Š.Jasikevičius: "Šiandien mus lydėjo sėkmė" (VIDEO)

2013-10-31
Šarūnas Jasikevičius po pirmosios pergalės Eurolygoje neslėpė, kad komandą šiandien lydėjo sėkmė. Pasak įžaidėjo ši pergalė svarbi emociškai, tačiau komanda dar turi gerinti savo žaidimą:

"Galima sakyti, kad dabar mes su nauju treneriu labai pagerėjome, tačiau taip būtų truputi nelogiška sakyti. Tos dvi dienos praktiškai nieko nelėmė, o atvirkščiai tik įnešė daugiau nežinomybės. Turiu pripažinti, kad šiandien mus lydėjo sėkmė. Buvo tokių momentų, kai kamuolys nei mūsų, nei jų, tačiau dažniau atšokdavo mūsų komandai, taip pat ir tritaškiai metimai. Manau, kad tai varžovus labai sugniuždė. Mums kaip tik šito reikėjo, laimės, pozityvių emocijų, kad galėtume ruoštis kitoms rungtynėms. Turime gana daug laiko iki mačo su "Anadolu Efes", tad Saulius galės įnešti savo įdėjų, darbo ir tai ko jis nori iš mūsų.

Šita pergalė buvo gyvybės ir mirties klausimas, bet svarbiausia, kad ši pergalė atnešė daug teigiamų emocijų. Šita savaitė komandai buvo labai audringa, todėl dabar galime kiek ramiau ruoštis varžyboms Stambule. Turime dar labai daug dirbti, nes varžovai metė daug laisvų metimų, bet nepataikė. Šiandien buvo mūsų diena, nesureikšminame šito labai ir einame toliau dirbti, nes "broko" musų žaidime dar labai daug" - kalbėjo Š.Jasikevičius.

Trečias kartas nemelavo - "Žalgiris" iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje

Kauno "Žalgirio" krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje. Kauniečiai savo aikštėje 88-64 nugalėjo Strasbūro SIG ekipą. Po savvaitės Lietuvos čempionai Stambule susigrums su "Anadolu Efes" krepšininkais.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 13 taškų (2/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 1 varžovo pražangą, 1 kartą prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Kauno "Žalgiris": Martynas Pocius 23, Justinas Dentmonas 15, Šarūnas Jasikevičius 13, Siim-Sanderis Vene 9, Vytenis Lipkevičius 8, Artūras Milaknis 6, Robertas Javtokas ir Mindaugas Kupšas 4, Tadas Klimavičius, Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius 2 taškai;

Strasbūro SIG: Alexis Ajinca 21, Jeremy Leloup'as 12, Louisas Campbellas 10, Ricardo Greer'as 8, Timas Abromaitis 5, Paulas Lacombe ir Romainas Duportas 4 taškai;

Prancūzijos klubams Š.Jasikevičius - nepralaimi

Kauno "Žalgiris" - viena iš septynių komandų šį sezoną Eurolygoje dar neturinti pergalės. Kauniečių pralaimėjimai "Real" ir "EA7 Emporio Armani" komandoms Lietuvos čempionus nustūmė į turnyrinės lentelės apačią.

Šį ketvirtadienį namuose žalgiriečiai susigrums su taip pat dar pergalių neiškovojusia Strasbūro SIG komanda. Prancūzai patyrė pralaimėjimus Bambergo "Brose Baskets" ir Stambulo "Anadolu Efes" klubams.

Varžovų ekipą treniruoja šiais metais su Prancūzijos nacionaline rinktine Europos čempionu tapęs Vincentas Collet. Tuo tarpu "Žalgirio" stovykloje prieš pat šį mačą buvo atleistas vyriausiasis treneris Ilias Zouros, o jį pakeitė Saulius Štombergas.

Šarūnas Jasikevičius prieš Starsbūro SIG ekipą nėra žaidęs nė karto, tačiau savo kelyje sutiktas Prancūzijos komandas jis visada nugalėdavo.

Trylika kartų įžaidėjui teko susidurti su Prancūzijos klubais ir visus kartus varžovai palikdavo nuleidę galvas.

Vidutiniškai prancūzų ekipoms Š.Jasikevičius įmeta po 10,5 taško, atlieka 4 rezultatyvius perdavimus, atkovoja 1,8 kamuolio ir 1,8 karto suklysta. Dvitaškius meta 68 proc., tritaškius 43 proc., baudos metimus 86 procentų taiklumu.

