03-29
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi tęsia pergalingą žygį Eurolygoje. Katalonai Italijoje iškovojo 11-ąją pergalę iš eilės Top 16 etape. Ispanijos čempionai išvykoje 77-69 pranoko Sienos "Montepaschi" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Tomo Resso tritaškiu (3-0) ir dviem taikliomis baudomis (5-0). Sužaidus daugiau nei minutę Bobby Brownas pataikė iš vidutinio nuotolio (7-0), sužaidus 2 minutes D.Mossas tritaškiu padidino "Montepaschi" persvarą iki dviženklės persvaros (10-0). Barselonos taškų sąskaitą atidarė Marcelinho Huertas (10-2), tačiau italai atsakė tolimu metimu (13-2). Sužaidus 4 minutes T.Resasas pataikė dar vieną tritaškį (16-2). Įpusėjus kėliniui J.Inglesas įsiveržęs į baudos aikštelę pelnė du tašku (18-6), o B.Brownas įsmeigė tritaškį (21-6). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas pataikė pirmąjį katalonų tritaškį (21-9). Po minutės A.Abrinesas įsmeigė tolimą metimą (23-12), o J.Inglesas realizavo dvi baudas (23-14). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus (23-16).  Likus žaisti daugiau nei minutę J.Inglsas pataikė tritaškį ir sumažino "FC Barcelona Regal" deficitą iki 4 taškų (23-19). Po dar dviejų M.Huerto taškų ekipas skyrė vos du taškai (23-21). Paskutinę kėlinio minutę J.Inglesas dėjimu išlygino rezultatą (23-23). Kėlinį dvitaškiu baigė A.Rašičius, o "Montepaschi" pirmavo po pirmojo kėlinio 25-23.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi ekipos apsikeitė klaidomis bei netaikliais metimais. Sužaidus daugiau nei minutę J.Inglesas pataikė 1 baudos metimą (25-24). Po A.Abrineso dvitaškiu Barselona pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (25-26). Sužaidus 3 minutes A.Abrinesas įsmeigė dar vieną tolimą metimą (25-28). Sužaidus 4 minutes J.Inglesas pridėjo tritaškį (27-31), o B.Eze dėjimu sudrebino svečių krepšį (29-31). Baigiant įpusėti kėliniui M.Huertas pataikė tritaškį (29-34). Po B.Browno tritaškio rezultatas tapo lygus (34-34), tačiau M.Huertas dviem taškais vėl persvėrė rezultatą (34-36). Likus žaisti 4 minutes V.Sanikidze sudrebino katalonų krepšį dėjimu (36-36), o į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes N.Jawai pelnė du taškus su pražanga (37-40). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudos metimą. Kėlinio pabaigoje N.Jawai galingu dėjimu sudrebino italų krepšį, o Barselona po dviejų kėlinių pirmavo 45-40.

Trečiasis kėlinys prasidėjo N.Jawai dėjimu (40-47), sužaidus minutę australas pelnė dar du taškus (40-49). Italai atsakė D.Mosso tritaškiu (43-49). Sužaidus 2 minutes V.Sada pataikė tolimą metimą (43-52). Po minutės N.Jawai pridėjo du taškus (45-54), tačiau vėliau užsidirbo nesportinę pražangą. Sužaidus 4 minutes V.Sanikidze pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir N.Jawai (48-56). Po Š.Jasikevičiaus dvitaškio Barselonos persvara tapo dviženkllė (48-58). Likus žaisti 4 minutes N.Jawai pataikė 1 baudos metimą (48-59), po minutės sudėtingą dvitaškį pataikė J.Inglesas (48-51). "Montepaschi" atsakė 4 iš eilės B.Browno taškais (52-61). Likus žaisti pusantros minutės J.Inglesas pataikė dvi baudas (52-63). Likus žaisti minutę E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (55-65). Po trijų kėlinių 65-55 pirmavo katalonai.

Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje D.Mossas įdėjo kamuolį iš viršaus (57-65), katalonai atsakė E.Lorbeko dviem taikliais baudų metimais (57-67). Sužaidus daugiau nei 2 minutes K.Kanguru pataikė tritaškį (60-67). Likus žaisti 3 minutes V.Sada pataikė iš vidutinio nuotolio (60-69), sužaidus 4 minutes K.Kanguru realizavo du baudos metimus (62-69). Įpusėjus kėliniui J.Inglesas pataikė 1 baudą (62-70), likus žaisti 4 minutes K.Kanguru įsmeigė tritaškį ir sumažino Sienos deficitą iki 5 taškų (65-70). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai sumetė abi baudas (65-72), A.Rašičius atsakė dvitaškiu (67-72). Likus žaisti 2 minutes šeimininkai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (69-72). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Huertas pataikė dvitaškį (69-74). Likus žaisti 30 sekundžių Barselonos brazilas realizavo dvi baudas (69-76). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pataikė 1 baudą, o Barselona iškovojo pergalę 77-69.

Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjo startiniame penkete ir per daugiau nei 18 minučių pelnė 3 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, po sykį prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko -3 naudingumo balus.

Sienos "Montepaschi": Bobby Brownas 15, Davidas Mossas 12, Kristjanas Kanguru 10, Aleksandaras Rašičius 9, Viktoras Sanikidze 8, Benjaminas Ortneris 3, Benjaminas Eze 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Nathanas Jawai 22, Joe Inglesas 20, Marcelinho Huertas 14, Alexas Abrinesas 7, Victoras Sada ir Erazemas Lorbekas 5, Šarūnas Jasikevičius 3, Marko Todorovičius 1 taškas;