"Galatasaray" pratęsė "Žalgirio" nesėkmių seriją

2014-01-31
Kauno "Žalgiris" patyrė 5-ąjį pralaimėjimą ir Eurolygos Top16 etape lieka be pergalių. Lietuvos čempionai išvykoje 83-90 turėjo pripažinti Stambulo "Galatasaray" krepšininkų pranašumą.

Rungtynės prasidėjo P.Jankūno tritaškiu (0-3), bei M.Pociaus dvitašikiu su bauda (0-6). Varžovai atsakė C.Arroyo dvitaškiu ir Z.Ercego tritaškiu (5-6). Sužaidus daugiau nei 2 minutes tritaškį pataikė V.Lipkevičius (6-9), tačiau C.Arroyo atsakė trimis baudų metimais (8-9). Žalgiriečius į priekį truktelėjo 4 iš eilės R.Javtoko taškai (8-13). Įpusėjus kėliniui P.Jankūnas pelnė du tašus nuo lentos (10-15). Po dar dviejų R.Javtoko taškų "Žalgiris" įgijo 7 taškų persvarą (10-17). Likus žaisti 3 minutes M.Hairstonas ir R.Javtokas apsikeitė dėjimais (12-21). R.Javtoko dar du taškai padidino lietuvių pranašumą iki dviženklio skaičiaus (12-23). Likus žaisti pusantros minutės C.Arroyo pataikė iš vidutinio nuotolio (15-23). Po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo 25-17.

Antrojo ketvirtčio pradžioje C.Arroyo pataikė du dvitaškius (21-25). "Žalgiriui" pirmuosius taškus ketvirtyje pelnė M.Pocius (21-27). Vėliau P.Jankūnas sudrebino "Galatasaray" krepšį galingu dėjimu (24-29). C.Arroyo pastangomis turkai sumažino deficitą iki minimumo (28-29). Baigiant įpusėti kėliniui M.Mačvanas pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį (32-31). Įpusėjus kėliniui V.Lipkevičius pelnė du taškus iš po krepšio ir sugrąžino persvarą "Žalgiriui" (32-33). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes R.Javtokas pridėjo dar du taškus (32-35). Likus žaisti minutę E.Arslanas išvedė turkus į priekį (36-35), o C.Akyolas tolimu šuviu padidino persvarą. Po pirmosios mačo pusės 40-35 pirmavo "Galatasaray".

Po ilgosios pertraukos C.Akyolas įsmeigė tritaškį (43-35), M.Pocius atsakė dviem taškais (43-37). V.Lipkevičius tolimu metimu sumažino deficitą iki 3 taškų (43-40). Sužaidus 2 minutes tritaškį pataikė M.Pocius (45-43). Po minutės šeimininkai atsakė dviem taškais, o Z.Ercegas dar pridėjo tritaškį (50-43). "Žalgirį" ir toliau į priekį tempė R.Javtokas (50-45). Įpusėjus kėliniui E.Arslanas pelnė 2 taškus su pražanga (55-45). Vėliau E.Arslanas pelnė dar du taškus greitos atakos metu (57-45), "Žalgiris" atsakė R.Javtoko dviem taškais iš po krepšio (57-47). Likus žaisti 3 minutes P.Jankūnas pridėjo du taškus (57-49), tačiau E.Arslanas vėl taikliai atakavo krepšį. Likus žaisti 2 minutes Z.Ercegas pataikė tritaškį (62-51), tuo pačiu atsakė M.Pocius (62-54). Paskutinę kėlinio minutę E.Arslanas pataikė tolimą metimą, tačiau M.Pocius vėl sėkmingai atsakydavo tokiu pačiu metimu (65-57). Po trijų kėlinių 65-57 pirmavo turkai.

Lemiamas kėlinys prasidėjo C.Akyolo tritaškiu (68-57). Sužaidus minutę M.Pocius įsmeigė tritaškį (68-60). Turkai atsakė P.Mensah-Bonsu dėjimu iš viršaus (70-60). Sužaidus 2 minutes M.Pocius pelnė du taškus (70-63), o J.Dentmonas pataikė tritaškį (72-66). P.Mensah-Bonsu dar kartą nubaudė žalgiriečius dėjimu, o lietuviai turkams atsakė A.Milaknio tritaškiu (74-69). Po dar vieno J.Dentmono tritaškio lietuvių deficitas ištirpo iki 4 taškų (76-72). Įpusėjus kėliniui C.Arroyo pataikė iš vidutinio nuotolio (79-72), likus žaisti 4 minutes M.Pocius taikliai atakavo iš toli (79-75). Likus žaisti 3 minutes A.Milaknis tritaškiu sumažino deficitą iki 2 taškų (80-78), tačiau tuo pačiu atsakė H.Koksalas (83-78). Likus žaisti 2 minutes C.Arroyo pelnė du lengvus taškus (85-78). Likus žaisti minutę P.Mensah-Bonsu ir P.jankūnas apsikeitė taikliais dvitaškiais (87-81). Likus žaisti 34 sekundes R.Javtokas sumažino deficitą iki 4 taškų (87-83). Likus žaisti 26 sekundes P.Mensah-Bonsu pataikė vieną baudą (88-83). Per likusį laiką žalgiriečiai nesugebėjo išsigelbėti ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 83-90.

Šarūnas Jasikevičius tęsia reabilitaciją ir į Stambulą nevyko.

Stambulo "Galatasaray": Carlosas Arroyo 22, Cenkas Akyolas 13, Zoranas Ercegas ir Enderas Arslanas 12, Milanas Mačvanas 11, Popsas Mensah-Bonsu 8, Huseyinas Koksalas 6, Malikas Hairstonas 4, Henry Domercantas 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Martynas Pocius 26, Robertas Javtokas 21, Paulius Jankūnas 11, Vytenis Lipkevičius 8, Artūras Milaknis ir Justinas Dentmonas 6, Kšištofas Lavrinovičius 4, Vytenis Čižauskas 1 taškas;