Šį sezoną "Žalgirio" gynėjas Eurolygoje per dvi sužaistas rungtynes vidutiniškai pelno 11,5 taško, atlieka 3 rezultatyvius perdavimus, atkovoja 1 kamuolį ir po 4 kartus suklysta. Dvitaškius meta 37,5 proc., tritaškius 42,9 proc., baudos metimus 100 proc. taiklumu.

23:1468%43%86%1,840,81,81,910,5

REZ - rungtynių galutinis rezultatas, MIN - praleistas laikas aikštelėje, 2PM-A - pataikyti ir mesti dvitaškiai, 3PM-A - pataikyti ir mesti tritaškiai, FTM-A - pataikyti ir mesti baudų metimai, REB  - atkovoti kamuoliai, AS - rezultatyvūs perdavimai, ST - perimti kamuoliai, TO - klaidos, PF - pražangos, PTS - pelnyti taškai;

Žalia spalva - Š.Jasikevičiaus komandos laimėtas mačas.
Raudona spalva - Š.Jasikevičiaus komandos pralaimėtas mačas.

V.Collet: "Negalima pamiršti Jasikevičiaus - jis vis dar labai geras įžaidėjas" (VIDEO)

2013-10-30
Į Kauną atvykęs Strasbūro SIG ekipos vyriausiasis treneris Vincentas Collet prieš mačą su "Žalgiriu" neslėpė, kad šios varžybos bus labai svarbios abiem ekipoms:

"Šios rungtynės abiems komandoms bus labai svarbios, nes abi ekipos dar neturi pergalių ir yra paskutinės grupėje. Komanda pralaimėjusi šį mačą susidurs su labai dideliais sunkumais siekiant patekti į antrąjį etapą".

Europos čempionu su Prancūzijos rinktine tapęs V.Collet kalbėjo, kad "Žalgiris" turi daugiau patirties: "Jie turi kur kas daugiau patirties, nei mes. Mūsų komanda dar labai jauna, o daugelis žaidėjų Eurolygoje žaidžia pirmą kartą".

Vardidamas stipriąsias varžovų puses strategas išskyrė du žalgiriečius - Paulių Jankūną ir Šarūną Jasikevičių: "Negalima pamiršti Jasikevičiaus, kadangi jis vis dar labai geras įžaidėjas ir puikiai žaidžia "du prieš du".

"Žalgiris" atleido Ilias Zouros (VIDEO)

2013-10-28
Kauno "Žalgirio" komanda atsisveikino su vyriausiuoju treneriu Ilias Zouros. Lietuvos čempionai nusprendė atleisti graiką iš pareigų po nesėkmingo pasirodymo Eurolygoje, bei pralaimėjimo šalies pirmenybėse "Šiaulių" krepšininkams.

Pasak "Žalgirio" direktoriaus Pauliaus Motiejūno komanda ir treneris nėjo tuo pačiu keliu: "Per paskutiniąją savaitę galutinai tapo aišku, kad „Žalgiris“ ir treneris neina tuo pačiu keliu. Vasarą kalbantis su I.Zouru dėl komandos ateities  vizijos, atrodė, kad buvome sutarę, bet realus tikslų įgyvendinimas taip ir neprasidėjo. Pasigedome aiškių veiksmų komandos valdyme. Nejautėme trenerio tikėjimo mūsų vizija, mūsų žaidėjais ir mūsų strategija. Komanda po truputį ėmė prarasti tą gerąją žalgirietišką atmosferą"

I.Zourosą komandoje pakeis Saulius Štombergas, o jam talkins likę trenerių štabo nariai.

I.Zouros spaudos konferencija po pralaimėjimo "Šiauliams":

Žalgiris - Šiauliai |2013.10.27| (FOTO-6)

2013-10-27

Š.Jasikevičius ir vėl nežaidė, o "Žalgiris" suklupo prieš "Šiaulius"

Kauno "Žalgiris" patyrė netikėtą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje. Žalgiriečiai savo aikštėje po dramatiškos kovos 78-79 turėjo pripažinti Šiaulių krepšininkų pranašumą. Šarūnas Jasikevičius mačui ir vėl nebuvo registruotas.

