[EuroBasket 2013] Čempionato starte lietuviai nusileido Serbijai

2013-09-04
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos pirmenybes Slovėnijoje. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmose rungtynėse 56-63 nusileido Serbijos krepšininkams. Rytoj mūsų šalies rinktinė žais prieš Makedoniją.

Sužaidus minutę pirmajame kėlinyje Bogdanas Bogdanovičius tritaškiu atidarė serbų taškų sąskaitą (0-3), po minutės tolimu metimu atsakė Renaldas Seibutis (3-5). Įpusėjus kėliniui Nenadas Krstičius pridėjo šeštąjį tašką (5-9). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes varžovai surengė dar dvi tikslias atakas (5-13). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Jonas Mačiulis įsmeigė tritaškį (10-16). Kėliniui baigiantis Nemanja Bjelica baudų metimais padidino Serbijos persvarą iki dviženklio skaičiaus 10-20.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Raško Katičius pridėjo du taškus iš po krepšio (10-22), lietuviai atsakė Lino Kleizos dėjimu. Sužaidus 4 minutes Mantas Kalnietis dviem taškais sugrąžino lietuviams dešimties taškų deficitą (16-26). Likus žaisti 2 minutes M.Kalnietis 4 taškais iš eilės sumažino atsilikimą iki 6 taškų (25-31). Po pirmosios rungtynių pusės 27-33 pirmavo Serbija.

Trečiasis kėlinys prasidėjo tolimu R.Seibučio tritaškiu (30-33), o po M.Kalniečio tolimos bombos rezultatas tapo lygus (33-33). N.Krstičius dviem taškais vėl išvedė serbus į priekį (33-35). Įpusėjus kėliniui N.Nedovičius įsmeigė tritaškį (36-42), o po minutės sugrąžino Serbijai dviženklę persvarą (36-46). Po trijų kėlinių lietuviai atsilikinėjo dešimties taškų skirtumu 41-51.

Lemiamą kėlinį serbai pradėjo N.Krstičiaus dvitaškiu, bei N.Nedovičiaus dviem taškais su pražanga (41-55). Sužaidus 4 minutes J.Mačiulis tritaškiu vėl atstatė 10 taškų deficitą lietuviams (46-56). Baigiant įpusėti kėliniui L.Kleiza pridėjo tolimą metimą (49-56). Likus žaisti 2 minutes N.Krstičius pridėjo du taškus su pražanga bei priartino serbus prie pergalės (53-63). Per likusį laiką lietuviai stebuklo nesukūrė ir pralaimėjo rungtynes 56-63.

Lietuva: Mantas Kalnietis 17, Darjušas Lavrinovičius 12, Renaldas Seibutis ir Linas Kleiza 8, Jonas Mačiulis 6, Jonas Valančiūnas ir Kšištofas Lavrinovičius 2, Mindaugas Kuzminskas 1 taškas;

Serbija:  Nenadas Krstičius 20, Nemanja Nedovičius 14, Nemanja Bjelica 13, Raško Katičius 6, Bogdanas Bogdanovičius 5, Danilo Andjušičius 3, Stefanas Markovičius 2 taškai;