Ispanijos čempionų likimas spręsis paskutinėse finalo serijos rungtynėse

2013-06-16
Išaiškinti Ispanijos čempionus prireiks lemiamų penktųjų rungtynių. Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse savo aikštėje 73-62 palaužė Madrido "Real" krepšininkus ir išlygino serijos rezultatą iki trijų pergalių 2:2. Lemiamas mačas bus žaidžiamas trečiadienį Madride.

Rungtynės prasidėjo svečių ekipos taškais (0-2), bet tuoj pat A.Tomičius išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus daugiau nei minutę R.Fernandezas ir A.Tomičius apsikeitė taikliais dvitaškiais (4-4). Sužaidus 3 minutes R.Fernandezas dar kartą taikliai atakavo krepšį (4-6). Po M.Huerto tritaškio katalonai išsiveržė į priekį (7-6). Sužaidus 4 minutes M.Begičius ir A.Tomičius apsikeitė dvitaškiais (9-8). Baigiant įpusėti kėliniui R.Fernandezas pataikė sudėtingą metimą, tačiau A.Tomičius atsakė dar dviem taškais (11-10). Po J.C.Navarro taškų šeimininkai įgijo 3 taškų persvarą (13-10). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pridėjo dar du taškus (15-10), dviem taškais atsakė ir S.Llullas. Po minutės E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (17-12). Likus žaisti 2 minutes S.Llullas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau A.Tomičius dar kartą nubaudė "Real" ekipą (19-14). Likus žaisti minutę A.Tomičius pelnė du taškus (21-15). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas pataikė dvitaškį, o T.Dardenas atsakė dėjimu. Po pirmojo kėlinio 23-17 pirmavo Barselona.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje L.Mavrakefalidis pelnė du taškus (25-17). Sužaidus 2 minutes M.Slaughteris sudrebino šeimininkų krepšį alley-oop'u (25-19). Po minutės M.Todorovičius pelnė du taškus (27-19), o F.Reyesas atsakė baudos metimais (27-21). Sužaidus 4 minutes du taškus pelnė S.Rodriguezas (28-23), tuo pačiu atsakė Katalonai. Įpusėjus kėliniui J.Carrollas realizavo dvi baudas (30-35). Likus žaisti 4 minutes F.Reyesas sumažino "Real" deficitą iki 3 taškų (30-27). Po minutės V.Sada perėmęs kamuolį pelnė du lengvus taškus (32-27). F.Reyesas atsakė dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (32-29). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas pelnė du taškus iš po krepšio (34-29). Kėlinį tritaškiu baigė S.Rodriguezas, tačiau po pirmosios rungtynių pusės 34-32 pirmavo Barselona.

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė D.Draperis po kurio tritaškio priekyje atsidūrė "Real" (34-35). Sužaidus 2 minutes M.Huertas pataikė iš toli (37-35). Sužaidus 3 minutes R.Fernandezas dviem taškais išlygino rezultatą (37-37). Po minutės M.Huertas pridėjo dar du taškus (39-37), tačiau N.Mirotičius atsakė dviem taškais su pražanga (39-39). Baigiant įpusėti kėliniui J.C.Navarro tris baudos metimus (42-39). Įpusėjus kėliniui B.Olesonas pridėjo tritaškį (45-39), N.Mirotičius atsakė sudėtingu dvitaškiu. Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro pelnė du taškus (47-41). Likus žaisti 3 minutes C.J.Wallace'as pridėjo du taškus (49-43). Likus žaisti 2 minutes aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti minutę D.Draperis perėmęs kamuolį pelnė du taškus (49-45). Po trijų kėlinių 49-45 pirmavo Barselona.

Lemiamas kėlinys prasidėjo T.Dardeno dviem taškais, o po D.Draperio perimto kamuolio ir taškų rezultatas tapo lygus (49-49). Barselonna atsakė A.Tomičiaus dviem taškais (51-49). Sužaidus 2 minutes M.Huertas įsmeigė tritaškį (54-49). Sužaidus 3 minutes L.Mavrakefalidis pelnė du taškus (56-49), po minutės graikas pridėjo dar du taškus (58-49). Baigiant įpusėti kėliniui M.Todorovičius pataikė 1 baudą (59-51). Įpusėjus kėliniui L.Mavrakefalidis pataikė iš vidutinio nuotolio (61-52), S.Llullas atsakė taikliais baudų metimais (61-54). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudą (62-54). Likus žaisti pusketvirtos minutės F.Reyesas pelnė du taškus (62-56), o A.Tomičius realizavo 1 baudos metimą (63-56). Likus žaisti 3 minutes S.Llullas sumažino "Real" deficitą iki 5 taškų (63-58). Likus žaisti 2 minutes T.Dardenas perėmė kamuolį ir dėjimu iš viršaus sumažino deficitą iki 2 taškų (63-61), A.Tomičius atsakė baudos metimais (65-61). Likus žaisti 1:18 min. B.Olesonas realizavo dvi baudas (67-61). Paskutinę kėlinio minutę R.Fernandezas buvo nubaustas technine pražanga, tuo pasinaudojusi Barselona pelnė 3 taškus baudos metimais, o pergalę įtvirtino E.Lorbeko tritaškis 73-62.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 3 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškiai), perėmė 1 kmauolį, sykį suklydo ir išprovokavo 1 varžovo pražangą.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 18, Erazemas Lorbekas ir Marcelinho Huertas 11, Loukas Mavrakefalidis 10, Bradas Olesonas ir Juanas Carlosas Navarro 7, Marko Todorovičius 5, Victoras Sada ir C.J.Wallace'as 2 taškai;

Madrido "Real": Felipe Reyesas 10, Sergio Llullas 9, Rudy Fernandezas 8, Dontaye'as Draperis 7, Nikola Mirotičius, Sergio Rodriguezas ir Tremmellas Dardenas 6, Mirza Begičius ir Marcusas Slaughteris 4, Jaycee Carrollas 2 taškai;