Lietuvos čempionams, tai buvo pirmasis pralaimėjimas šalies pirmenybėse. Kauniečiai su 2 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu rikiuojasi 4-oje turnyrinės lentelės vietoje. Sekančias rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 1 dieną išvykoje prieš Kauno "LSU-Atletas" komandą.

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 17, Martynas Pocius 15, Paulius Jankūnas 14, Artūras Milaknis 9, Tadas Klimavičius 7, Vytenis Lipkevičius 6, Robertas Javtokas 4, Vaidas Kariniauskas, Siim-Sanderis Vene ir Mindaugas Kupšas 2 taškai;

Šiaulių "Šiauliai": Derekas Needhamas 18, Darius Pakamanis 16, Judsonas Dillardas 12, Vytautas Šulskis 11, Chrisas Cooperis 10, Eigirdas Žukauskas 9, Ovidijus Galdikas 2, Julius Jucikas 1 taškas;

Kaip N.Melli "vogė" Jasikevičiaus marškinėlius (VIDEO)

Nicolo Melli ketvirtadienio vakarą prieš Kauno "Žalgirio" ekipą sužaidė geriausias karjeros rungtynes. Aukštaūgis Lietuvos čempionams įmetė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Solidus jaunojo žaidėjo pasirodymas mače su kauniečiais padėjo "EA7 Emporio Armani" ekipai iškovoti pirmąją pergalę Eurolygoje. Italas po mačo džiaugėsi ir tuo, kad pavyko gauti vieno mėgstamiausio krepšininko - Š.Jasikevičiaus marškinėlius:

"Šiuo metu mano du mėgstamiausi žaidėjai Europoje yra Šarūnas Jasikevičius ir Dimitris Diamantidis. Po rungtynių su "Žalgiriu" aš "pavogiau" Š.Jasikevičiaus marškinėlius. Tai antras geriausias dalykas, kuris man nutiko šiose rungtynėse, be mano puikaus pasirodymo ir pergalės. Po mačo palaukiau jo prie rūbinės ir paprašiau man atiduoti marškinėlius, kad galėčiau jį prisiminti." - kalbėjo N.Melli.

ŠARAS vs EA7 Emporio Armani |2013.10.24| (VIDEO)

2013-10-25

EA7 Emporio Armani - Žalgiris |2013.10.24| (FOTO-2)

"Žalgiris" likvidavo 18 taškų deficitą, tačiau pralaimėjo Milane

2013-10-24
Kauno "Žalgiris" Eurolygoje ir toliau lieka be pergalių. Lietuvos čempionai išvykoje 75-82 nusileido Milano "EA7 Emporio Armani" krepšininkams. Sekančias  rungtynes kauniečiai žais kitą savaitę namuose prieš Strazbūro ekipą.

Rungtynės prasidėjo M.Pociaus tritaškiu (0-3), šeimininkams pirmuosius taškus pelnė K.Langfordas (2-3). Sužaidus 3 minutes C.Jerrellsas dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (4-5), o B.Cerellas persvėrė rezultatą Milano ekipos naudai (6-5). "Žalgiriui" pranašumą sugrąžino M.Pociaus taškai iš po krepšio (6-7). Tris kartus po savuoju krepšiu kamuolio nesugebėję kauniečiai buvo nubausti K.Langfordo baudos metimais (8-7), o aikštelėje pirmą kartą pasirodė Š.Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (11-7), R.Javtokas atsakė dviem taikliais baudų metimais (11-9). Likus žaisti pustrečios minutės T.Klimavičius pelnė du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (15-13). Likus žaisti minutę D.Mossas sudrebino svečių krepšį dėjimu, o Š.Jasikevičius atsakė baudų metimais (21-17). Kėlinio pabaigoje įžaidėjas realizavo dar dvi baudas, tačiau "Žalgiris" po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 25-19.

Antrojo ketvirtčio pradžioje N.Melli pasižymėjo dviem taškais (27-19), vėliau A.Gigli pridėjo tritaškį (30-19). Kauniečiai atsakė T.Klimavičiaus taškais (30-21). Sužaidus 3 minutes N.Melli ir A.Gentile pridėjo dar po du taškus (36-21). Įpusėjus kėliniui M.Haynesas pataikė tritaškį ir padidino "EA7 Emporio Armani" persvarą iki 18 taškų (39-21). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes iš vidutinio nuotolio pataikė Š.Jasikevičius (39-25). Likus žaisti 3 minutes R.Javtokas pasižymėjo dviem taškais iš po krepšio (39-27). Likus žaisti 2 minutes N.Melli ir D.Mossas pelnė po dvitaškį (43-27). Kėlinį dviem taškais baigė R.Javtokas, tačiau "Žalgiris" po pirmosios mačo dalies atsilikinėjo 31-43.

