Barselona išleido pergalę iš rankų pirmose finalo rungtynėse

2013-06-09
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipa pralaimėjo pirmąsias Ispanijos čempionato finalo serijos rungtynes. Katalonai išvykoje po dramatiškos kovos 72-76 nusileido Madrido "Real" krepšininkams ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:1. Antrosios rungtynės bus žaidžiamos antradienį taip pat Madride.

Pirmosios finalo serijos rungtynės prasidėjo M.Begičiaus dėjimu (2-0), vėliau R.Fernandezas realizavo dvi baudas (4-0). Sužaidus 3 minutes R.Fernandezas sudrebino Katalonų krepšį dėjimu (6-0). Ispanijos čempionams pirmuosius taškus dvitaškiu su pražanga pelnė M.Huertas (6-3). Sužaidus 4 minutes N.Mirotičius pataikė iš vidutinio nuotolio (8-3), tačiau tuo pačiu atsakė M.Huertas (8-5). Baigiant įpusėti kėliniui du taškus su pražanga pelnė S.Llullas (11-5). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes R.Fernandezas pataikė dvi baudas (13-6). L.Mavrakefalidis dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 5 taškų (13-8). Likus žaisti 2 minutes E.Lorbekas pataikė dvi baudas (13-10), N.Mirotičius atsakė tuo pačiu (15-10). Paskutinę kėlinio minutę V.Sada pelnė du taškus, kėliniui baigiantis S.Rodriguezas įsmeigė tritaškį. Kėlinį desperatišku ir taikliu tritaškiu baigė S.Llullas, o "Real" po pirmojo kėlinio pirmavo 21-14.

Antrojo kėlinio pradžioje E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (21-17). Sužaidus minutę V.Sada pataikė 1 baudos metimą. Po minutės E.Lorbekas dvitaškiu sumažino deficitą iki 3 taškų (23-20). Sužaidus 2 minutes po B.Olesono dvitaškio komandas skyrė tik 1 taškas (23-22). Po V.Sados tritaškio priekyje atsidūrė Barselona (23-25). Sužaidus 4 minutes B.Olesonas pataikė tolimą metimą (23-28). Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius pridėjo du taškus (23-30). Įpusėjus kėliniui R.Fernandezas pataikė dvi baudas (25-30). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (25-34). Likus žaisti 3 minutes R.Fernandezas įdėjo kamuolį iš viršaus (29-34). Barselona atsakė dar vienu V.Sados tritaškiu (29-37), tačiau tolimą metimą pataikė ir S.Rodriguezas (32-37). Likus žaisti pusantros minutės V.Sada smeigė dar vieną tolimą metimą (32-40), tačiau S.Rodriguezas vėl atsakė tuo pačiu. Paskutinę kėlinio minutę J.C.Navarro realizavo dvi baudas (35-42). Likus žaisti 15 sekundžių V.Sada vėl taikliai atakavo iš toli, o Barselona po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 45-35.

Sužaidus minutę trečiajame kėlinyje M.Begičius pataikė dvi baudas (37-45), B.Olesonas atsakė dvitaškiu (37-47). Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (37-49). Šeimininkai į tai atsakė 4 taškais be atsako (41-49). Sužaidus 4 minutes V.Sada pataikė iš vidutinio nuotolio (41-51). Įpusėjus kėliniui R.Fernandezas pelnė du taškus (44-51). Likus žaisti 3 minutes M.Huertas pataikė dvitaškį (44-53), S.Llullas atsakė dviem baudomis. Likus žaisti daugiau nei minutę J.Inglesas įsmeigė tritaškį (46-58). Paskutinę kėlinio minutę S.Llullas pelnė du taškus, tačiau po trijų kėlinių 58-50 pirmavo Barselona.

Lemiamas kėlinys prasidėjo J.C.Navarro tritaškiu (50-61), tuo pačiu atsakė J.Carrollas (53-61). Sužaidus daugaiu nei 2 minutes S.Llullas pelnė du taškus (55-61), Katalonai atsakė A.Tomičiaus dėjimu (55-63). Vėliau kroatas pridėjo dar du taškus sugrąžindamas Katalonams dviženklę persvarą (55-65). "Real" atsakė S.Llullo baudos metimais (57-65) ir S.Rodriguezo greita kontra ataka (59-65). Įpusėjus kėliniui F.Reyesas dviem taškais sumažino sostinės ekipos deficitą iki 4 taškų (61-65). Likus žaisti 4 minutes S.Rodriguezas sumažino deficitą iki 2 taškų (63-65), o po R.Fernandezo dėjimo rezultatas tapo lygus. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes F.Reyesas prasižengė prieš J.C.Navarro metusi iš trijų taškų zonos, o pastarasis realizavo visas baudas (65-68). Vėliau "La bomba" pridėjo dar dvi baudas (65-70). Likus žaisti 2 minutes S.Rodriguezas pelnė du taškus su pražanga (68-70). M.Huertas atsakė dviem taškais. Po S.Rodriguezo tritaškio komandas skyrė vienas taškas (71-72). Likus žaisti minutę F.Reyesas išvedė "Real" į priekį (73-72), o Barselona suklydo. Likus žaisti 9 sekundes V.Sada nuskubėjo į greitą ataką, tačiau šeimininkai apsigynė be pražangos, o kamuolys aikštę paliko nuo Sados. Likus žaisti 2,3 sekundes katalonai buvo nubausti technine pražnga tuo pasinaudoję Madrido krepšininkai iškovojo pergalę 76-72.

Šarūnas Jasikevičius buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

Madrido "Real": Sergio Rodriguezas 21, Sergio Llullas 19, Rudy Fernandezas 14, Mirza Begičius 6, Nikola Mirotičius ir Jaycee Carrollas 5, Felipe Reyesas 4, Marcusas Slaughteris 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Victoras Sada 17, Juanas Carlosas Navarro 15, Marcelinho Huertas 10, Bradas Olesonas 9, Erazemas Lorbekas 8, Ante Tomičius 6, Loukas Mavrakefalidis 4, Joe Inglesas 3 taškai;