Klaipėdoje pralaimėjęs "Žalgiris" titulo sieks Kaune

2014-06-03
 Kauno "Žalgiriui" nepavyko Klaipėdoje užbaigti LKL finalo serijos. Kauniečiai penktose serijos rungtynėse 87-86 nusileido "Neptūnui". Serijoje iki keturių pergalių 3:2 vis dar pirmauja žalgiriečiai.

Šeštosios serijos rungtynės birželio 6-ąją dieną vyks Kaune.

Rungtynės prasidėjo E.Ulanovo dviem taškais (2-0), tuoj pat V.Lipkevičius išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus 2 minutes J.Dentmonas išvedė "Žalgirį" į priekį (2-4). Po minutės R.Javtokas pridėjo du taškus (4-6). Po V.Vasyliaus dvitaškio rezultatas tapo lygus (6-6). Baigiant įpusėti kėliniui V.Šarakauskas išvedė šeimininkus į priekį (8-6). Įpusėjus kėliniui aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Įžaidėjas vos pasirodęs atliko rezultatyvų perdavimą (8-8). Klaipėdiečiai atsakė dviem tritaškiais iš eilės (14-8). Likus žaisti 3 minutes A.Milaknis pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė V.Šarakauskas (18-11). Likus žaisti 2 minutes P.Jankūnas taikliai atakavo iš toli (20-16). Po Š.Jasikevičiaus dvitaškio komandas skyrė tik du taškai (20-18). Po pirmojo kėlinio 24-20 pirmavo "Neptūnas".

Antrojo kėlinio pradžioje A.Milaknis tritašiu sumažino kauniečių deficitą iki minimumo (24-23). Po dar vieno A.Milaknio tolimo metimo "Žalgiris" atsidūrė priekyje (25-26). Sužaidus 3 minutes M.Mažeika pataikė tritaškį (30-29). Vėliau M.Mažeika ir J.Dentmonas apsikeitė taikliais dvitaškiais (32-31). Sužaidus 4 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui J.Dentmonas realizavo dvi baudas (35-33). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes A.Gudaitis pelnė du taškus (39-35), tuo pačiu atsakė ir M.Mažeika (41-35). Vėliau Š.Jasikevičius pasižymėjo dvitaškiu (41-37). Likus žaisti 2 minutes V.Vasylius pataikė dvi baudas (45-37). Kėliniui baigiantis V.Šarakauskas pataisė netaiklų komandos draugo metimą, o P.Jakūnas pelnė taškus iš po krepšio. Po pirmosios mačo dalies 49-42 pirmavo "Neptūnas".

Po ilgosios pertraukos R.Javtokas pelnė du taškus (49-44). tuo pačiu atsakė M.Girdžiūnas (51-44). Sužaidus daugiau nei 2 minutes R.Javtokas pelnė dar du taškus (51-46). Sužaidus 4 minutes J.Dentmonas sumažino atsilikimą iki 5 taškų (53-48), tačiau tuoj pat M.Girdžiūnas atstatė turėtą klaipėdiečių persvarą. Įpusėjus kėliniui V.Šarakauskas pataikė iš vidutinio nuotolio (59-51). Žalgiriečiai atsakė R.Javtoko taškais (59-53). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes A.Butkevičius pelnė du taškus su pražanga (61-55). Likus žaisti 2 minutes A.Gudaitis baigė ataką dėjimu (61-57). Likus žaisti minutę E.Ulanovas pridėjo du taškus (65-57). Svečiai atsakė T.Klimavičiaus dviem taškais su pražanga (65-59). Kėliniui baigantis J.Sinica įsmeigė tritaškį (68-59). Po trijų kėlinių 70-62 pirmavo "Neptūnas".

Lemiamas ketvirtis prasidėjo J.Sinicos tolimu metimu (73-62). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (73-65). Baigiant įpusėti kėliniui M.Pocius pataikė dvi baudas (73-67). Įpusėjus kėliniui J.Dentmonas pataikė sudėtingą tritaškį (73-70). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius grįžo į aikštelę, o M.Girdžiūnas pataikė tritaškį (76-70). Likus žaist 3 minutes A.Gudaitis pelnė 2 taškus (76-72). Po P.Jankūno baudos metimo kamandas skyrė 3 taškai (76-73). S.Galdikas atsakė dviem taikliais baudos metimais (78-73). Likus žaisti 2 minutes P.Jankūnas pataikė 1 baudos metimą, o Š.Jasikevičius dvitaškiu sumažino deficitą iki 2 taškų (78-76). Likus žaisti daugiau nei minutę J.Sinica pataikė tritaškį (81-76). Likus žaisti minutę po Š.Jasikevičiaus perdavimo R.Javtokas sudrebino krepšį dėjimu (81-78). Likus žaisti 48 sekundes V.Šarakauskas įsmeigė tritaškį (84-78). Likus žaisti 37 sekundes A.Milaknis atsakė tolimu metimu (84-81). Likus žaisti 20 sekundžių M.Girdžiūnas realizavo 1 baudos metimą (85-81). Likus žaisti 12 sekundžių M.Pocius pataikė dvi baudas (85-83). Likus žaisti 10 sekundžių J.Sinica realizavo abi baudas (87-83). Per likusį laiką A.Milkanis pataikė tritaškį, tačiau šis metimas "Žalgirios" nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 87-86.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 21 minutę pelnė 9 taškus (3/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 3 sykius suklydo, bei 3 kartus prasižengė.

Klaipėdos "Neptūnas": Vytautas Šarakauskas 19, Mindaugas Girdžiūnas ir Justas Sinica 12, Edgaras Ulanovas 11, Martynas Mažeika 10, Simas Galdikas 8, Valdas Vasylius 7, Arnas Butkevičius 6, Tyrone'as Brazeltonas 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Justinas Dentmonas 16, Artūras Milaknis 15, Paulius Jankūnas 13, Artūras Gudaitis ir Robertas Javtokas 10, Šarūnas Jasikevičius 9, Martynas Pocius 7, Vytenis Čižauskas, Tadas Klimavičius ir Vytenis Lipkevičius 2 taškai;