Trečiasis kėlinys prasidėjo "Žalgirio" spurtu 7:0, o deficitas sumažėjo iki 7 taškų (45-38). Sužaidus 3 minutes C.Jerrellsas pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė kauniečių kapitonas P.Jankūnas (48-41). Po minutės D.Mossas su P.Jankūnu apsikeitė dvitaškiais (50-43). Po kelių akimirkų D.Mossas tritaškiu atstatė Milano ekipai dviženklę persvarą (53-43). Įpusėjus kėliniui S.Samuelsas pasižymėjo dviem taškais (55-44). Svečiai iš Lietuvos surengė dvi tikslias atakas ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų (55-48). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius grįžo į aikštę. Likus žaisti 3 minutes M.Pocius pelnė du taškus (57-50). Likus žaisti pusantros minutės M.Pocius tritaškiu sumažino deficitą iki 3 taškų (59-56). Po trijų kėlinių Milano krepšininkai pirmavo 63-58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo N.Melli baudos metimais (65-58). Sužaidus minutę T.Klimavičius pelnė du taškus su pražanga (65-61). Milano krepšininkai atsakė N.Melli tolimu metimu (67-61). Sužaidus 4 minutes R.Javtokas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2 taškų (67-65). "EA Emporio Armani" komanda atsakė K.Langfordo baudos metimu ir D.Mosso tritaškiu (71-65). Likus žaisti puspenktos minutės į aikštę grįžo Š.Jasikevičius. C.Jerrellsas likus žaisti 4 minutes pataikė tritaškį ir sugrąžino Milanui dviženklę persvarą (75-65). Likus žaisti 2 minutes N.Melli pelnė dar du taškus (79-67), o M.Pocius atsakė baudos metimais (79-69). Vėliau K.Langfordas įsmeigė tritaškį, Š.Jasikevičius atsakė dviem baudomis (82-71). Likus žaisti minutę Š.Jasikevičius pasižymėjo iš po krepšio (82-73). Rungtynes 82-75 laimėjo šeimininkai iš Milano.

Šarūnas Jasikevičius per 20 minučių pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 6/6 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 6 varžovo pražangas ir surinko 12 naudingumo balų.

Milano "EA7 Emporio Armani": Nicolo Melli 20, Davidas Mossas 16, Curtisas Jerrellsas 14, Keithas Langfordas 9, Marquezas Haynesas 6, Alessandro Gentile 5, Samardo Samuelsas 4, Davidas Chiotti ir C.J.Wallace'as 3, Bruno Cerella 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas 16, Robertas Javtokas 12, Šarūnas Jasikevičius ir Justinas Dentmonas 10, Tadas Klimavičius 7, Vytenis Lipkevičius ir Vytenis Čižauskas 2 taškai;

Milane "Žalgiris" sieks pirmosios pergalės

Šarūnas Jasikevičius kartu su Kauno "Žalgirio" komanda šį ketvirtadienį sieks pirmosios pergalės Eurolygoje. Pirmoji kauniečių išvyka ten kur visos 24 dalyvaujančios komandos gegužės mėnesį svajoja būti - Milanas. Būtent šiame mieste vyks 2014-ųjų metų Eurolygos finalo ketvertas.

"Mediolanum Forum" arenoje šiuo metu rungtyniauja "EA7 Emporio Armani" komanda.

Eurolygos starte abi ekipos savo varžovams pralaimėjo 20 taškų skirtumu. I.Zouros auklėtiniai 63-83 pripažino Madrido "Real" pranašumą, o Milano klubas išvykoje 67-87 nusileido Stambulo "Anadolu Efes" krepšininkams.

"EA7 Emporio Armani" ekipa panašiai kaip ir "Žalgiris" po praėjusio sezono pasikeitė kardinaliai. Postą paliko treneris Sergio Scariola, o paskui jį būrys žaidėjų: Antonis Fotsis, Ioannis Bourousis, Malikas Hairstonas, Richardas Hendrixas, bei Gianluca Basile.

