[EuroBasket 2013] Finale prancūzams neprilygę lietuviai - pasidabino sidabro medaliais

2013-09-23
Lietuvos krepšinio rinktinei nepavyko ketvirtą kartą istorijoje tapti Europos čempionais. Lietuviai finale 66-80 turėjo pripažinti Prancūzijos krepšininkų pranašumą ir tenkintis sidabro medaliais.

Linas Kleiza kartu su Tony Parkeriu, Goranu Dragičiumi, Marcu Gasoliu ir Bojanu Bogdanovičiumi buvo nominuotas į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką. Naudingiausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas Tony Parkeris.

Finalas prasidėjo D.Lavrinovičiaus dvitaškiu (2-0), tuo pačiu atsakė M.Gelabale. Po A.Ajinca taškų priekyje atsidūrė prancūzai (2-4). Sužaidus daugiau nei 3 minutes L.Kleiza tritaškiu sumažino deficitą iki minimumo (7-8). Įpusėjus kėliniui B.Diaw padidino Prancūzijos persvarą iki 5 taškų (10-15). Likus žaisti 2 minutes L.Kleiza pataikė dvitaškį su pražanga (15-17), o vėliau pataikęs tritaškį išvedė lietuvius į priekį (18-17). Po pirmojo kėlinio 22-19 pirmavo Lietuva.

Antrajame ketvirtyje N.De Colo dvitaškiu (22-21), sužaidus 2 minutes M.Kalnietis atsakė dvitaškiu. Po F.Pietruso taškų priekyje vėl buvo prancūzai (26-27), tačiau L.Kleizos tritaškis vėl grąžino persvarą lietuviams. Įpusėjus kėliniui rezultatas tapo lygus (31-31). Likus žaisti 4 minutes N.Batumas įsmeigė tritaškį (31-36). Likus žaisti 2 minutes N.Batumas padidino persvarą iki 9 taškų (34-43), o po T.Parkerio taškų iki dviženklio skaičiaus (34-45). Kėlinys baigėsi įspūdingu A.Dioto tritaškiu. Po pirmosios rungtynių pusės 50-34.

Trečiasis kėlinys prasidėjo B.Diaw dvitaškiu (34-52), tuo pačiu atsakė J.Mačiulis. Sužaidus daugiau nei 3 minutes D.Lavrinovičius pataikė tritaškį (41-55). Likus žaisti 4 minutes B.Diaw padidino prancūzų persvarą iki 20 taškų (42-62). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Gelabale sudrebino lietuvių krepšį galingu dėjimu (47-66). Po trijų kėlinių 68-50 pirmavo Prancūzija.

Lemiamo kėlinio pradžioje R.Seibutis pasižymėjo dviem taškais (52-68), vėliau T.Parkeris atsakė dvitaškiu. Sužaidus 4 minutes B.Diaw dvitaškiu atstatė prancūzams triuškinantį 20 taškų persvarą (54-74). Likus žaisti pusantros minutės L.Kleiza sumažino deficitą iki 16 taškų (62-78). Finalą 80-66 laimėjo Prancūzija, kuri pirmą kartą istorijoje tapo čempione.

Lietuva: Linas Kleiza 20, Mantas Kalnietis 19, Renaldas Seibutis 10, Darjušas Lavrinovičius ir Jonas Mačiulis 7, Martynas Pocius 3 taškai;

Prancūzija: Nicolas Batumas 17, Borisas Diaw 15, Tony Parkeris 12, Johanas Petro 8, Mickaelis Gelabale 7, Florentas Pietrusas 6, Antoine'as Diotas 5, Nando De Colo ir Alexis Ajinca 4, Joffrey Lauvergne 2 taškai;