Š.Jasikevičiaus ekipa pergalingai pradėjo pusfinalio seriją

2013-05-31
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipa pergalingai pradėjo Ispanijos lygos pusfinalio seriją. Katalonai pirmose rungtynėse savo aikštėje 69-63 pranoko Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiverržė į priekį 1:0. Antrosis mačas bus žaidžiamas sekmadienį taip pat Barselonoje.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė C.J.Wallace'as po gražaus A.Tomičiaus perdavimo (2-0), vėliau dvitaškį pridėjo M.Huertas (4-0). Svečių taškų sąskaitą atidarė S.Nelsonas tolimu metimu, o A.Tomičius atsakė taškais iš po krepšio (6-3). Sužaidus 3 minutes R.Guerras dvitaškiu išvedė Las Palmo ekipą į priekį (6-7), tačiau A.Tomičius sugrąžino pranašumą Katalonams (8-7). Sužaidus 4 minutes B.Newley įsmeigė tritaškį (8-12), o A.Tomičius atsakė dvitaškiu (10-12). Įpusėjus kėliniui B.Newley pelnė du taškus iš po krepšio (10-14), po to R.Toolsonas pridėjo du taškus. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes E.Baezas pataikė tritaškį (11-19). Likus žaisti minutę R.Guerras padidino "Herbalife Gran Canaria" persvarą iki dviženklio skaičiaus (11-21). Kėliniui baigiantis B.Olesonas pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino šeimininkų deficitą perpus. Po pirmojo kėlinio 16-21 pirmavo svečiai iš Las Palmo.

Antrasis kėlinys prasidėjo J.Ingleso dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (18-21). Sužaidus daugiau nei 2 minutes dvitaškiu atsakė T.Bellas (18-24). Sužaidus 3 minutes B.Olesonas pataikė dvitaškį (20-24), o į aikštelę pirmą kartą išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Lietuvis iškart atliko rezultatyvų perdavimą J.Inglesui (22-24). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius išlygino rezultatą (24-24). Svečiai atsakė S.Nelsono tolimu metimu (24-27). Likus žaisti 4 minutes S.Nelsonas pelnė du taškus iš po krepšio (24-29), vėliau realizavo 1 baudą (24-30). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes J.C.Navarro pataikė dvi baudas (26-30), po minutės ispanas pataikė tritaškį (29-30). Po pirmosios rungtynių pusės minimalia persvara 30-29 pirmavo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkai.

Trečiojo kėlinio pradžioje varžovai buvo nubausti technine pražanga, o tuo pasinaudoję Barselonos krepšininkai išsiveržė į priekį (34-30). Sužaidus minutęs C.J.Wallace'as pridėjo du taškus (36-30), po minutės B.Newley pataikė tritaškį (36-33). Katalonai atsakė V.Sados dviem taškais iš po krepšio (38-35). Po X.Reyeso dvitaškio su pražanga svečiai sumažino deficitą iki 2 taškų (38-36). Sužaidus 4 minutes C.J.Wallace'as dvitaškiu padvigubino šeimininkų persvarą (40-36), vėliau V.Sada pridėjo du taškus (42-36). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (44-36). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes V.Sada įsmeigė tritaškį (47-38), po minutės tolimą metimą pataikė C.J.Wallace'as padidindamas Barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (50-38). Las Palmo krepšininkai atsakė dviem 5 taškais be atsako (50-43). Likus žaisti 2 minutes C.J.Wallace'as dar kartą pataikė iš toli (53-43). Likus žaisti minutę B.Olesonas pridėjo du taškus (55-43). Paskutinę kėlinio minutę S.Nelsonas pasižymėjo dvitaškiu, o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Po trijų kėlinių Barselona pirmavo 55-45.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje S.Nelsonas pelnė du taškus (55-47), o E.Lorbekas atsakė taikliais baudų metimais (57-47). Sužaidus 2 minutes M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (59-47). Sužaidus 3 minutes L.Mavrakefalidis pelnė du taškus (61-47), svečiai atsakė tritaškiu. Įpusėjus kėliniui L.Mavrakefalidis pataikė dvi baudas (63-50). Las Palmo ekipa atsakė E.Baezo dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (63-52). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius sudrebino krepšį dėjimu (67-52). Likus žaisti pustrečios minutės T.Bellas pataikė tritaškį (67-57). Likus žaisti 2 minutes R.Toolsonas sumažino deficitą iki 8 taškų (67-59), o po B.Newley taškų iki 6 (67-61). Likus žaisti minutę S.Nelsonas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (67-63). Likus žaisti 29 sekundes į aikštę grįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 25 sekundes J.C.Navarro realizavo dvi baudas (69-63) taip įtvirtindamas Katalonų pergalę.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 9 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus prasižengė ir išprovokavo 1 pražangą.

Barselonos "FC Barccelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 14, C.J.Wallace'as 13, Bradas Olesonas 9, Ante Tomičius 8, Victoras Sada 7, Joe Inglesas 6, Marcelinho Huertas ir Erazemas Lorbekas 4, Šarūnas Jasikevičius ir Loukas Mavrakefalidis 2 taškai;

Las Palmo "Herbalife Gran Canaria": Spenceris Nelsonas 21, Bradas Newley 13, Eulis Baezas 12, Tomas Bellas 11, Roberto Guerra 4, Ryanas Toolsonas 2 taškai;