Š.Jasikevičius per savo karjerą prieš Milano krepšininkus yra žaidęs tris kartus ir du sykius pasiekė pergales. Vidutiniškai šiai komandai lietuvis meta po 3,3 taško, atlieka 1,7 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo 2,3 kamuolio ir 3 kartus suklysta. Dvitaškius meta 71 procentų taiklumu.

Rungtynės tarp "EA7 Emporio Armani" ir "Žalgirio" prasidės šiandien 21:30 val.

13:3471%0%0%2,31,70,330,73,3
REZ - rungtynių galutinis rezultatas, MIN - praleistas laikas aikštelėje, 2PM-A - pataikyti ir mesti dvitaškiai, 3PM-A - pataikyti ir mesti tritaškiai, FTM-A - pataikyti ir mesti baudų metimai, REB - atkovoti kamuoliai, AS - rezultatyvūs perdavimai, ST - perimti kamuoliai, TO - klaidos, PF - pražangos, PTS - pelnyti taškai;

"Žalgirio" treniruotė prieš išvyką į Milaną |2013.10.23| (FOTO-4)

2013-10-23

Žurnalas "Eurolyga" 2013-2014 (SCAN)

2013-10-21

Žalgiris - Pieno žvaigždės |2013.10.20| (FOTO)

Be Š.Jasikevičiaus žaidęs "Žalgiris" sutriuškino pasvaliečius

2013-10-20
Kauno "Žalgirio" komanda iškovojo antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje. Kauniečiai, kurie žaidė be Šarūno Jasikevičiaus savo aikštėje 83-57 sutriuškino Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkus.

Po šios pergalės "Žalgiris" pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Kitą sekmadienį kauniečiai savo aikštėje susitiks su Šiaulių "Šiauliais".

Kauno "Žalgiris": Martynas Pocius 22, Justinas Dentmonas 21, Artūras Milaknis 11, Vytenis Lipkevičius 10, Siim-Sanderis Vene 6, Tadas Klimavičius ir Robertas Javtokas 4, Kasparas Vecvagaras 3, Paulius Jankūnas 2 taškai;

Pasvalio "Pieno žvaigždės": Žygimantas Jonušas 17, Evaldas Kairys 11, Egidijus Dimša ir Artūras Jomantas 5, Paulius Sorokas, Augustinas Jankaitis ir Rolandas Alijevas 4, Derrickas Caracteris 3, Darrickas Leonardas ir Ingusas Bankevičius 2 taškai;

Š.Jasikevičius stojo už "McDonald's" prekystalio (VIDEO, FOTO-12)

2013-10-19
Šeštadienio popietę Kauno "Žalgirio" krepšininkai maloniai nustebino "McDonald's" lankytojus. Šarūnas Jasikevičius su kitais komandos draugais trumpam tapo prekystalio darbuotojais.

"McDonald's" taip pat pristatė naują "žalgiriečio kompleksą", o už kiekvieną nupirktą kompleksą 2 litai bus skirti klubo komandai.

Š.Jasikevičius apie naują patirtį kalbėjo: "Dar niekada anksčiau neteko stoti už prekystalio. Tai buvo išties įdomi patirtis. Kaip ir krepšinio aikštelėje taip ir čia reikėjo dirbti drauge su visa komanda, veikti išvien".

šaltinis: zalgiris.lt

"Žalgiris" - "Real" rungtynių programa (SCAN)

ŠARAS vs Real |2013.10.18| (VIDEO)

Žalgiris - Real |2013.10.18| (FOTO-53)

Š.Jasikevičius: "Šiai dienai mes nesame pasiruošę kovoti su "Real" (VIDEO)

2013-10-18
Kauno "Žalgiris" su Šarūnu Jasikevičiumi Eurolygos sezoną pradėjo pralaimėjimu Madrido "Real" krepšininkams. Po rungtynių įžaidėjas teigė, kad komanda šiuo metu nėra pasiruošusi kovoti prieš tokio lygio komandą kaip Madridas:

"Nereikia meluoti, Madrido ekipa yra aukštesnio lygio komanda. Mums pasisekė, kad pirmąsias Eurolygos rungtynes žaidėme būtent su jais, tai geriausias dalykas, kuris šiandien mums galėjo nutikti. Jei būsime atviri "Real" komanda nėra mums varžovė šioje grupėje.

