"Žalgiris" likvidavo 18 taškų deficitą, tačiau pralaimėjo Milane

2013-10-24
Kauno "Žalgiris" Eurolygoje ir toliau lieka be pergalių. Lietuvos čempionai išvykoje 75-82 nusileido Milano "EA7 Emporio Armani" krepšininkams. Sekančias  rungtynes kauniečiai žais kitą savaitę namuose prieš Strazbūro ekipą.

Rungtynės prasidėjo M.Pociaus tritaškiu (0-3), šeimininkams pirmuosius taškus pelnė K.Langfordas (2-3). Sužaidus 3 minutes C.Jerrellsas dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (4-5), o B.Cerellas persvėrė rezultatą Milano ekipos naudai (6-5). "Žalgiriui" pranašumą sugrąžino M.Pociaus taškai iš po krepšio (6-7). Tris kartus po savuoju krepšiu kamuolio nesugebėję kauniečiai buvo nubausti K.Langfordo baudos metimais (8-7), o aikštelėje pirmą kartą pasirodė Š.Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (11-7), R.Javtokas atsakė dviem taikliais baudų metimais (11-9). Likus žaisti pustrečios minutės T.Klimavičius pelnė du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (15-13). Likus žaisti minutę D.Mossas sudrebino svečių krepšį dėjimu, o Š.Jasikevičius atsakė baudų metimais (21-17). Kėlinio pabaigoje įžaidėjas realizavo dar dvi baudas, tačiau "Žalgiris" po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 25-19.

Antrojo ketvirtčio pradžioje N.Melli pasižymėjo dviem taškais (27-19), vėliau A.Gigli pridėjo tritaškį (30-19). Kauniečiai atsakė T.Klimavičiaus taškais (30-21). Sužaidus 3 minutes N.Melli ir A.Gentile pridėjo dar po du taškus (36-21). Įpusėjus kėliniui M.Haynesas pataikė tritaškį ir padidino "EA7 Emporio Armani" persvarą iki 18 taškų (39-21). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes iš vidutinio nuotolio pataikė Š.Jasikevičius (39-25). Likus žaisti 3 minutes R.Javtokas pasižymėjo dviem taškais iš po krepšio (39-27). Likus žaisti 2 minutes N.Melli ir D.Mossas pelnė po dvitaškį (43-27). Kėlinį dviem taškais baigė R.Javtokas, tačiau "Žalgiris" po pirmosios mačo dalies atsilikinėjo 31-43.

Trečiasis kėlinys prasidėjo "Žalgirio" spurtu 7:0, o deficitas sumažėjo iki 7 taškų (45-38). Sužaidus 3 minutes C.Jerrellsas pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė kauniečių kapitonas P.Jankūnas (48-41). Po minutės D.Mossas su P.Jankūnu apsikeitė dvitaškiais (50-43). Po kelių akimirkų D.Mossas tritaškiu atstatė Milano ekipai dviženklę persvarą (53-43). Įpusėjus kėliniui S.Samuelsas pasižymėjo dviem taškais (55-44). Svečiai iš Lietuvos surengė dvi tikslias atakas ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (55-48). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius grįžo į aikštę. Likus žaisti 3 minutes M.Pocius pelnė du taškus (57-50). Likus žaisti pusantros minutės M.Pocius tritaškiu sumažino deficitą iki 3 taškų (59-56). Po trijų kėlinių Milano krepšininkai pirmavo 63-58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo N.Melli baudos metimais (65-58). Sužaidus minutę T.Klimavičius pelnė du taškus su pražanga (65-61). Milano krepšininkai atsakė N.Melli tolimu metimu (67-61). Sužaidus 4 minutes R.Javtokas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2 taškų (67-65). "EA Emporio Armani" komanda atsakė K.Langfordo baudos metimu ir D.Mosso tritaškiu (71-65). Likus žaisti puspenktos minutės į aikštę grįžo Š.Jasikevičius. C.Jerrellsas likus žaisti 4 minutes pataikė tritaškį ir sugrąžino Milanui dviženklę persvarą (75-65). Likus žaisti 2 minutes N.Melli pelnė dar du taškus (79-67), o M.Pocius atsakė baudos metimais (79-69). Vėliau K.Langfordas įsmeigė tritaškį, Š.Jasikevičius atsakė dviem baudomis (82-71). Likus žaisti minutę Š.Jasikevičius pasižymėjo iš po krepšio (82-73). Rungtynes 82-75 laimėjo šeimininkai iš Milano.

Šarūnas Jasikevičius per 20 minučių pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 6/6 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 6 varžovo pražangas ir surinko 12 naudingumo balų.

Milano "EA7 Emporio Armani": Nicolo Melli 20, Davidas Mossas 16, Curtisas Jerrellsas 14, Keithas Langfordas 9, Marquezas Haynesas 6, Alessandro Gentile 5, Samardo Samuelsas 4, Davidas Chiotti ir C.J.Wallace'as 3, Bruno Cerella 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas 16, Robertas Javtokas 12, Šarūnas Jasikevičius ir Justinas Dentmonas 10, Tadas Klimavičius 7, Vytenis Lipkevičius ir Vytenis Čižauskas 2 taškai;