Š.Jasikevičius antrus metus iš eilės liko už Eurolygos finalo borto

2013-05-10
Šarūnas Jasikevičius antrą kartą per savo karjerą ir antrus metus iš eilės nepateko į Eurolygos finalą. Barselona pusfinalio mače 67-74 turėjo pripažinti Madrido "Real" ekipos pranašumą. Sekmadienį mažajame finale Katalonai susitiks su Maskvos CSKA krepšininkais.

Pusfinalis prasidėjo Antes Tomičiaus taikliomis baudomis (2-0), sužaidus daugiau nei 2 minutes kroatas pridėjo dar dvi baudas (4-0). Madrido taškų sąskaitą atidarė Nikola Mirotičius pataikęs tritaškį (4-3), Barselona atsakė M.Huerto dvitaškiu (6-3). Sužaidus 4 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (9-3), tačiau tuo pačiu atsakė varžovai (9-6). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pelnė dar du taškus (11-6). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio, o N.Mirotičius atsakė dvitaškiu su pražanga (13-9). Kitos atakos metu J.C.Navarro atsakė dviem taškais su bauda (16-9). Paskutinę kėlinio minutę R.Fernandezas perėmęs kamuolį pelnė du lengvus taškus (16-11), o C.J.Wallace'as atsakė baudos metimais (18-11). Po pirmojo kėlinio 18-11 pirmavo Barselona.

Antrąjį kėlinį katalonų penketuke pradėjo Šarūnas Jasikevičius, o pirmuosius taškus tritaškiu pelnė S.Llullas (18-14). Barselona atsakė M.Todorovičiaus taškais iš po krepšio (20-14). Sužaidus 2 minutes F.Reyesas pelnė du taškus (10-16), po S.Llullo tritaškio "Real" sumažino deficitą iki minimumo (20-19). Sužaidus 3 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį, tačiau S.Llullas vėl atsakė tuo pačiu (23-22). Sužaidus 4 minutes Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus (25-22), dviem taškais atsakė ir S.Rodriguezas (25-24). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudos metimą (26-24), po S.Rodriguezo tolimo metimo "Real" pirmą kartą išsiveržė į priekį (26-27). Katalonai atsakė A.Tomičiaus dviem taškais su pražanga ir sugrąžino persvarą Ispanijos čempionams (29-27). Likus žaisti 3 minutes M.Slaughteris išlygino rezultatą (29-29). Po F.Reyeso dvitaškio priekyje vėl buvo Madrido ekipa (29-31), likus žaisti 2 minutes R.Fernandezas padvigubino persvarą (29-33). Likus žaisti pusantros minutės A.Tomičius pridėjo du taškus (31-33), tačiau S.Rodriguezas pataikė tritaškį (31-35). Paskutinę kėlinio minutę S.Llullas pelnė du taškus (31-37). Katalonai kėlinio pabaigoje surengė tikslią ataką, tačiau patys prasileido dvitaškį su pražanga. Po dviejų kėlinių 39-33 pirmavo "Real".

Trečiojo kėlinio pradžioje abi ekipos apsikeitė netaikliais metimais, o pirmuosius taškus dėjimu pelnė M.Begičius (33-41). J.Inglesas atsakė taikliais baudų metimais (35-41). Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (37-41), po minutės M.Huertas tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo (40-41). Sužaidus 4 minutes M.Begičius realizavo 1 baudos metimą (40-42). Po A.Tomičiaus dėjimo rezultatas tapo lygus (42-42). Įpusėjus kėliniui C.Suarezas pataikė tritaškį (42-45), O A.Tomičius atsakė dar dviem taškais (44-45). Likus žaisti 4 minutes M.Begičius pataikė 1 baudos metimą (44-46), o R.Fernandezas pridėjo du taškus (44-48). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus (46-48). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o M.Huertas tritaškiu išvedė Barseloną į priekį (49-48). Kėlinio pabaigoje M.Huertas pelnė du taškus, o Barselona po trijų kėlinių pirmavo 51-48.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M.Huerto tritaškiu nuo lentos (54-48). Sužaidus daugiau nei minutę Š.Jasikevičius pranėręs į "Real" baudos aikštelę pelnė du taškus (56-48). Varžovai atsakė M.Slaughterio dėjimu iš viršaus (56-50), tačiau Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (58-50). Sužaidus 2 minutes M.Slaughteris pelnė du taškus iš po krepšio, o J.Inglesas atsakė tritaškiu (61-52). Sužaidus 3 minutes F.Reyesas pridėjo du taškus Madrido klubui, o vėliau R.Fernandezas pelnė du taškus su pražanga (61-57). Sužaidus 4 minutes R.Fernandezas baudų metimais sumažino deficitą iki 2 taškų (61-59). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė du taškus (63-59), tuo pačiu atsakė F.Reyesas (63-61). Po S.Rodriguezo taškų rezultatas tapo lygus (63-63). Likus žaisti 4 minutes F.Reyesas baudos metimais išvedė "Real" į priekį (63-65), po minutės J.Carrollas pasižymėjo (63-67). Likus žaisti 2 minutes F.Reyesas padidino Madrido persvarą iki 6 taškų (63-67). M.Huertas baudos metimais sumažino atsilikimą iki 4 taškų (65-69). Likus žaisti 30 sekundžių M.Huertas prametė tritaškį metimą, o S.Rodriguezas pataikė 1 baudos metimą (65-70). Barselona suklydusi perdavinėjanti kamuolį palaidojo savo viltis patekti į finalą. Barselona pralaimėjo rungtynes 67-74.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 12 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), 2 kartus suklydo, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 3 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas 19, Ante Tomičius 18, Juanas Carlosas Navarro 9, Šarūnas Jasikevičius ir Erazemas Lorbekas 6, Joe Inglesas 5, Marko Todorovičius ir C.J.Wallace'as 2 taškai;

Madrido "Real": Felipe Reyes'as 17, Sergio Llullas 13, Sergio Rodriguezas 12, Rudy Fernandezas 8, Marcusas Slaughteris, Carlosas Suarezas ir Nikola Mirotičius 6, Mirza Begičius 4, Jaycee Carrollas 2 taškai;