Buvo labai gera treniruotė ir pamoka visai mūsų komandai. Reikia suprasti, kad mes žaidėme po vienos treniruotės su Kazanės komanda ir mačo Alytuje. O dabar išpuolė toks varžovas, kuriam nelabai buvome pasiruošę. Šiai dienai mes nesame pasiruošę kovoti su "Real" klubu. Rungtynių metu buvome padarę keletą spurtų, tačiau mačo nugalėtojas jau buvo aiškus visada.

Būtų gerai, kad dar ir savaitgali su jais galėtume žaisti, nes tokios pamokos sezono pradžioje būtų tik į naudą. Jeigu nesumažinsime klaidų skaičiaus, tai mes nenugalėsime nė vieno varžovo."

Eurolygos starte "Žalgiris" neprilygo Ispanijos čempionams

Kauno "Žalgirio" krepšininkai pirmosiose Eurolygos sezono rungtynėse savo aikštėje 63-83 nusileido Ispanijos čempionams Madrido "Real". Ateinantį ketvirtadienį žalgiriečiai žais antrąjį Eurolygos mačą išvykoje prieš Milano "EA7 Emporio Armani" ekipą.

Šarūnas Jasikevičius per 22 minutes pelnė 13 taškų (1/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 5 kartus suklydo, 2 sykius pažeidė taisykles, išprovokavo 3 varžovo pražangas, bei surinko 8 naudingumo balus.

Kauno "Žalgiris": Paulius Jankūnas 15, Šarūnas Jasikevičius 13, Justinas Dentmonas 9, Robertas Javtokas 7, Tomas Dimša 6, Vytenis Lipkevičius ir Tadas Klimavičius 4, Artūras Milaknis 3, Siim-Sanderis Vene 2 taškai;

Madrido "Real": Nikola Mirotičius 18, Sergio Llullas 17, Rudy Fernandezas 11, Ioannis Bourousis 10, Felipe Reyesas 8, Sergio Rodriguezas 7, Tremmellas Dardenas 6, Jaycee Carrollas 4, Marcusas Slaughteris 2 taškai;

"Žalgirio" naujokas Šarūnas Jasikevičius: "Baimės yra, nes trūksta laiko" (VIDEO)

Šį sezoną Šarūnas Jasikevičius turės progos ne tik sugrįžti į gerai pažįstamas didžiąsias Europos arenas, bet ir įvertinti Prienų, Pasvalio ir kitus provincijos ir mažesnių miestų sporto centrus. Vaikystės svajonę pagaliau įgyvendinęs ir Kauno „Žalgirio“ marškinėlius apsivilkęs įžaidėjas trečią kartą žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Viena ryškiausių Europos krepšinio žvaigždžių, kurios karjera jau eina į pabaigą, labiausiai laukia Eurolygos rungtynių ir susitikimų su amžinu žalgiriečių varžovu Vilniaus „Lietuvos rytu“. Tačiau Š.Jasikevičius gerbia ir kitas LKL komandas, pabrėždamas, kad su sustiprėjusiais lygos vidutiniokais žaisti bus nelengva.

Nors kol kas sužaidė tik vienas LKL rungtynes su Alytaus „Dzūkija“, „Žalgirio“ naujokas nesutinka su „Lietkabelio“ legionieriaus Dinma Odiakosa mintimi, kad Lietuvos aukščiausios lygos pajėgumą galima prilyginti Ispanijos antrajam divizionui.

„LKL lygis tikrai aukštesnis“, – interviu 15min.lt sakė patyręs įžaidėjas. Jis džiaugiasi, kad Lietuvoje atsirado daug naujų sporto arenų, kuriose rungtynes stebėti yra nepalyginamai maloniau negu nušiurusiose mokyklų salėse.

– LKL žaidėte atstovaudamas „Lietuvos rytui“, šį sezoną – vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius, taip  pat jau debiutavote aukščiausioje šalies lygoje. Kokį įspūdį palieka LKL? – 15min.lt paklausė Š.Jasikevičiaus.
– Man dar sunku kalbėti apie LKL, nes nelabai ką aš pažįstu. Alytaus komanda turi problemėlių (išvykoje kauniečiai „Dzūkiją“ nugalėjo 100:79, o Šaras buvo geriausias mačo žaidėjas (16 tšk., 6 rez. perdavimai), o daugiau nelabai ką esu matęs. „Lietuvos rytas“ šiais metais yra subūręs labai stiprią komandą. „Neptūnas“, Kėdainiai šį sezoną turės tikrai neblogas komandas. Prienuose labai sunku žaisti.

