[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Estonia |1998.12.02| (VIDEO)

2015-08-08
Atranka į 1999-ųjų metų Europos čempionatą Prancūzijoje. Lietuviai atrankos D grupės 8-ose rungtynėse susitiko su beveik visus šansus žengti į žemyno pirmenybes praradusia Estijos nacionaline rinktine.

Baltijos šalių derbyje intriga išsilaikė tik pusę rungtynių. Jau antroje mačo pusėje lietuviai susikrovė solidžią persvarą, kurią išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Pergalė 91-60 Talino sporto rūmuose praktiškai atvėrė J.Kazlausko auklėtiniams kelią į kitų metų Europos pirmenybes.

Rungtynės prasidėjo S.Štambergo taškais iš po krepšio (0-2). Vėliau A.Sabonis pridėjo dvitaškį su bauda (0-5). Estams pirmuosius taškus pelnė A.Parnas (2-5). Sužaidus 3 minutes A.Sabonis pataikė tritaškį (2-8), po minutės ir šeimininkai atsakė tolimu metimu (5-8). Po 5 iš eilės M.Muurseppo taškų lietuvių persvara ištirpo iki 2 taškų (10-12). Sužaidus 7 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius. Po I.Rummo tolimo šūvio priekyje buvo Estija (13-12). Netrukus A.Sabonis baudų metimais persvėrė rezultatą (13-14). Po dviejų iš eilės Š.Jasikevičiaus tritaškių lietuvų persvara padidėjo iki 5 taškų (18-23). Netrukus rinktinės įžaidėjas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą. Kėliniui artėjant į pabaigą į aikštelę vėl sugrįžo Š.Jasikevičius. Po M.Žukausko ir S.Štombergo tritšakių lietuvių persvara išaugo iki dviženklio skaičiaus (29-40). Po pirmosios mačo pusės 45-33 pirmavo Lietuva.

Antrąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo S.Štombergas (29-43). Sužaidus 4 minutes T.Masiulis dvitaškiu padidino pervarą iki 20 taškų (38-56). Į aikštelę sugrįžęs Š.Jasikevičius privertė penktąjį kartą prasižengti estų lyderį M.Muurseppą. S.Štombergo ir M.Žukausko pastangomis lietuviai toliau triuškino savo varžovus (44-72). M.Žukauskas baudos metimais padidino pranašumą iki 30 taškų (46-76). Lietuviai iki pat rungtynių pabaigos kontroliavo rungtynių eigą ir iškovojo pergalę 91-60.

Šarūnas Jasikevičius per 21 minutę pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, perėmė 1 kmauolį, 1 sykį suklydo, bei 3 kartus pažeidė taisykles.