[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Argentina |1998.08.09| (VIDEO)

2016-07-01
1998-ųjų metų Pasaulio čempionato Graikijoje paskutinė diena. Lietuva rungtynėse dėl 7-osios vietos susitiko su Argentinos rinktine. Pirmoje rungtynių pusėje iniciatyva priklausė Argentinai, o antroje lietuviams. Galiausiai rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis varžybų sekundėmis. Lietuviai minimalia persvara 77-76 laimėjo ir iškovojo 7-ąją vietą.

Pirmuosius taškus rungtynėse dėjimu iš viršaus pelnė F.Oberto (0-2), lietuvių taškų sąskaitą atidarė A.Karnišovas (2-4). Sužaidus 5 minutes antrąją asmeninę pražangą užsidirbo lietuvių lyderis A.Karnišovas. Argentiniečiai H.Sconochini pastangomis susikrovė 5 taškų persvarą (9-14). Baigiant įpusėti kėliniui G.Einikis dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (16-17). Argentina atsakė dviem tiksliomis atakomis ir po E.Ginobilio dėjimo susigrąžino 5 taškų persvarą (18:23). Likus žaisti 7 minutes pirmajame kėlinyje aikštelėje pirmą kartą pasirodė Š.Jasikevičius. Po minutės įžaidėjas atliko tikslų perdavimą D.Adomaičiui (25-27). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (30-33), o po D.Lukmino tolimo šūvio rezultatas tapo lygus (33-33). Likus žaisti 2 minutes tritaškiai apsikeitė J.Espil Vanotti ir Š.Jasikevičius (36-36). Kėliniui artėjant į pabaigą lietuviai surengė greitą ataką ir po Š.Jasikevičiaus perdavimo ir D.Adomaičio dvitaškio su bauda lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį (39-36). Kėlinį desperatišku tolimu taikliu metimu baigė Š.Jasikevičius padidindamas lietuvių pranašumą iki 9 taškų (47-38).

Antroji rungtynių pusė prasidėjo tolimu J.Espil Vanotti metimu, bei G.Einikio kabliu (49-41). D.Adomaitis sėkmingu reidu į baudos aikštelę padidino lietuvių persvarą iki dviženklio skaičiaus (51-41). Sužaidus 6 minutes T.Masiulis padidino pranašumą iki 15 taškų (58-43). Baigiant įpusėti kėliniui į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Įpusėjus kėliniui E.Ginobilis baudos metimu sumažino Argentinos deficitą iki 10 taškų (63-53). Likus žaisti 7 minutes komandas jau skyrė tik 3 taškai (64-61). Netrukus E.Ginobilis baudos metimais sumažino deficitą iki minimumo (64-63). Likus žaisti 3 minutes C.Simoni dvitaškiu išlygino rezultatą (71-71). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes F.Oberto dėjimu po iš viršaus po ilgos pertraukos išvedė Argentiną į priekį (71-73), netrukus E.Ginobilis įsmeigė tritaškį (71-76). A.Karnišovas likus žaisti pusantros minutės taip pat atsakė tolimu metimu (74-76). Likus minutei G.Einikis išlygino rezultatą (76-76). Paskutinėje lietuvių atakoje D.Adomaitis patyrė traumą, o D.Lukminas vienu taikliu baudos metimu padovanojo Lietuvai pergalę ir 7-ąją vietą Pasaulio čempionate.

Šarūnas Jasikevičius paskutinėse rungtynėse per 12 minučių pelnė 9 taškus (3/3 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 1 sykį suklydo, perėmė 1 kamuolį, bei 2 kartus pažeidė taisykles.

Čempionate lietuvis vidutiniškai rinkdavo po 4,6 taško, atlikdavo 1,4 rezultatyvaus perdavimo, bei atkovodavo 1 kamuolį. Dvitaškius ir tritaškius mesdavo 37 proc., baudos metimus 64 proc. taiklumu.