– Vienas iš Lietuvoje žaidžiančių užsieniečių minėjo, kad LKL lygis yra panašus į Ispanijos antrosios lygos. Sutiktumėte?
– Jei atvirai, nežinau Ispanijos antrosios lygos. Tačiau manau, kad LKL lygis yra aukštesnis, bent jau kiek esu matęs keletą Ispanijos antrosios lygos rungtynių. LKL lygis tikrai aukštesnis.

– Žiūrovus ateiti į arenas labiausiai vilioja žinomi žaidėjai. Ar netrūksta krepšinio žvaigždžių mūsų šalies ekipose?
– Žvaigždžių skaičius priklauso nuo finansų. Jei finansų nėra, nebus ir žvaigždžių. Svarbiausia, kad pas mus dabar jau yra labai daug gerų arenų. Žiūrovams į jas maloniau eiti negu į kokią nors mokyklos salę. Gal atsiras daugiau žiūrovų, rėmėjų. Tai sunkus procesas, kuris priklauso ir nuo ekonomikos.
Pas mus viskas po truputį gerėja. Kitose valstybėse galbūt yra dar blogiau su ekonomika. Tik tiek, kad mes labai jau mažiukai.

– Šį sezoną LKL teks sužaisti nemažai rungtynių su komandomis, kurios meistriškumu nė iš tolo  neprilygsta „Žalgiriui“. Ar jums sunku nusiteikti tokioms varžyboms? Galbūt į jas žvelgiate kaip į treniruotę?
– Gauname algą, turime dirbti savo darbą. Važiuoji (į rungtynes, – red. past.) kaip į darbą. Viskas labai paprasta – ateini atidirbti, svarbiausia yra nugalėti, svarbiausia būti naudingam komandai. O ar treneris lieps žaisti daug, ar mažai, priklausys nuo jo sumanymo, ar tą dieną leisti daugiau jaunimui žaisti. Tai nuo manęs nepriklauso. Aš einu dirbti savo darbo.

– Prie „Žalgirio“ prisijungėte prieš tris savaites. Jau apšilote kojas?
– Pirmos savaitės yra labai sunkios, nes reikia galvoti apie viską – ir apie šeimą, ir apie vaikus, ir kaip įsikurti, ir kokiuose namuose, ir ko juose trūksta... Labai daug buitinių reikalų. Jie dar nesibaigė, bet jau eina į pabaigą. Manau, kad po kokios savaitės jau bus galima gyventi normalų gyvenimą ir koncentruotis į darbą.

– Ar penktadienį Kaune vyksiančios pirmosios Eurolygos rungtynės su Madrido „Real“ padės greičiau įgyti gerą sportinę formą?
– Taip. Malonu, kad atvažiuoja tokia komanda kaip „Real“. Žinai, kad ateis daug žiūrovų. Bet šiek tiek baimės yra, nes trūksta laiko. Ir aš pats per vėlai prisijungiau, ir tie, kurie žaidė rinktinėje, vėlai prisijungė. Komandoje įvyko labai daug pokyčių. Manau, kad pradžia bus sunki.

šaltinis: 15min.lt|Š.Bulota

Pirmasis Eurolygos varžovas - Madrido "Real"

Šarūnas Jasikevičius jau šiandien pradės savo simbolinį tryliktąjį sezoną stipriausioje Europos lygoje. Keturiskart Eurolygos čempionas naujų pergalių sieks su Kauno "Žalgirio" komanda.

Burtai lėmė, kad kauniečiai pateko į B grupę kartu su Stambulo "Anadolu Efes", Bambergo "Brose Baskets", Milano "EA7 Emporio Armani", Madrido "Real" ir Strazbūro SIG ekipomis.

Pirmasis Lietuvos čempionų varžovas - Karališkasis Madrido "Real". Komanda kuri po praėjusio sezono palieka slogius prisiminimus tiek Šarūnui Jasikevičiui, tiek ir visai "Žalgirio" komandai.

