Rezultatyvus Š.Jasikevičiaus žaidimas neišgelbėjo "Žalgirio" nuo pralaimėjimo pirmajame finalo mače

2014-05-22
 Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmose rungtynės Kauno "Žalgiris" patyrė skaudų pralaimėjimą. Šalies čempionai Klaipėdoje 59-71 nusileido "Neptūnui" ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 0:1.

Antrasis finalo mačas įvyks ateinantį pirmadienį Kaune.

Pirmose finalo serijos rungtynėse pirmuosius taškus pelnė M.Pocius (0-3). "Neptūno" taškų sąskaitą atidarė M.Mažeika (2-3). Sužaidus 3 minutes M.Pocius ir J.Dentmonas pelnė po du taškus, pastarasis dar realizavo baudos metimą (2-8). Likus žaisti 4 minutes M.Runkauskas pelnė 2 taškus (4-11). Netrukus aikštėje psirodė Š.Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes M.Pocius pataikė iš vidutinio nuotolio (4-13). Po minutės P.Jankūnas įsmeigė tritaškį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (6-16). Vėliau pats Š.Jasikevičius pataikė tolimą metimą (6-19). Klaipėdečiai atsakė 4 iš eilės T.Brazeltono taškais (10-19). Paskutinę kėlinio minutę A.Gudaitis patasė netaiklų T.Klimavičiaus metimą (11-21). Kėliniui baigiantis aukštaūgis prametė dvi baudas, tačiau "Žalgiris" po pirmojo kėlinio pirmavo 21-11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo netaikliais abejų komandų metimais. Pirmuosius taškus pelnė S.Galdikas (13-21). Po T.Brazeltono taškų uostamiestčio deficitas ištirpo iki 6 taškų (15-21). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (15-23). Sužaidus 4 minutes M.Pocius reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus (17-25). Klaipėdiečiai atsakė sėkminga atkarpa 4:0 (21-25). Baigiant įpusėti kėliniui J.Dentmonas pasižymėjo dviem taškais (21-27). Įpusėjus kėliniui į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes V.Lipkevičius pataikė iš toli (22-32). Likus žaisti minutę S.Galdikas pelnė du taškus su pražanga (27-32). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pataikė du iš eilės dvitaškius (28-36). Po pirmosios rungtynių pusės 36-28 pirmavo "Žalgiris".

Sužaidus daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje M.Mažeika pelnė pirmuosius taškus "Neptūnui" (30-36). Po M.Runkausko taškų komandas jau skyrė tik 4 taškai (32-36). Svečiai atsakė R.Javtoko taikliomis baudomis (32-38). Sužaidus 3 minutes J.Dentmonas realizavo dvi baudas (32-40). Į aikštelę sugrįžęs Š.Jasikevičius pataikė sudėtingą dvitaškį (32-42). Įpusėjus kėliniui M.Girdžiūnas pelnė du taškus (34-42). Po dar dviejų S.Galdiko taškų "Žalgirio" persvara ištirpo iki 5 taškų (38-43). Likus žaisti 2 minutes J.Dentmonas pataikė iš vidutinio nuotolio (39-48). Likus žaisti pusnatros minutės J.Sinica pataikė pirmąjį klaipėdiečių tritaškį (44-50). Kėliniui baigiantis J.Dentmonas pataikė tolimą metimą (45-53). Kėlinį dviem taškais baigė J.Sinica, tačiau po trijų kėlinių pirmavo "Žalgiris" 53-51.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo A.Gudaičio taškais (51-55), tačiau tuo pačiu atsakė T.Brazeltonas (53-55). Sužaidus 2 minutes V.Lipkevičius pataikė dvi baudas (53-57). E.Ulanovas dviem taškais vėl sumažino "Neptūno" atsilikimą iki 2 taškų (55-57). Po M.Mažekos taškų rezultatas tapo lygus (57-57). Sužaidus 4 minutes S.Galdikas išvedė "Neptūną" į priekį (59-57). Įpusėjus kėliniui M.Mažeika pataikė dvitaškį (61-57). Likus aisti daugiau nei 3 minutes E.Ulanovas pelnė 2 taškus (63-57). Po T.Brazeltono taškų "Žalgirio" deficitas tapo 8 taškai (65-57). Š.Jasikevičius baudos metimais sumažino skirtumą iki 6 taškų (65-59). Tačiau E.Ulanovas atsakė dvitaškiu (67-59). Likus žaisti minutę J.Sinica pelnė du taškus (69-59). Kėliniui baigiantis T.Brazeltonas pridėjo dar du taškus (71-59). Rungtynes 71-59 laimėjo klaipėdiečiai.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 19 minučių pelnė 13 taškų (4/12 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 3 kamuolius, 1 sykė suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 1 varžovo pražangą, užsidirbo bloką, bei surinko 5 naudingumo balus.

Klaipėdos "Neptūnas": Tyrone'as Brazeltonas 16, Martynas Mažeika 12, Simas Galdikas 11, Justas Sinica 10, Marius Runkauskas ir Edgaras Ulanovas 7, Valdas Vasylius 4, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Šarūnas Jasikevičius ir Justinas Dentmonas 13, Martynas Pocius 10, Artūras Gudaitis 8, Paulius Jankūnas 7, Vytenis Lipkevičius 5, Robertas Javtokas 2, Artūras Milaknis 1 taškas;