[EuroBasket 2013] Pakeliui į ketvirtfinalį palaužta ir Ukraina

2013-09-15
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato antrąjį etapą baigė pergale 70-63 prieš Ukrainos nacionalinę rinktinę. Dar prieš šį mačą abi ekipos buvo užsitikrinusios vietą ketvirtfinalyje, tačiau lietuviai tik varžybų pabaigoje pranoko varžovus.

Pirmuosius taškus tritaškiu su pražanga pelnė S.Gladyras (0-4), lietuviai atsakė J.Mačiulio tritaškiu (3-4). Sužaidus 4 minutes po L.Kleizos dvitaškio pirmą kartą priekyje atsidūrė Lietuva (9-8). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes R.Seibutis pelnė dvitaškį su pražanga (14-10). Po pirmojo kėlinio 18-13 pirmavo Lietuva.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Pacius pelnė du taškus, bet tuo pačiu atsakė ukrainiečiai (20-15). Įpusėjus kėliniui lietuvių persvara siekė 9 taškus (28-19). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Ukraina sumažino deficitą iki 3 taškų (30-27). Kėliniui baigiantis M.Pustozvonovas pataikė tritaškį, o lietuviai po pirmosios mačo pusės pirmavo 32-30.

Lemiamas kėlinys prasidėjo M.Pociaus taškais (50-46), tuo pačiu atsakė ir varžovai. Sužaidus 2 minutes abi ekipos apsikeitė tritaškiais (53-51). Po L.Kleizos dvitaškio lietuviai įgijo 6 taškų persvarą (59-53). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes varžovai buvo nubausti nesportine pražanga (64-60). Likus žaisti pusantros minutės E.Jeteris baudų metimais sumažino Ukrainos deficitą iki minimumo (64-63). Likus minutę L.Kleiza pataikė tritaškį (67-63).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo M.Korniyenko dvitaškiu išlygino rezultatą (32-32). Lietuviai atsakė D.Motiejūno dvitaškiu su pražanga (35-32). Sužaidus 3 minutes S.Gladyras išvedė Ukrainą į priekį (35-36). Kėliniui baigiantis E.Jeteris ir D.Lavrinovičius apsikeitė tritaškiais 48-46. Mačo pabaigoje sėkmingiau žaidė lietuviai, kurie ir iškovojo pergalę 70-63.

Lietuva: Linas Kleiza 15, Donatas Motiejūnas 10, Darjušas Lavrinovičius 8, Renaldas Seibutis 7, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Kuzminskas 6, Mantas Kalnietis 4, Jonas Valančiūnas 2 taškai;

Ukraina: Sergii Gladyras 18, Eugene'as Jeteris 10, Maxymas Korniyenko ir Ihoris Zaytsevas 9, Maksymas Pustozvonovas 6, Kyrylas Natyazhko 5, Oleksandras Lypovyy'us ir Olexandras Mishula 2 taškai;