Praeitais metais įžaidėjas atstovaudamas Barselonos komandai prieš Ispanijos čempionus žaidė net 8 kartus. Nors pergalių ir pralaimėjimų balansas lygus (4:4), tačiau sostinės krepšininkai galima sakyti laimėjo du svarbiausius sezono mačus prieš Katalonus. Pirmasis - Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje, o antrasis - lemiamose penktose Ispanijos čempionato finalo serijos rungtynėse.

Tiesa lietuvio ekipai pavyko įkąsti varžovams šalies taurės ketvirtfinalyje, kuomet po dviejų pratęsimų įveikė sostinės krepšininkus. Vėliau Katalonai nužygiavo iki pat finalo, bei susigrąžino Ispanijos taurę į savo rankas.

Žalgiriečiai praėjusį sezoną Eurolygos Top 16 etape taip pat turėjo progą išmėginti jėgas prieš Madrido krepšininkus. Abu mačus lietuviai pralaimėjo vos vienu tašku. Tačiau kur kas didesnis susidomėjimas buvo skirtas Rudy Fernandezo vizitui į Kauną. Užsitraukęs "Žalgirio" sirgalių rūstybę ispanas turėjo atlaikyti ne tik milžinišką spaudimą aikštelėje, tačiau ir smūgius į galvą.

Š.Jasikevičius per savo karjerą prieš Madrido "Real" ekipą yra žaidęs 23 kartus ir pasiekęs 15 pergalių. Iš viso į Karališkojo klubo krepšį yra įmetęs 236 taškus ir atlikęs 75 rezultatyvius perdavimus.

Vidutiniškai įžaidėjas Ispanijos ekipai į krepšį meta po 10,3 taško, atlieka 3,3 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja 1,4 kamuolio, perima beveik 1 kamuolį ir 1,7 karto suklysta. Dvitaškius meta 48 proc., tritaškius 32 proc., baudos metimus 92 proc. taiklumu.

21:1748%32%92%1,43,30,91,72,710,3

"Žalgirio" treniruotė |2013.10.16| (FOTO)

2013-10-16

[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Real |2001.06.21 ACB finalas G3| (VIDEO)

2000-2001 metų Ispanijos čempionato trečiosios finalo serijos rungtynės. Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama "FC Barcelona" komanda į Madridą atvyko pirmaudama serijoje iki trijų 2:0. Katalonams reikėjo vienintelės pergalės, kad susigrąžintu stipriausios šalies komandos vardą.

Sostinėje Aito Garcia Reneseso auklėtiniai dominavo visų rungtynių metu. Antroje rungtynių pusėje Barselonos persvara siekė 17 taškų (57-74). Karališkojo klubo nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir du legendiniai krepšininkai Aleksandras Djordjevičius ir Albertas Herrerosas pelnę po 15 taškų.

Katalonų laivą į priekį tempė Šarūnas Jasikevičius pelnęs 18 taškų ir Pau Gasolis -  22 taškai. Pastarasis  buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

"FC Barcelona" krepšininkai po trečiosios pergalės finale 96-84, laimėjo seriją sausu rezultatu 3:0 ir po metų pertraukos vėl tapo stipriausia Ispanijos komanda.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 27 minutes pelnė 18 taškų (1/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/7 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 13 naudingumo balų.

I.Zouros po pirmojo mačo: "Šaras - geresnės sportinės formos, nes šiomis dienomis labai sunkiai dirbo"

2013-10-15
Kauno "Žalgirio" vyriausiasis treneris Ilias Zouros po pirmosios pergalės šį sezoną Alytuje prieš "Dzūkijos" ekipą neliko patenkintas visų žaidėjų pasirodymais.

Kalbėdamas apie Š.Jasikevičių graikas dėstė: "Šaras buvo geresnės sportinės formos, nes pastarosiomis dienomis labai sunkiai dirbo. Jis labai padeda mūsų jauniesiems žaidėjams".

Treneris taip pat dar kartą pakartojo, kad jo nuomone Š.Jasikevičius yra geriausias "du prieš du" įžaidėjas Europoje.

Šarūnas Jasikevičius pirmose sezono rungtynėse per beveik 20 minučių pelnė 16 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o "Žalgiris" 100-71 nugalėjo alytiškius.

Penktadienį Kauno "Žalgiris" pradės kovas Eurolygoje. Pirmasis mūšis namuose prieš Ispanijos čempionus - Madrido "Real".